Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek? 8 hónapos...

Ti mit tennétek? 8 hónapos baba altatása.

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy ennyi idősen már nem kellene éjjel felkelnie, főleg nem enni. A kisfiam 2* kel enni. Foga nem fáj. Nem vagyok már benne biztos, hogy éhes lenne, de abba sem hogy nem. 8-kor fekszik 220 ml tápszerrel, majd 23:30 és 03:30-kor ébredt fel és alszik 07-08 óráig. Csak sírásra megyek be, meglát elkezd nevetni ülésbőlvisszafektetem,cumit teszek a szájába, sír, kiveszem ringatom, sír, nyomja el magát tőlem, sír, visszateszem hátha megnyugszik, sír, megetetem 150 ml tápszerrel és egyből visszaalszik. Nem értem miért kér enni, mert napközben is nagyon jól eszik reggelire egy nagy szelet sajtkrémes kenyér, tízóraira babapiskóta, ebédre főzelék, uzsira rizspép vagy gyümi ami tutira eltelíti. Mennyiségre két bébiételt simán bevág.És utána jön a vacsi tápszer ès a két ébredés. Használok dentinoxot, alvókát adtam neki, kitoltam az uusi idejét, simiztem a hátát neki, dúdolgattam, de semmi nem jó csak a tápi.Vajon éhes lenne tényleg? Végig kellene tudnia aludni az èjszakát? Sírni nem szeretném hagyni.

2013. okt. 31. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen gyerekek. Esetleg próbálkozz este a tápszeres vacsi előtt valami laktatóbbal. Pl. tejpép, főzelék, stb. ezt fürdés előtt, fürdés után meg a tápszer.

Ha így is ébred, akkor fogadd el, hogy ilyen. :)

2013. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én még 8 hónaposan reggel,este adtam a tápszert.Lehet kevés neki a napi egy.Én úgy csinálom,hogy reggel tápszer majd tízórai gyümölcs aztán ebéd főzelék,délután uzsira tejpép,vagy kenyér valamivel, este tápszer.Este adom neki a táplálobb kajákat,.mert amikor a gyümit kapta délután akkor hamarabb volt éhes és mi sem bírtuk ki az éjjelt.Egy próbát megér.
2013. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok . a lányom 14 hós koráig evett egyszer éjjel. Akkor elvágták, addig meg mintha az élete függene azon a kis kaján :) Azt hittem sosem lesz vége, de igen, eljött az idő, amikor alszik éjjel.
2013. okt. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ani25 ***** válasza:
100%
Nem feltetlen azerz kel mert ehes, lehet csak szomjas vay egyszeruen hianyzol neki es tudja ha felkel bemesz hozza:) az en babam is 8 honapos mult ugyanezt csinalta! Most par napja magatol nem kel! Szerintem majd leszokik rola! Kitartas!!
2013. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiaim anyatejesek voltak. A kisebbik nagyon sokáig felkelt éjszaka, kétszer, háromszor is. Volt bőven tejem, fejtem is, tuti nem éhezett, mégis. Olyan 10 hónapos volt, akkor már nagyon untam, gondoltam nem elég tápláló, laktató az anyatej, megéhezik éjszaka. Ezért vacsorára szoptatás helyett tápszert adtam neki, jó nagy adagokat. Akkor is felkelt. Utána próbálkoztam tejpéppel. Akkor is felkelt.

Rá kellett jönnöm, hogy egyszerűen anyahiánya van, neki megnyugvásból kell, hogy éjszaka még egyen.Próbáltam leszokatni, de csak sírt, ezt nem hagytam, így úgy gondoltam, majd leszokik magától. 15 hónaposan hagyta abba...

De ne ijedj meg, minden gyerek más. A nagyobbik már 3 hósan átaludta az éjszakát.

Mindegy, hogy anyatej vagy tápszer, a tejtől ellazulnak a babák, ha a tiédnek még erre van igénye, hagyd egy kicsit, majd leszokik magától. Kaptam én olyan tanácsot, hogy teáztassam éjszaka, de én nem javaslom azt sem, mert akkor meg arra szokik rá, és azt nagyobb korban is követelni fogja.

Inkább hagyd még egy kicsit, lehet, hogy a te közelségedre vágyik éjszaka.

De:

-éjszakai etetésnél ne legyen nagy fény,

-csendben etesd, ne beszélj hozzá,

-pelenkát se cserélj ilyenkor

-ha evett, rögtön tedd vissza aludni,

Így hamarabb megtanulja a nappal és éjszaka közti különbséget.

2013. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ani25 ***** válasza:
Ja es meg annyi, hogy mostanaban nem alszik annyit delutan igy lefekves elott fenn van 4 orat egyhuzamban , lehet ez is kozrejatszik a jo alvasban :) mennyit alszik a te babad napkozben?
2013. okt. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 4-szer keltem fel a szüleim szerint, abból 2-3-szor enni. És ezt 1,5 éves koromig csináltuk.. szóval.. sok sikert! :D

Hagyj egyen ha jól esik neki, nincs ezzel baj. :)

2013. okt. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy vacsorára is főzeléket adsz, vagy szendvicset. A tejpép inkább tízóraira, vagy uzsonnára jó. Az én babám sem lakott jól tőle, akkor kezdett el jól aludni éjszaka mikor jól bekajáltattam.
2013. okt. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő nekünk azt mondta, hogy az utolsó tápszer előtt kb 2 órával kapjon egy főzeléket. Mi így is csináljuk és nem ébred fel.

Lehet, h kevés neki, ha csak a tápszert kapja lefekvés előtt. Próbáld meg h előtte kapjon vmi mást is: főzelék, tejpép, stb.

De amúgy meg vannak babák, akik ennyi idősen is még kelnek éjszaka...

2013. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 eszo ***** válasza:

kislányom lassan 11 hónapos lesz,,mit meg nem adnék,ha csak 2-3x kelne éjjel...

ő anyatejes,de óránként kel!!!!ha már 2 órát alszik egyhuzamban,az szuper,ha esetleg 3-at,akkor már a fellegekben járok!!neki most jönnek a fogai elég durván--egyszerre 4!!lehet ez a baj,legalábbis erre fogta a doki..de néha már nem bíííírooom!

úgyhogy kitartás..lehetne rosszabb is!!!

2013. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!