Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett kutyus? Ti hogy...

Baba mellett kutyus? Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára megszületik a kislányunk, valamint van egy 2 éves kutyusunk is. Téglalakásban lakunk, 2. emeleten, a kutyát napi 3-4x visszük le sétálni. Reggel a párom, valamint ha ebédidőben hazaugrik akkor is le szokta vinni egy gyors körre, délután és este pedig én, vagy este már együtt. Ha megszületik a kislányunk, akkor egyértelműen a párom viszi reggel és este, de ott van az a legalább 1 séta ami délután kell a kutyusnak, és a párom nincs otthon akkor még. Akiknek kutyusuk is van a baba mellett, ti hogyan oldottátok meg? Mivel azért nincs olyan jó idő már, így nem vihetem majd magammal a gyereket hóviharban, mínuszokban, főleg míg ilyen pici. Arra gondoltam, hogy ha majd alszik, akkor a ház elé gyorsan lefutok a kutyával pár percre, de nem tudom, hogy merjem-e? Mert mi lesz ha felkel a pici, vagy pont nem alszik el úgy és amint kilépek sírni kezd és én nem vagyok ott stb. Ilyen kérdéseim vannak...párom szerint ne stresszeljek rá, ki fog alakulni, illetve én is fogom látni, hogy a lányunk mennyire lesz jó alvó, belefér-e az a 2-3 perc..stb. Akik egyedül vannak gyerekkel és kutyussal, ti hogyan oldjátok meg rossz időben a sétát??? :) Köszi a válaszokat!


Egy aggodalmas kismama :)



2013. nov. 12. 10:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
73%
17-es pontosan olyan, mint az anyósom. Az is mondogatta, hogy adjuk oda a kutyát valakinek, amikor terhes voltam. Közöltem vele, h ha a kutya megy, akkor elvetetem a gyereket. Nekem a kutya családtag, bődületesen jámbor, a légynek nem tudna ártani, havonta megy fürdeni, megnyírják, oltásai vannak, féreghajtva, semmi baj azzal, h együtt van a babával. És a gyereknek külön jót tesz, hogy kutyával, vagy cicával nő fel, mert fejlődik a szociális készsége, empátiája, finommotorikája, intelligenciája. Ennyi.
2013. nov. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyetértek Veled! :) Amikor látom a sok gyereket akik úgy rontanának rá a kutyámra, hát elképedek..és még nekik áll feljebb amikor a kutya fülét-farkát behúzva kullog mögém, és onnan ugat csak kínjában. Legutolsó ilyen negatív élményem akkor volt, amikor egy 2 éves kisfiú úgy közelített a kutya felé mint egy tank, (hozzátenném, hogy 3-4 kg-os kutyám van,szóval a közeledő gyerektől még én is majdnem megijedtem :D) majd amikor odaért szinte úgy vetette magát a kutyára. Persze a kutya hátrált, mire a gyerek ütni akarta, hogy "rossz kutya". Megvártam míg odacammog az anyja, aztán faképnél hagytam őket...És általában az olyan gyerekek lesznek ilyenek, akiknek a szüleik nem tanítják meg, hogy egy kisállat egy érző kis lény, akivel szépen kell bánni, simogatni, nem pedig tépni, és kényünk-kedvünk szerint nyúzni, hajkurászni. És sokan csodálkozak, hogy a gyerekét megkapja egy kutya..
2013. nov. 13. 10:39
 23/31 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy kistesű a kutyusod, szerintem ez jó, mert így könnyebb lesz vele! Nekem is volt kutyám (tacsi méretű), de amikor a kislányom született, akkor már nem. sokszor végig futtattam a fejembe, hogy mit, hogyan csinálnék. Az jó, ha tud a párod legalább 2 sétában segíteni, mert ez főleg az első hetekben nagyon sokat fog számítani. Az első babánál az ember amúgy is sokkal parásabb, nem annyira bevállalós (a másodiknál már egy oroszlánt is el tudnál sétáltatni ;) ). Nálunk pl. a kutyapiszkot össze is kell szedni , amit jogosnak tartok, még is csak belváros. Szóval frissen szülve, babával magamra kötve, hát mélyre hajolgatni, nem lett volna nekem könnyű az első 2-3 hétben. Szerintem ha van ismerősöd, barátnőd, vagy akárki, aki napközben a kutyát le tudná vinni legalább az első időben, az sokat jelentene. És valóban, a párodnak igaza van, ki fog alakulni, de mi anyák már ilyen aggódósak vagyunk, mit a Pici mint a Kutyi miatt ...
2013. nov. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

Ne csináljatok már úgy, mintha nem tudnátok, a kutya mennyi betegséget terjeszt!


[link]


[link]

2013. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

21-es!

A gyerek mozgását, empátiáját, szociabilitását stb. minden divatos dilijét bőven fejlesztheti egy kutya 3-4 éves korától.

DE NEM ÚJSZÜLÖTT- ÉS CSECSEMŐKORBAN!

2013. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

19-es

Úgy van, ahogy mondod, állatkertbe is teljesen felesleges csecsemőt vinni.

Kisgyereket, óvodást már igen.

2013. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
#24-es, már ne is haragudj, de a kutyát rendszeresen visszük állatorvoshoz, minden oltása megvan, nem kakilja, pisili össze a lakást, sosem volt sem bolhás, sem tetves stb. Valamint a kézmosás a gyerek előtt is alap volt, amikor idehoztuk a kutyát. Szerintem ez mindenki számára természetesen, aki kicsit is ad magára és a környezetére. Gyerek mellett meg 2x annyira figyel az ember ezekre a dolgokra. Fertőtlenítő kézmosót is vettünk, akkor is ezzel IS mosnék kezet mielőtt a gyerekhez nyúlok, nemhogy miután megsimogatom a kutyát. Azért nem kell hülyének nézni az embereket akiknek van valamilyen háziállata..És a kutya mégcsak nem is büdös, abszolút semmilyen szaga nincs, ráadásul rövidszőrű, így minimális a szőrhullatása, de rendszeresen porszívózok mindenhol, fertőtlenítek mindent. Még kiskefét is vettünk neki, és 2 naponta kifésüljük a szabadban a fellazult szőrt, hogy ezzel is minimalizáljuk a szőrhullatást! Azért 17#-es, ne keverd össze azokat a tulajdonosokat akik láncraverve tartják a kutyájukat a saját ürülékükben, és még állatorvost is tv-ben láttak..
2013. nov. 15. 09:08
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem keverem össze, de ha a kutyát kiviszitek az utcára (ez volt az alapprobléma, ugye), ott egy csomó mindent összeszedhet. Főleg a többi kutyától.

De elég csak pl. arra gondolni, hogy az orrát beledugja egy TBC-s köpetbe vagy bármi más fertőző dolgot közelről megszagol - utána ugyanezt az orrát dugja hozzátok, jól belétek törölgeti. Vagy a szőnyegbe, amin a baba játszik utána.


Jó, hát nekem teljesen mindegy, hogy teszed tönkre a gyereked egészségét - én biztos, hogy eltávolítanám a kutyát a csecsemő mellől legalább 1 évre.

2013. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Utolsó, ajánlom figyelmedbe ennek az elolvasását:


[link]

2013. nov. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

Ez hülyeség. A képektől totál beájultam, különösen ahol a csecsemőhöz dugja oda a kutya a gusztustalan nyálkás orrát.


De hát ti tudjátok.


Eddig főleg arról esett szó, mit okozhat egy kutya a kisbabának. A fordítottjáról inkább ne beszéljünk, mert az borzasztó tragédia, bár sajnos megtörtént, hogy a család kutyája tépte szét a gyereket.

2013. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!