Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek? Adjak neki...

Ti mit tennétek? Adjak neki egy esélyt?

Figyelt kérdés

17 évesen terhes lettem.Mikor elmondtam a barátomnak,közölte,hogy vetessem el,mert ő nem akar gyereket.Nem tettem meg,mondta,hogy nem kíváncsi a gyerekre,ne számítsak rá.Élte tovább az életét,bulizott,csajozott és levegőnek nézett.Ennek ellenére elég sok pénzt kapok a családjától havonta,az anyukája néha meglátogatja a picit.

Nemrég volt egy elég sürgős dolgom és a néni,aki vigyázni szokott a fiamra,nem tudott jönni.Ezért a volt barátom anyukáját kértem meg és segített.Másnap meglátogatott minket a volt barátom.Tök hívatlanul,majdnem egy év után.Elmondta,hogy sokat gondolkozott és neki szüksége van ránk,megbánta,amit mondott és látni szeretné a fiúnkat.

Ez 2 hete volt és azóta naponta találkozunk,ma egész délután kettesben volt a picivel és nálam is próbálkozik.Nem azt mondom,hogy már nem szeretem,de ő inkább a bulizást,az utazgatást választotta akkor...

Attól félek,hogy ez a nagy gondoskodás nála megint csak ideig-óráig tart és akkor ugyanott leszünk,mint a terhességem elején.Ráadásul a fiúnk is hozzászokik és nem akarom,hogy őt is cserben hagyja.

Hagyjam,hogy újra az életem része legyen vagy szabjak ennek határt valahogyan?

18L



2013. okt. 12. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én adnék neki még egy utolsó,de tényleg utolsó esélyt.

Eleinte megijedt,de átgondolta,úgy érzi most már kész arra hogy egy család legyetek.Próbáljátok meg,de ha úgy érzed valami nem stimmel,akkor add ki az útját,és ne is fogadd vissza többé!

Ülj le vele ezt megbeszélni.Mondd el neki,hogy mitől félsz,és hogy mihez tartsa magát!

Sok sikert!

25/L

2013. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem adnék neki esélyt. Most nyugi van nála, de ez biztosan nem fog nála sokáig tartani. 18 évesen nem is hiszem, hogy érett lenne az apaságra, csajozik, bulizik, él és ezt is fogja még egy jó ideig tenni.

Nektek, főleg a kicsinek stabilitás kell, ezt nem a vér szerinti apától fogjátok megkapni.

Persze joga van látni a babát, pl 2 hetente, egyeztessétek, túl közel ne engedd, nincs értelme.

2013. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Apaként megadnám neki a maximális lehetőséget, hogy együtt legyen a fiával annyit amennyit csak szeretne.


Társként már más a helyzet, gondolom ő is veled egykorú, még most is nagyon fiatal, a legtöbb fiú (mert még nem igazán férfi) ilyenkor még nem gondol családalapításra.


Még csak 2 hete tart nála ez a fellángolás, várd ki mi lesz belőle.

Mindenképp az életed része marad örök életedre hiszen a gyermeked édesapja.

2013. okt. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Még egy utolsó esélyt megér! Még pici a babátok, így el fogja őt fogadni!
2013. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem is adj neki még egy esélyt!megérdemli hiszen van egy közös gyereketek!
2013. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Én is úgy gondolom, hogy az apai jogait hadd gyakorolja,élvezze.

Viszont társként én nem adnék esélyt neki az tuti.Ez nálam nagy törést okozott volna, én nem tudnék bízni benne, mint a szerelmemben.

2013. okt. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy neki kellett ez az egy év, hogy felfogja, apa lett. Lehet ,hogy tényleg akar változtatni. Apaként mindenképp adnék neki egy esélyt, hiszen az ő gyereke is!

Társként? Azt hiszem, kivárnék. Ha a gyerekünk felé tartósan (nemcsak 1-2 hónap) is nyit, és vállal érte felelősséget, akkor talán. Feltéve, ha még mindig úgy érzem, hogy tudnám szeretni.

2013. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
eloszor is az hogy 18 evesen bulizik az ember az termeszetes, sajnos nalatok becsuszott a baba es ezt egy 18 eves fiu meg nem biztos hogy teljesen fel tudja fogni,marmint azt hogy ez mivel is jar.Viszont a gyereknek is szuksege van az apjara, ezert en nem tiltanam tole viszont kapcsolatot nem biztos hogy ujrakezdenem.En egy idegen babysitter helyett inkabb a fiu anyjat kernem meg hogy vigyazzon a picire,(marmint ha szivesen teszi)igy ok is kozelebb kerulnek egymashoz.
2013. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Apaként minden lehetőséget megadnék neki, férfiként pedig a szívedre hallgass. Ha szereted miért ne? De tudd, nagyon fiatalok. Vagytok, nem biztos hogy egy ilyen korai szerelem örökké tart. De mással se!
2013. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző: az apa szüleit pedig vond csak be a gyermek felügyeletbe, ők hálásak a kicsi miatt, neked nem kell fizetned, a kicsi pedig a saját édes nagyszüleivel lehet, ami neki is jó!
2013. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!