Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hogyan alakítható...

Szerintetek hogyan alakítható ki a baba és az apa közötti kötődés, ha az apa külföldön dolgozik és csak pár hetente jön haza?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit összetettebb, de a lényeg az, hogy a szülésnél és utána kb. egy hónapig itthon lesz velünk az apuka,de ahogy eddig is, utána is csak 5-6 hetente tud hazajönni. Attól tartok, hogy így nem lesz meg köztük a kellő apa-gyerek viszony.

Jelenleg nincs lehetőségünk arra, hogy változtassunk a helyzeten.2-3 évig még biztos így lesz.

Elsősorban olyanok véleményére, tanácsára és tapasztalatára lennék kíváncsi, akik hasonló cipőben járnak.



2013. nov. 4. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon nehéz. Az az 1 hónap nagyon jó lesz, foglalkozzon majd apa is sokat a kicsivel. Ha elmegy lehet, hogy picit megváltozik a gyerek viselkedése, mert akármilyen pici is de érző lény. Ha tudtok skypolni akkor vele együtt tedd, ha telefonon beszéltek néha tedd oda a kis füléhez, hogy hallja. Fontos a kontaktus. Amikor pedig itthon lesz foglalkozzon sokat a kicsivel.
2013. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mi hasonló cipőben járunk, párom havonta jár haza pár napra, a gyerkőc 2 éves. Ettől függetlenül csodálatos viszony van kettőjük között, imádja az apját! Amikor itthon van, rengeteget foglalkozik vele.
2013. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy.

Az én apám is külföldön dolgozott anno, ugyanígy. Nem vett részt a gyerekkoromban. 3-4 hetente járt haza egy hétvégére, néha egy hétre.

És a szüleim kapcsolata is megromlott. Válás lett a vége (13 éves koromban). Nem állítom, hogy csak ez volt az okuk a válásra (mármint a távkapcsolat), lehet, hogy anélkül sem maradtak volna együtt, de ez már nem fog kiderülni.


Miért nem költöztük ki ti is a babával? Ez lenne a legjobb mindenkinek. így van esélyetek, mint normális család.

Ne haragudj, ha meredek, amit írtam, de így nagyon kevés esélyetek van.

2013. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Utolsó! Azt írja a kérdező hogy 2-3 évig lesz így... gondolom utána itthon akarnak élni együtt. Nyilván ezért nem költöznek ki!
2013. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Igen, én is olvastam. De a kapcsolatot az elején kell kialakítani, nem a gyerek 4-5 éves korában.

Az első évek a legérzékenyebbek.

Azt én is aláírom, hogy biztos minden férfi más, és lehet, hogy Kérdező férje (vagy másik válaszolóé) olyan, akinek a kapcsolatkialakítás a gyerekkel szuperül megy és rögtön gördülékeny, de nem egy férfi van, aki még ha együtt él is a család, csak nehezen rázódik bele az apaszerepbe, meg kell szoknia, hogy apa, és hogy ez mivel jár, illetve hogyan tud a babával kapcsolatba kerülni, hiszen az elején ez nehéz lehet, ha amúgy a nő gondozza.

És ehhez egy hónap kevés.

2013. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A kiköltözős ötlet nem lenne rossz, ha nem épp azért lenne kint a párom,hogy az itthon vásárolt házunk hitelét ki tudjuk fizetni. Én is gondolkoztam rajta régebben,de ami azt illeti, nem szívesen hagynám itt a családomat sem és úgy érzem,hogy kint nem találnám meg a helyem... Sz@r ügy ez egyébként és egyre többen fognak így élni,mert aki csak tud és teheti, megy külföldre dolgozni...
2013. nov. 4. 12:19
 7/19 anonim ***** válasza:
És ha jó pénzért kiadnátok addig itthon a lakást?
2013. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Bocs a házat.
2013. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tudod ebben az a nehéz, hogy sokan így kezdik, hogy csak 2-3 év. Aztán az gyorsan elrepül, csábít a kinti nagyobb fizetés, meg "drágám ha még egy évet maradnék, autót is tudnánk venni, vagy nyaralhatnánk külföldön stb. stb. Itthon meg nem lesz könnyű újra bedolgoznia magát (bár nem tudom mi a szakmája). És akkor máris hipp-hopp 5-10 év lesz belőle... :(
2013. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Amennyit ezért a házért küzdöttünk, kizárt... főleg,hogy a teljes felújítás is most lett kész.

Persze a baba az első...de a kiköltözés azért sem jó,mert ahol dolgozik,olyan drága az élet, hogy annyink sem maradna,mint most...Sőt.

2013. nov. 4. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!