Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy hülyeséget csináltam?

Lehet hogy hülyeséget csináltam?

Figyelt kérdés
Ma délután alvás után elmentünk vásárolni, a fiam (2éves) behisztizett, verte a földhöz magát, rámolta a polcot, levert egy 6000 Ft értékű bort. Fizettem és elindultunk haza kb 30 perc volt az út autóval. Rugdosta az ülés, tépte az övet stb. Nem bírtam az ordítását, és bekapcsoltam a zenét, először halkan, de nem hagyta abba, rá tettem az erősítőt de arra még idegesebb lett, és a 40 es skálán felvittem 28-29 re. Egyszerűen eldurrant az agyam, nem halottam a gyerek sírást, befejezte a hisztit. És ez a procedúra kellett hozzá, kb 15 percig mentünk így. És közben pedig a vezetésre se tudtam koncentrálni mert idegesített a gyerek sírás. Életveszélyes akciónk volt ma az biztos. Apának elmondtam ennyi volt a válasza, abba hagyta? igen. De azért legközelebb inkább térítsem észhez utána induljunk el autóval. És mindez egy hajfestékes doboz miatt indult ki, amit kivettem a kezéből mert el akarta szakítani. Bocsi hosszú lett!!!
2009. nov. 12. 16:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

BAj nem lett és ez a lényeg.

Mitől félsz? Hogy a gyereknek ártott a hangos zene? Baja nem lett tőle, az biztos.

Hiszti meg van, nem nagyon lehet vele mit kezdeni.

A bort sajnálom, én eddig csak bébiételt fizettem összetörés miatt...

Kellemetlen, de nem tudsz vele mit tenni, néha kiborulunk, ez van.

Ne aggódj.

2009. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Csak megijedtem, mert nekünk lehet hogy nem hangos, de nekik.
2009. nov. 12. 16:46
 3/34 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Most azt csináltad, hogy a tűzet pohár vízzel próbáltad locsolni... Az a baj ezzel, hogy egyrészt halláskárosodást kaphat a gyerek tőle, másrészt még jobban ki fogja használni a helyzeteket, mert nem tudod őt fékezni., illetve mi van ha nem tudsz majd a vezetésre koncentrálni?? Valahogy próbálj kompromisszumot kötni vele. "nem kapod meg a festékesdobozt, mert ha elszakítod, még a festék is kifolyhat, viszont gyere megnézzük a gyümölcsöket, és Te választhatod ki, hogy melyiket vegyük meg az almák közül!"

2009. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
27%
nem vagyok álszent, de az első válaszoló elég következetes szülőnek tűnik...(
2009. nov. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Pont ugyanezt próbáltam, de teljes erőből tartotta a dobozt, és üvöltött, és tépte az egészet. Oda ment a gyümölcsökhöz és elkezdte dobálni őket a földre. Én is megijedtem.
2009. nov. 12. 16:50
 6/34 anonim ***** válasza:
23%
2 éves gyerek aki a földhöz vagdossa magát. A tipikus példája amikor a szülő nem tud nevelni és a gyerek hisztis elkényeztetett szörnyeteg lesz.
2009. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
61%
akkor hagyd, biztos az első írja jól. Én valamit lépnék, nem hagynám ezt így annyiban. Egy 3 évessel , dackorszak ide vagy oda, lehet beszélni.
2009. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
76%
két évessel is lehet
2009. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Eddig ha azt mondtam hogy nem lehet, ne csináld megértette, ha elhúztam onnan duzzogott de elfogadta. Ha nem értette meg vagy ha behisztizett akkor ment egy legyintés a fenekére kezére, de most nem akartam rá csapni a közért kellős közepén.
2009. nov. 12. 16:55
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

Tudom most sokan lepontoznak majd!Szabad!!

De én egy pofonnal igazítottam volna el!Tudom erőszak nem megoldás stb ..stb..!Én biztos nem bírtam volna ki, hogy ne csapjak a kezére legalább egy kicsit hogy tudja hogy nem szabad, ha már az anyjára nem hallgat!Legközelebb mi lesz?Nekimegy az eladónak, mert nem kap meg valamit?A zenétől nem lesz baja, ne félj!De a hangos zene nem nevelés!

2009. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!