Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevelés ebben a nehéz világban...

Nevelés ebben a nehéz világban? 17 hós

Figyelt kérdés

17hónapos fiam van.néha engedem tv-t nézni mikor felporszívózok vagy főzök.után kikapcsolom és el is játszik,játszunk de egy idő után elunja magát!próbálkozom neki a készségfejlesztő játékokat mutatni de MINDENT RÁG.iszonyat még a cipőinket,flakonokat rág .nem érdeklik ezek a játékok.próbálnék olvasni neki de azt is kikapja a kezemből és rágja.nem érdkli.építős játékokból épírek neki dolgokat de látom szinte remeg érte hogy megrághassa.és meg is rágja.De a tv-t mikor nézi látom az örömöt az arcán és sajnálom mikor kikapcsolom.hála ott nem tartunk hogy üvöltsön mert kikapcsolom.beletörödik.annyira félek hogy elrontom a gyerekem nevelését.nem könyv szerint szeretném nevelni de kb úgy ahogy engem megneveltek.

az a baj hogy annyi inger éri őket ami régen nem volt pl:tv,szgép,videójáték,villogó-zenélő akármicsodák.

Észre vettem rajta hogy az ilyenek érdeklik és nemtudom van e összefüggés de egyre nyavajgósabb és hisztisebb lesz mert ha nem villog nem szól akkor az már nem is jó.

Szerteném ha kis szófogadó ,nem telhetetlen ,vidám kisfiú nőne fel de nagyon nehéz .valaki tuna bátorítani akihasonlóan érzett így?



2013. okt. 17. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Tévé, számítógép addig van, amíg bekapcsolod, villogó-zenélő cuccból is annyi, amennyit beengedsz a lakásba. Egy 17 hónapos nem fog hisztizni, hogy márpedig neki sütifaló kincsesbödön meg ilyenek kellenek (ezzel nem azt akarom mondani, hogy az mindenképp káros, hanem azt, hogy ha nem értesz egyet vele, akkor nem muszáj megvenned).

Ha nem szeretnéd, se azt, hogy tévézzen, se azt, hogy hisztizzen, akkor bizony intenzíven kell vele foglalkozni. Ezt nem kioktatásképp írom, nekünk is volt ilyen időszakunk, csak épp az enyém visított, ha kikapcsoltam a tévét, nem volt mese, muszáj volt, hogy én biztosítsak neki szórakoztatóbb időtöltést. Most 3,5 éves, most is épp mesét néz, mert már nem alszik délután, nekem meg kell ez a fél óra nyugi ebéd után, amíg legalább a kicsi alszik. Ez van. Néha kell a kompromisszum.

Nem hiszem, hogy olyan nagyon nehéz lenne ez a mai világ, főleg egy ilyen kicsinél, akinél egyes egyedül rajtad múlik még, hogy milyen ingerek érik.

2013. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld minnél többet kivinni játszani valahova. Nem muszáj játszótérre, nem tudom van-e udvarotok, vagy parkba esetleg, ahol tud szaladgálni, nézegetni, stb.

Az én kisfiam sem játszik a játékaival, nem nagyon érdeklik. Néha eltologatja az utóit, de csak pár percig köti le. Én is bajban vagyok, ha beszorulunk a lakásba mert rossz idő van, mert nehéz lekötni.

Tegnap is ki kellett mennünk az esőben is, mert imád pocsolyázni. Vettünk fel gumicsizmát meg esőkabátot, és olyan örömmel ugrált meg mászkált a pocsolyákban :).

Ma is kint fél óráig bámult egy katicabogarat, pocsolyázott, köveket dobált, szóval kint sokkal jobban leköti magát olyan dolgokkal, amik nem kimondottan játékok. Szerencsére nekünk van udvarunk, de néha azt is unja már.

A rágáshoz nem tudok hozzászólni, mert ő nem ilyen rágcsálós, meg a könyvek is lekötik szerencsére.

De ő is szokott mesét nézni, igaz a tévében csak ritkán, inkább a youtoube-ról szoktunk nézni, azt legalább meg tudom válogatni.

2013. okt. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.Első: tudom hogy én engedem be az ingereket. 17 hónap alatt kb 3 játékot vettem neki az összeset kapta.amig új volt addig érdekes és jó volt látni hogy örül de miután ráun ekkor próbálok én játszani vele ami egy darabig megy is. na mindegy nehéz ezt igy leirni. második:akkor ugy érzem hasonló a babánk rágást leszámitva. ez mindenképp kicsit megnyugtató hogy legalább nem vagyok ezzel egyedül.nehéz neten keresztül ezt igy megbeszélgetni. megpróbálok ösztönösen anyuka lenni :)
2013. okt. 17. 13:21
 4/4 Girgoy ***** válasza:

Szia kérdező! Rágni azért rág, mert jön a foga és az megnyugtatja az ínye bizsergését. Persze, hogy folyton mindent rág. :) Adj neki rágókát vagy olyan cuccokat, amiket nyugodtan rághat. TV-zésre szerintem nem kell rászoktatni, mi legalábbis ezt minél későbbre toltuk és nagyon kontrolláltan. Ha sokáig TV-znek teljesen bágyadtak leszenk, minden tekintetben rossz az egészségnek, nem beszélve arról, hogy még a gyerekműsorok se mindig normálisak. Mi csak este szusszanunk, amikor már ők alszanak, addig jókat szórakozunk velünk. De amíg kisebb a ygerek, alszik délután, ha meg nagyobb, esetleg elvan rajzolgatással is vagy babázik/autózik. A lányok különösen jól elvannak babákkal, nem kell nekik csillogó-villogó kütyü, de a fiúk se feltétlenül azokat szeretik, a legtöbbjük jól elvan labdával, autóval.


Egyébként meg a gyereknek a legjobb "játék" a tesó. Ha jól el tudnak ketten játszani, a szülő is jelentős szabadidőhöz jut.

2013. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!