Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy a második...

Igaz az, hogy a második gyerek (a kistesó) mindent hamarabb csinál?

Figyelt kérdés

Pl mászás, ülés, járás, stb. Nálatok ez így történt? Mikor csinálta az első gyereked, és ugyanazt mikor csinálta a második?


Köszönöm.


2013. okt. 22. 10:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Nemrég született meg a második kislányom, és nem egy embertől hallottam már azt, hogy a kicsi mindent hamarabb fog csinálni. Ez tényleg így van?
2013. okt. 22. 10:07
 2/9 anonim ***** válasza:

Első 10 hónaposan járt önállóan, a második 16 hónaposan.

Az első 2 évesen beszélt folyékonyan, a második 2,5 évesen.

Szóval ránk nem igaz.

2013. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a mozgásfejlődésben nem igaz, a nagy kicsit előbb kezdett mindent. Viszont a kicsi sokkal hamarabb kezdett beszélni. De nem hiszem, hogy ez törvényszerű, a baráti körünkben minden testvérpárnál máshogy megy.
2013. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Nekem az első nagyon hamar csinált mindent, 9 hónaposan már szaladt, l,5 évesen már elég sokat beszélt.

A két kisebb sokkal lustább volt.

2013. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sem igaz :). Igaz 1 hónappal előbb jött, de olyan kis komótos a kicsikém, 1 éve és még csak kapaszkodva feláll. A nagyobbik ekkor már kézenfogva járt.
2013. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1.gyerek 2.gyerek

forgás:3 hósan 4.hósan

kúszás:6 hósan 8,5 hósan


Többről nemtudok nyilatkozni mert a Kicsi most 9 hós de a fentiekből láthatod hogy nem igaz az elmélet!

2013. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos nem tudom,nálunk öcsém gyorsabb volt nálam,én nyugodtabb voltam nála.Fiam rettentően gyors volt,születése után már emelte a fejét,1 hetesen tartotta,5 hetes fordult át először 2,5 hónaposan már forgott,4,5 hósan kúszott, 6 hónaposan felállt,mászott,7 hónaposan felült,8 hósan sétált a bútorok mellett kapaszkodás nélkül állt,9 hónaposan fel le mászott a bútorokról,10 hósan tette első kapaszkodás nélküli lépéseit,11 hónaposan járt,tehát nem tudom milyen lehet az ennél gyorsabb :D
2013. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja lemaradt,16 hónapos korától tőmondatokban,21 hónapos korától folyékonyan beszél, 2 évesen már szobatiszta volt,tehát nem hiszem,hogy a második gyorsabb lesz nála
2013. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat nincs, csak unokaöcséimen látom... Szerintem a kicsi néha simán elvan azzal, hogy egyszerűen nézi ahogy a nagyobb játszik. Sok szempontból ez is fejleszt, de a mozgásfejlődés így nyilván tovább várat magára, mert nem mozog, forgolódik, hanem csak figyeli a tesót. De elsősorban nyilván baba függő, egy aktív baba nem fogja egész nap a tesót bámulni ha mozoghat is.
2013. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!