Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: Tudnátok...

Hozzátáplálás: Tudnátok segíteni, hogyan is kellene?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a fiamnál a hozzátáplálást, és abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tovább!? Az almát, barackot, szilvát már szereti, most fél adag Sinlac pépet adok neki, majd szeretném abba is belerakni ezeket a gyümölcsöket. Ezek után hogy vezessem be a zöldségeket neki? Hagyjam abba a Sinlac-ot, és kezdjem a zöldséget? Mi lesz a gyümölcsökkel? Tegyem a zöldségbe a gyümölcsöt? Vagy a Sinlac-ba a zöldséget?
2013. nov. 5. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyümölcsbe tegyél kekszet, a zöldségeket főzd meg, habard be vagy rántsd be. Ne tegyél bele sinlacot. Esetleg húst is tehetsz bele.
2013. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos azt mondta hogy elsőnek az ebédet váltsuk ki zöldségekkel, főzelékkel. Szereti a krumplit, sütőtököt, cpenótot, cukkinit , répát csak más zöldséggel keverve. Én nem használok Sinlac-ot. Ha te főzöl otthon neki akkor ha túl száraznak találod tápszerrel vagy anyatejjel hígítsd a főzeléket. Éltalában krumplival főzöm össze a különböző zöldségeket, mert a krumpli dúsítja, táplálóbb lesz tőle mint a sima répa turmixolva vagy a többi zöldség csak simán "egyedül". Próbáld a gyümölcsöker beállítani tízóraira vagy uzsonnára. A zöldségeket pedig kis adagokban add neki, kóstoltatásként krumplival együtt. Csak kis adagokban. Rá fog érezni a dologra és majd mindig az kell neki.
2013. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most tízóraira adok csak neki mindent, még 2 hete kezdtük az egész hozzátáplálósdit. :) Akkor hagyjam abba a Sinlac-ot, és úgy kezdjem a zöldségeket?

2013. nov. 5. 22:30
 4/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha elkezded bevezetni a következő étkezést, ami mondjuk az uzsonna, akkor a már bevezetett kajákat átpakolhatod uzsira, és a tízórai étkezéseknél próbáld meg bevezetni a zöldségeket. Én is a főtt krumpli-sárgarépa vagy sütőtök bevezetését javasolnám elsőként. Ezek a kaják már önmagukban elég kalóriát tartalmaznak, nem kell hozzájuk Sinlac, de az uzsonnánál kísérletezhetsz, hogy összeturmixolod a gyümölcsöt a Sinlac-kal.
2013. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Vida Ági szerint csináltam az elsőnél. Ebben a könyvben nagyon hasznos tippek, receptek vannak.


[link]

2013. nov. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 CsBZs ***** válasza:
En vettem uveges kajat is. Es vannak benne nagyok jok pl ilyen h teszta, paradicsom, repa, pulykahus. Nagyon jo az illata es az ize se rossz csak en sosan eszek ugye. De nagyon bejott. Meg ha fozni akarsz (en vegyesen csinalom) akkot soska meg krumpli, repa meg alma, krumpli meg alma, korte alma, zoldborso(hejnelkul atpaszirozva) meg krumpli, zoldborso meg repa. Rengeteg variacio van. Sutotok krumpli, sutotok alma. De uvegesbe is vannak jok. Talaltam zoldseges lazacos kajat is.
2013. nov. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 CsBZs ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem h mar egy honapja taplalunk hozza.
2013. nov. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Úgy gondoltam ezek alapján, hogy tízóraira megtartom a gyümölcsöket, és majd a zöldségeket, uzsonnára pedig adom a Sinlac-ot. Bár meg kell beszélnem a doktornővel, mert szombat óta adom még csak a Sinlac-ot a fiamnak magában tízóraira, és 6 nap alatt 400 g-ot hízott... Azért nem szeretnék egy kis Michelin-babát!!! :)
2013. nov. 7. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!