Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás-mit csináljak, ha...

Hasfájás-mit csináljak, ha semmi nem segít, és a 3 hetesem egész nap üvölt a fájdalomtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 hetes pici fiam. 4 napja éjjel-nappal üvölt, annyira fáj a hasa. Kipróbáltuk már az Espumisan cseppet, köménymagos teát, köménymagos hagymateát, ánizsos teát, meleget, hason alvást, lázmérőzést... egyszerűen semmi nem segít. Van valami, amit kifelejtettem, és nem próbáltuk? Segítsetek, nagyon rossz szenvedni látni.

Anyatejes, sokat eszik, 120-at simán.

Köszi, ha segítesz!


2013. okt. 17. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Infacol, nálunk csak az segített. Ja és az orvos tud felírni valamit ha annyira rossz a helyzet. Arra nagyon figyelj hogy mit eszel, nekem az Infacol mellett is nagyon szigorúan kellett figyelnem mindenre, kb húst, krumplit, tököt és szendvicset ehettem, minden mástól ordított.
2013. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól fáj a hasa, hogy pici létére nagyon sokat eszik egyszerre, és ez megterheli a kis gyomrát. Nyilván nem mondhatod neki, hogy kevesebbet egyen. De amit tehetsz: alapos büfiztetés, hasára fektetni sokszor, hason altatni, naponta többször mozgasd át, tornáztasd (lábait nyomkodd fel a hasára, majd körkörösen is).
2013. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tornáztatás jó ötlet, bicikliztesd, ez segíti a bélműködést. van többféle espumisanhoz hasonló csodaszer, menjetek végig rajtuk. Vmelyik enyhíteni fogja a fájdalmait.

Nekünk a doktor annak idején írt fel papaverines cseppeket, ami görcsoldó hatású. Ez, plusz az espumisan vált be, de minden baba más. Ezen kívül lázmérőztünk, masszíroztuk a pocakot, tornáztattuk, hason altattuk.

2013. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Erus76 ***** válasza:
Nálunk sem vált be semmi, 2 hétig üvöltött éjszakánként a kisfiam. Normaflore-t ajánlotta egy ismerősöm, 3-4 nap alatt rendbe tette a pociját. 9,5 hós most a manóm.
2013. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

:) Hasonló volt nálunk is, illetve én is így éreztem: szörnyű látni szenvedni a csöppségemet. Nem akartam rajta kísérletezni, azonnal a ható, tökéletes módszert szerettem volna alkalmazni - de ilyen nem létezik! Végig kell próbálni, hogy a te babádnak mi segít...Teszem hozzá, nálunk égbekiáltó változást semmi nem hozott. Végül az Infacol-t és a BioGaia-t kapta és szép lassan 3 hónapos korától alább hagyott, egyre ritkultak a hasfájós sírós órák. Én is nagyon figyeltem, hogy mit eszek, de szinte vizen is élhettem volna, akkor is fájt a babám pocakja. Remélem, nálatok valami beválik és jobb lesz a helyzet!

1 éves anyukája

2013. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ami nálunk még kiderült, hogy a köménytartalmú teáktól, beleértve az én tejszaporító teámat is fokozódott a hasfájása. Te nem iszol ilyet? vagy eszel puffasztó dolgokat? Mi is szélcsöveztük és végül sok próbálkozás után az Infacolnál kötöttünk ki. Ha szomjas volt, mert tápis baba, forralt-lehűtött vizet kapott.
2013. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nalunk semmi nem segitett, uvoltes es nem alvas volt 1 honapig :(
2013. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm!

Nem eszem semmi olyat, de szopis teát iszom, és ő is köménymagos teát kap. Megpróbáljuk elhagyni, meg beszélek a doktornővel, hogy írjon fel neki valamit!

Köszi!

2013. okt. 17. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami általában a problémát okozza, az az, hogy túl sok tejcukor jut be a szervezetébe, és még nincs elég lebontóenzime, így segíthetsz neki egy kis laktáz enzim cseppel, nálunk 3 nap alatt megszüntette a pocak feszülést. Szoptatós teáknál pedig jobb szerintem a tejserkentő kapszula, ami édeskömény és ánizs hatóanyag kivontot tartalmaz, egy heti adag kb 800 FT.
2013. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hála az égnek megoldódott a probléma.

A gondok a kömény okozta. Mivel ittam a tejszaporító teát, amiben volt, így sajnos neki is jutott belőle. Mióta nem iszom, teljesen nyugodt baba lett.

2013. okt. 21. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!