Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hát ennyire rossz anya lennék?

Hát ennyire rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Kisbabám még csak két hónapos, de már harmadjára beteg (nátha-vírusos hasmenés-nátha). Annyira figyelek rá, melegen öltöztetem, nézem a páratartalmat a szobájában, éjszaka takargatom, és mégis mindig megfázik.. hogy lehetek ennyire béna?:( Sok ismerőstől meg hallgatom, hogy az ő babájuk x-éves koráig nem is volt beteg..

A terhességem alatt végig azon stesszeltem, hogy majd anyaként mindent jól csináljak, erre most sorra kudarcot vallok..


2013. okt. 13. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya! :) Nem hiszem, hogy megfázik, látod a hasmenés is vírustól volt, az ellen meg nem tudsz tenni. De ha meg is fázik, az attól van, mert ilyen hülye időjárásunk van. Egyik nap 5 fok, másnap 20, ne magadat hibáztasd, én sem tudom sokszor, hogy mit adjak a gyerekre.
2013. okt. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az újszülöttek immunrendszeréhez képest néhány hónappal később a babáknak még gyengébb az ellenállóképessége. Ez nem a te hibád, ez biológiai tény. Még sokat lesz beteg, mire felnő. Ki előbb, ki később. Semmi köze ahhoz, hogy milyen anya vagy.
2013. okt. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az a baj, hogy túl melegen öltözteted, és éjszaka takargatod. Ha kiviszed a levegőre, vagy kitakarózik, akkor könnyebben megfázik, mert melege van.

De nem vagy rossz anya emiatt.

2013. okt. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább azon gondolkodnék el a helyedben, hogy elég-e a higiénia, viszed-e magaddal bevásárlóközpontba, a rokonok jönnek-e betegen, te bevásárlás közben a "koszos" kezeddel hozzányúlsz, alaposan megmossa-e mindenki a kezét, amikor hazaér. stb. Jön a tél, csak rosszabb lesz a helyzet.
2013. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ettől nem vagy rossz anya, én úgy veszem észre, hogy ez nagyrészt csak a genetikán múlik. Az én kisfiam születése óta tápszeres, de több mint 1 éves koráig nem volt beteg, utána is csak azért, mert elkapta egy másik babától a 3 napos lázat. Azóta egyszer volt náthás, de 1 nap alatt túlment rajta.

A "megfázást" általában nem is konkrétan a hideg okozza, hanem fertőzés.

Két ok lehet, amikor az anyuka "hibája" lehet a sok betegeskedés, az egyik az, ha túl korán és túl sokat van közösségben, tömegben a baba. Tehát ha mondjuk naponta hurcoljuk tömegközlekedési eszközökön, gyakran visszük bevásárolni, plázázni, sok vendég fordul meg a lakásban, túl korai játszóházazás, játszóterezés, különböző babáknak (inkább csak az unatkozó anyukáknak) való programok. A másik, amikor nem figyelünk oda a higiéniára (pl. ha a cumi leesik, anyuka csak lenyalja). Ha ezeket kerülöd, és odafigyelsz a higiéniára, akkor szerintem elmondható, hogy nem a te hibád.

2013. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A higiéniával szinte biztos, hogy nincs probléma, mert erre nagyon odafigyelünk (egyes ismerőseink szerint túlzásba is visszük kicsit).

A túlöltöztetésben viszont lehet valami, mert tényleg eléggé fel van öltöztetve mindig, annak ellenére, hogy elég meleg van a lakásban. Viszont ha egy réteggel kevesebbet adok rá/egyel vékonyabb takarót teszek rá, akkor máris tüsszög, hideg a tarkója stb ..

Remélem nagyobb korára megedződik, mert előre félek az ovis korszaktól..

2013. okt. 14. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!