Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett kutyus? Ti hogy...

Baba mellett kutyus? Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára megszületik a kislányunk, valamint van egy 2 éves kutyusunk is. Téglalakásban lakunk, 2. emeleten, a kutyát napi 3-4x visszük le sétálni. Reggel a párom, valamint ha ebédidőben hazaugrik akkor is le szokta vinni egy gyors körre, délután és este pedig én, vagy este már együtt. Ha megszületik a kislányunk, akkor egyértelműen a párom viszi reggel és este, de ott van az a legalább 1 séta ami délután kell a kutyusnak, és a párom nincs otthon akkor még. Akiknek kutyusuk is van a baba mellett, ti hogyan oldottátok meg? Mivel azért nincs olyan jó idő már, így nem vihetem majd magammal a gyereket hóviharban, mínuszokban, főleg míg ilyen pici. Arra gondoltam, hogy ha majd alszik, akkor a ház elé gyorsan lefutok a kutyával pár percre, de nem tudom, hogy merjem-e? Mert mi lesz ha felkel a pici, vagy pont nem alszik el úgy és amint kilépek sírni kezd és én nem vagyok ott stb. Ilyen kérdéseim vannak...párom szerint ne stresszeljek rá, ki fog alakulni, illetve én is fogom látni, hogy a lányunk mennyire lesz jó alvó, belefér-e az a 2-3 perc..stb. Akik egyedül vannak gyerekkel és kutyussal, ti hogyan oldjátok meg rossz időben a sétát??? :) Köszi a válaszokat!


Egy aggodalmas kismama :)



2013. nov. 12. 10:36
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Sajnos nekünk már nincs kutyánk, de nem is lett volna kérdéses, hogy megtartsuk-e a baba mellett. Nálunk a kutya is családtag! Helye van a lakásban! Csak abban az esetben lett volna számkivetett, ha agresszíven lépett volna fel a gyermekkel szemben, de ezt a kérdező is így gondolja. Sajnos sokkal több családon belüli erőszakot kell elszenvedniük a gyermekeknek, mint amennyi tragikus baleset történik a családi kutya és gyermek közt. A kérdező kutyája kistestű, nagyobb a valószínűsége, hogy a gyermek fogja megharapni, mint fordítva :) Ami meg a betegségeket illeti, ha egy gyermek elindul, kúszik, mászik, akkor ki van téve amúgy is a baciknak, csak győzze immunrendszerrel! Nem is beszélve a játszóterekről! Még ha zárt is, ahová ugye kutya nem mehet be, de annál inkább más állat, mint a kóbor macska... Nincs itt min vitatkozni. Van akinél a kutya családtag, helye van, és a kérdező az ilyen emberektől várná a választ, nem pedig azoktól, akik szerint a kutya nem való gyermek közelében...
2013. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!