Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem oltatta be a babáját...

Aki nem oltatta be a babáját Rota-vírus ellen, az miért nem tette?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 16:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%
10-es, és te honnan tudod, hogy a ROTÁ-nak pontosan melyik válfajával fertőződtek meg azok a gyerekek? Mert, mint írtam, nagyon sok törzse van, és csak kevés ellen véd az oltás, ezért vígan megbetegedhettek másfajtától...
2013. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

Az én fiam kétszer is volt komoly kiszáradással kórházban és egyik sem rota vírus okozta!!! És nem itthon száradt ki,kórházban feküdt, ott 1 nap után száradt ki mindkét esetben.

Az egyikre símám rámondták , hogy rota. Én kértem székletvizsgálatot (mert nem oltattam, és gondolom bűnbánatot akartam érzeni vagy nem tudom) és kiderült , hogy az orvosok véleményével ellentétben, nem Rota volt!!!!!

2013. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
16%
Lepontozhattok, de attól még nem biztos, hogy igazatok van. Fenntartom a véleményemet, csak veszekedni akartok, mert valójában nem értetek hozzá.
2013. okt. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Beszéltem erről a saját gyerekkori gyerekorvosommal aki jelenleg is praktizál, nem javasolta.

A lányom gyerekorvosa sem.


Ráadásul a lányom elég bukós volt, kicsi volt rá az esély hogy megmarad benne.

2013. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kimaradt a válaszomból, hogy a gyermekorvos nekem sem javasolta. Valamit csak ért hozzá...

1. voltam

2013. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
56%
Én azt nem értem, hogy mitől lettek kötelező, meg nem kötelező oltások..? Anyukámat megkérdeztem, és azt mondta, hogy amikor mi gyerekek voltunk (37 éves vagyok), még csak oltások voltak.. ami be kellett adatni. Nem az volt, hogy választunk.. néhány évvel ezelőtt elkezdték ezt a kötelező/nem kötelező oltásbeadást. Nekem ez gyanús.. én azt adatom be a gyereknek, amit kötelező, a többitől megkímélem.. az egész oltósdi egy nagy biznisz a gyógyszergyáraknak.
2013. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Azért mert nem akartam elcseszni az immunrendszerét. Így is sok a kötelező védőoltás is. Sajnos.

Ha minden sz@r ellen beoltatnám, akkor kb.olyan immunrendszere lenne, hogy megfújná a szél, és azonnal ágynak esne. Nálunk egyébként volt rá keret, de nem ma jöttem le a falvédőről, így nem oltattam be. Az egész egy üzleti fogás. Megszponzorálják az emberek a dokijuk nyaralását.

2013. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként meg a Rota elleni oltás miért nem kötelező vajon...? hm... nem?
2013. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én sem adattam be. Gyerekorvos védőnő sem javasolta: a már leírtak miatt és amiatt, ha az ember látja, hogy nem marad meg semmi a gyerekben azonnal viszi kórházba.

Lehet, hogy az oltásokkal a betegség ellen nincs olyan nagy baj, de a vivőanyagokkal igen, csak nem verik nagy dobra. Az egyik vezető gyógyszercég, humán vonalon is, szarvasmarhában olyan vakcinát forgalmazott, aminek a vivőanyaga a beoltott állatok borjainál magzati fejlődés során csontvelő degenerációt okozott: vagy pár naposan elhullottak vagy immungyengék lettek: mindentől megbetegedtek....az elhullások 15% kal emelkedtek a gyógyszerköltség a duplájára. Megy a pereskedés, sunyi módon bevonták a vakcinát, semmit nem lehet tudni: melyik összetevő volt az, használták-e bármi más termékben....az agyhártya gyulladás ellenit beadattam de egy ilyen vakcinát ,a minek nem bizonyított a védelme, nem.

2013. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ikreim vannak, 80e forintba került volna a 2-2 oltás.

Nem, nem éhezünk, de azért 80e forint nagyon sok másra is elkölthető volt. (pelenka, tápszer pld)

Nyilván azért is nem kötelező, mert azért ezt a rota vírust nem kell olyan nagyon komolyan venni. Ha nagyon veszélyes lenne, akkor kötelező lenne és ingyen, vagy nagy támogatással adná a TB.

2013. okt. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!