Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett kutyus? Ti hogy...

Baba mellett kutyus? Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára megszületik a kislányunk, valamint van egy 2 éves kutyusunk is. Téglalakásban lakunk, 2. emeleten, a kutyát napi 3-4x visszük le sétálni. Reggel a párom, valamint ha ebédidőben hazaugrik akkor is le szokta vinni egy gyors körre, délután és este pedig én, vagy este már együtt. Ha megszületik a kislányunk, akkor egyértelműen a párom viszi reggel és este, de ott van az a legalább 1 séta ami délután kell a kutyusnak, és a párom nincs otthon akkor még. Akiknek kutyusuk is van a baba mellett, ti hogyan oldottátok meg? Mivel azért nincs olyan jó idő már, így nem vihetem majd magammal a gyereket hóviharban, mínuszokban, főleg míg ilyen pici. Arra gondoltam, hogy ha majd alszik, akkor a ház elé gyorsan lefutok a kutyával pár percre, de nem tudom, hogy merjem-e? Mert mi lesz ha felkel a pici, vagy pont nem alszik el úgy és amint kilépek sírni kezd és én nem vagyok ott stb. Ilyen kérdéseim vannak...párom szerint ne stresszeljek rá, ki fog alakulni, illetve én is fogom látni, hogy a lányunk mennyire lesz jó alvó, belefér-e az a 2-3 perc..stb. Akik egyedül vannak gyerekkel és kutyussal, ti hogyan oldjátok meg rossz időben a sétát??? :) Köszi a válaszokat!


Egy aggodalmas kismama :)



2013. nov. 12. 10:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy a tízes válaszoló írja! Az első két hétben, ha minden jól megy, párod otthon lesz. Két hét után meg ugye lehet már menni sétálni babával.

Én úgy oldottam meg az esti sétákat a kutyával (férjem 3 műszakban dolgozik), hogy beraktam egy kezeslábasba a kislányomat és lementünk a ház végére míg elvégzi a dolgát. Aztán felmentünk, levetkőztettem, megetettem és mindezt végigaludta.

Vagy akkor vittem, amikor volt nálunk valaki és tudott figyelni a babára. Viszont amikor már nagyobb lett, bizony volt, hogy én is leszaladtam arra a 3 percre úgy, hogy egyedül volt a kislányom... Már azon gondolkodtam, hogy emiatt beszerzek egy bébiőrt...

Ne aggódj előre, nem éri meg. Minden ki fog alakulni!!! Két hónap múlva csak mosolyogni fogsz, hogy ilyeneket kattogtál. Tapasztalatból írom. :)

Aki meg azt írja, hogy tovább kell adni a kutyán... hááát...

2013. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Reggel felkelek korábban mint a babám és leviszem a kutyát amíg még alszik. Ez max.10 perc. Késő délután pedig együtt megyünk sétálni babakocsival. Nem is biztos hogy igényli a kutyád napi 3-4 sétát.
2013. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat! :) Nyilván ki fog alakulni minden, de egyelőre még itt a véghajrában kattogok ezen-azon, mi hogyan lesz/legyen...:) Kaptam pár jótanácsot, köszönöm!

A kutyus egyébként a minimum 3 sétát igényli, abból 2-t meg tud oldani szerencsére a párom. :)

2013. nov. 12. 13:29
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nevelem a fiam majdnem a kezdetektől, novemberben született, tehát télen még bőven kicsi volt.

Kutyám is van amitől eszem ágában sincs megválni.

Napi 3 sétára megyünk (vagy 2 hosszú) 40 fokban, téli hóviharban, szakadó esőben, bármilyen időben, mert segítségem nincs.

Míg pici volt elől hordtam kendőben, fél éves korától a hátamon hordom.

Ő nagyon élvezi, hiszen velem van, én is szabad levegőn vagyok és a kutyának is jó.

Mindent meg lehet oldani, ha akarjuk.

2013. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is előre gratulálok és sok erőt, szerencsét kívánok a szüléshez!

Nem olvastam a többi választ.

Olyan országban élek, ahol terhes nő mellett sem tűrik meg a kutyát és óriási harc volt anyóssal, h az uszkárunk maradhasson. Az volt a meggyőző érvem, hogy ha a kutyát elviszik tőlem, elvetetem a babát. Én kutyákkal nőttem fel, minden mozdulatukat ismerem, egy apró testtartásváltozásból tudom, h mi lesz a következő lépése, úgynond kutyákkal suttogó vagyok. ;)

Kérdésedre válaszolva több lehetőséged is van:

1 fizetsz egy diákot, aki leviszi a kutyát. Rengeteg egyetemista, középiskolás örül egy kis pluszpénznek és ha megismerkedtek, később akár béviszitterré is avanzsálódhat.

2 megkéred a szomszédot, hogy vigye le, hálád jeléül időnként süthetsz neki sütit, vagy ilyesmi.

3 erőt veszel magadon és ellenállsz az aggodalmaidbak és leviszed 5 percre a kutyát.

4 még mielőtt megszületne a pici, elkezditek edzeni a kutyust, hogy bírja ki. Ha nőstény, akkor tovább bírja, ha hím, akkor sajna be kell készíteni neki egy külön felmosórongyot. Amikor párid le tudja vinni, szánjon rá 10 perccel többet mint amennyit szokott és akkor elvileg kibírja.

Nekünk hím kutyánk van, napi háromszor sétál, nagyon ritkán jelöl (hangsúlyozom, hogy jelöl, mert a tényleges pisilés sokkal nagyobb mennyiség) de egyébként remekül bírja.

2013. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

2. vagyok.persze mert mindenki ott ül a gyerek mellett és várja hogy felébredjen nehogy baja legyen.


Aki kertesbe lakik, nem megy ki teregetni vagy bármi másért a kertbe gondolom...


Ne aggódj, nem lesz semmi baja, akkor sem ha kendőbe magadra kötöd, kicsi korában.....



Egyébként nekem pl bébiőr is működött még az utcai távolságba...Esetleg szerezz be egyet..

2013. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

Egy: kutya nem való lakásba!


Kettő: kutya és csecsemő nem lehet egy légtérben! Sőt terhes sem.


Három: a gyereket nem szabad egyedül hagyni!



Megoldások:

- költözzetek kertes házba

- adjátok oda a kutyát valakinek

- adjátok oda a gyereket valakinek

2013. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Utolsó, te hülye vagy!!
2013. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

hát 17es téged is elég állatellenesen nevelhettek:((


Egy: kutya nem való lakásba! --ez mindenkinek a magánügye,de megnézném ahogy egy yorkit vagy csivavát a kertben tartasz...


Kettő: kutya és csecsemő nem lehet egy légtérben! Sőt terhes sem. ---miért??mi baja lenne egy terhes nőnek vagy csecsemőnek?a kutya tisztán van tartva,oltásai vannak akkor miért is ne??úriten,ne menjek állatkertbe se vagy miaszösz???

2013. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Hú #17-es, szerintem téged egyszer nagyon megijeszthettek a kutya-babák témával. :) vagy hipochonder vagy! Semmi baja nem lesz sem nekem, sem a megszületendő gyerekemnek mert van egy kutya a lakásban. Ha betartjuk a megfelelő higiéniás szabályokat, fokozottan ügyelünk a tisztaságra, és megfelelően szoktatjuk össze a kutyát a gyerekkel, akkor nem lesz semmi probléma. A védőnőm is volt látogatóba, egy szava nem volt amikor meglátta a kutyát. Tudja hol a helye a ranglétrán, nagyon gyorsan tanul, okos, és meg is van tanítva pár dologra. Sőt, az orvosom még azt is mondta, hogy ha betartjuk az alapvető higiéniás szabályokat, akkor még valahol jót is tesz a gyerek szervezetének, mert nem lesz allergiás mindenre, sokkal erősebb lesz az immunrendszere stb. :) Szóval köszi #17-es, de a kutyám nem egy büdös, koszos, agresszív utcakutya! :)
2013. nov. 12. 18:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!