Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem oltatta be a babáját...

Aki nem oltatta be a babáját Rota-vírus ellen, az miért nem tette?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 16:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
54%

Azért, mert a védőnő és a gyerekorvos nem ajánlotta. Azt mondták, hogy a mi körülményeink között nincs értelme beadni az oltást. Ott van erre igazán szükség, ahol nagyon rosszak a higiéniás körülmények (persze akik ilyen körülmények között laknak, úgysem fogják megfizetni az oltást), vagy ahol sokat hurcolásszák a babát tömegben, emberek között, pl bölcsibe jár.

Nem vagyok fanatikus oltás ellenes, van olyan nem kötelező, amit beadattunk, mert a gyerekorvos ajánlotta (agyhártyagyulladás pl.). Maximálisan megbízom az orvosunkban, így tiszta a lelkiismeretem.

Azokat a válaszolókat, akik elutasítanak minden gyógyszert, oltást, mert reklámozzák, azokat viszont nem értem. Naná, hogy pénzbe kerülnek a gyógyszerek, semmi sincs ingyen. Gondolom ők azok, akik más kérdésekhez írnak olyanokat, hogy inkább nem szednek magzatvédő vitamint, csak nehogy a gyógyszergyártókat pénzeljék, vagy hogy ők inkább adnak a babának tehéntejet, csak nehogy már a tápszergyártókat pénzeljék. A tehéntej sincs ingyen, azzal is pénzelnek valakiket, ráadásul még a gyerekük egészségét is kockáztatják...

2013. okt. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
45%

nekem semmi bajom nincs azzal, aki nem adatta be, én sem adattam volna, de csak az ára miatt, tényleg rohadt drága. Viszont rokonoktól kaptunk pénzt, ugye a baba születésére és úgy döntöttünk, hogy akkor abból megvesszük (pont volt vmi akció is, így több ezer ft-ot spóroltunk végül is). Nálunk a gyerekorvos ajánlotta, illetve az 5 törzs ellen védőset kértük. Tudom, hogy nem véd minden törzs ellen, viszont ezek a leggyakrabban előfordulók. Én felnőttként estem át rajta kétszer (oké, lehet h nem is rota volt, hanem "csak" a calici vagy mi), de kösz szépen, az is elég volt.

Egyébként meg az orvos nagyon szépen adta be neki, szinte cseppenként, szóval szó sem volt kihányásról vagy kiköpésről (amúgy az egész nem több, mint 5 ml), ezt ő is tudja, hogy mennyibe kerül, szerintem a normális gyerekorvos úgy csinálja, hogy ne forduljon elő.

2013. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert az orvos és a védőnő sem javasoltam, és mert a lányom extra bukós volt sokáig, nem maradt volna meg benne.
2013. okt. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!