Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hogyan alakítható...

Szerintetek hogyan alakítható ki a baba és az apa közötti kötődés, ha az apa külföldön dolgozik és csak pár hetente jön haza?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit összetettebb, de a lényeg az, hogy a szülésnél és utána kb. egy hónapig itthon lesz velünk az apuka,de ahogy eddig is, utána is csak 5-6 hetente tud hazajönni. Attól tartok, hogy így nem lesz meg köztük a kellő apa-gyerek viszony.

Jelenleg nincs lehetőségünk arra, hogy változtassunk a helyzeten.2-3 évig még biztos így lesz.

Elsősorban olyanok véleményére, tanácsára és tapasztalatára lennék kíváncsi, akik hasonló cipőben járnak.



2013. nov. 4. 12:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor nálunk biztos a párom valamit nagyon jól csinál, mert mint mondtam a gyerek imádja! Igen, szerintem is ez inkább emberfüggő nem helyszínfüggő...
2013. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

Ti tudjátok. Csak sajnos ennek is megvan az ára. :(

Kívánom, hogy jobban sikerüljön, mint nekünk anno. Talán annyi pozitívum van, hogy a fejlettebb technika révén most már van Skype, meg ilyenek. bár a közös hancúrozást semmi nem pótolja. Látom az enyémeken, tiszta apafüggő mindegyik...

2013. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

11-es!

Én is imádtam az apámat. Anyám elbeszéléséből tudom, hogy minden alkalommal, amikor kiutazott, másnapra belázasodtam. :((

2013. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy sokan ebbe a "hibába" esnek. Mi addig szeretnénk ezt csinálni,amíg megalapozzuk a későbbi életünket (tehermentes ház, autó, egy kis tartalék), hogy aztán itthon "csak" megélni kelljen az itteni fizetésből. De mint tudjuk, "Ember tervez....", szóval majd látjuk. Nincsenek luxus igényeink, ezért is látom benne a lehetőséget.
2013. nov. 4. 12:31
 15/19 anonim ***** válasza:
13, nálunk - egyelőre - nem viseli meg a gyerkőcöt, és mi sem tervezzük ezt sokáig így csinálni. Amúgy 1 éves kora előtt egyáltalán nem is kereste hol az apja.
2013. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Most mondjam azt, hogy "mindenki ezt mondja". Csak ismételném magamat.

Tényleg a segítő szándék vezetett, nem bántásnak szántam semmiképp, a családi életetek van kockán, ezt azért jó ha tudod. Mert a gyereke-apa kapcsolat sikerül ahogy sikerül majd, de a ti kapcsolatotok is változni fog.

AZt mondod a szüleiddel szoros a kapcsolat, akkor nyilván ha egyedül leszel a babával, sokat leszel náluk. Ez is egy "nagyszerű konfliktusforrás" alapja a pároddal később. És változni fogsz Te is anyaként (ez szinte törvényszerű, amikor anyává válunk), és a férjed ezt a változást nem fogja napról-napra megtapasztalni, csak nem fogja érteni, hogy "milyen lettél". És persze ez is elsülhet jól, csak nagyon sok a buktató.

Én a magam részéről egy házért nem adnám oda a családi életünket, az biztos.

Azért sok sikert Nektek, szívből kívánom, hogy megtaláljátok a boldogságot!

2013. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Attól hogy mások ezt mondják, mi tényleg nem fogjuk már sokáig csinálni... ezt már eldöntöttük hogy meddig és nem változtatunk rajta. Lehet ezt okosan is csinálni, úgy hogy ne menjen rá a család. Azt nem csodálom hogy a tiétek ráment, hiszen mint írtad 13 éves voltál amikor még mindig kint volt édesapád...
2013. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van! Másfél éves a kicsi és imádja az apját! Pedig semmit nem kellett tenünk érte,hogy külön foglalkoztt volna vele! Megszokta a kicsi,hogy ez van, neki ez a természetes!
2013. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A kicsikénk 3 hónapos volt,(most 1 éves) amikor a férjem Németországban vállat munkát. Persze muszáj volt. Ha lett volna más megoldás azt választjuk. Rettenetes mindenkinek. Semmit nem ér a pénz, ha nincs együtt a család! Mi alig várjuk, hogy kiköltözhessünk hozzá. Skype-olunk sokat, de az érintés, a közelség, a meghittség hiányzik. Semmi nem pótolja az együtt töltött időt, sem ház, sem autó, sem tartalék!
2013. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!