Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor vállaltátok?

Ti mikor vállaltátok?

Figyelt kérdés

Kíváncsivá tett egy kérdés ahol állítólag egy bizonyos korosztályt lenéznek h akkor vállaltak babát és ez a ritkábbik eset. Most arra lennék kíváncsi ki hány évesen vállalt babát és tervezett volt vagy becsúszott? És az ő szemlélete szerint mikor a legalkalmasabb? Itt arra is térjetek ki h jól döntöttetek h akkor vállaltátok vagy hamarabb illetve később kellett volna így utólag visszagondolva?

Tényleg semmi rosszat nem akarok ezzel és vitát sem csak valóban felkeltette az érdeklődésemet.

Előre is köszi mindenkinek a válaszokat.



2013. nov. 12. 12:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
22 vagyok, párom 25, még nincs gyerek. Januártól dolgozom, ha minden jól megy és 25-27 éves korom közt szeretnék babát. Addigra meg lesz a munkaviszonyom és össze is házasodunk. Nekem ez a 25-27 éves kor a legideálisabb. Persze, ha valakinek már korábban is adottak a feltételei, akkor előbb sem gond, bár 23 alatt nem terveznék gyereket szülni semmiképp tudatosan.
2013. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Én 19 éves vagyok a párom 21.Januárban érkezik a kisfiúnk :) Nem tervezett baba volt,becsúszott,de mindennél jobban imádjuk őt és ezáltal egymást is.23 éves koromban szerettem volna babát,mert így csak az érettségim van meg.Az érettségi után én elszerettem volna végezni egy 3 éves sulit és aztán min 1 évet dolgozni szerettem volna.A sors nem így hozta,védekezés mellett estem teherbe,de ez a legcsodálatosabb dolog,ami történhet két olyan ember életében,akik szeretik egymást.


31 hetes kismama

2013. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 voltam,a párom 26.Terveztük és szerencsére elsőre sikerült is!

Házasodni is szeretnénk,de egyenlőre tolódik az anyagi okok miatt.

Mivel a leendő páromban találtam meg az igazit,ezért ekkor volt itt az ideje a gyermekvállalásnak.

28 éves korunkig szerettük volna ha összejön az első gyermek.

A döntésünket azóta sem bánjuk,nem gondoljuk hogy később kellett volna,de azt sem,hogy korábban.

2013. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A 31. születésnapom előtt 2 hónappal született a fiam, majdnem 2 éves házasok voltunk már a férjemmel, tehát egyértelmű, hogy tervezett gyerek. A legkevésbé sem bántam meg, hogy nem szültem korábban. Egyetemre mentem, és igen, buliztam (hiányérzetem biztos nem lesz), megismertem a későbbi férjemet, lediplomáztunk, összeházasodtunk, dolgoztunk és így vállaltuk a gyereket. Nekünk ez így tökéletes.
2013. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

21 évesen szültem, a párom akkor 28 volt. A terv az volt, h 24-25 éves korom körül szülök, h addigra legyen lakás stb. Hát a baba becsúszott, de ha jönni akart hát jöjjön :)

Most leszek 23, ha Ő nincs, akkor még most sincs gyerekem. Nem csináltam volna másképp.

2013. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%
Szia. 27 voltam amikor szültem, párom 32. 10 éve együtt voltunk már, és már vmi nagyon hiányzott. A baba. Szóval tervezett volt, és nagyon örültünk neki, amikor az 5. próbálkozós hónapban megfogant. Most 28 évesen, azt mondom, hogy fizikailag és mentálisan is jobb lett volna ha előbb szülök, valamiért így érzem. Nincs gond most sem, de azért jó lett volna hamarabb, hogy a még úton nem lévő tesót 30 előtt megtudjam szülni. Lehet így is összejön 30 előtt, de kapkodni kell, nem olyan kényelmes, mintha az elsőt előbb vállaltam volna. Sztem. Szóval sztem az idelális, az olyan 25 év körül van.:)
2013. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Szia.

6 hete szuletett meg elso kisfiam. 21 eves vagyok a parom 24. Tervezett baba volt (fel evet varatott is magara).

Nem bantam meg!

2013. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

27 évesen szültem a kisfiam, a párom 31 volt ekkor. Terveztük, vártuk, fél év alatt estem teherbe. Előtte államvizsga és 2 évet dolgoztam is a szakmámban. Most a másodikat várjuk, 2 év lesz a különbség. Szerintem ez így ideális, van házunk, ugyan hitelünk is, a párom munkahelye elég jó, engem visszavárnak. Előtte 4 évig voltunk házasok, sok helyre elutaztunk, szórakoztunk, éltünk albérletben, külföldön is, majd letelepedtünk és családot alapítottunk. Ma sem csinálnám másként. 3 gyermeket tervezünk, de a harmadikat később, előtte mindenképpen dolgozni szeretnék 1-2 évet legalább, így még 35 előtt leszek (remélem).

2013. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 24 éves vagyok, párom 28. Van egy 15 hónapos kislányunk, nem tervezett baba volt, de mi vagyunk a legboldogabbak, hogy megfogant és megszületett. Ő okozza a legnagyobb örömet nekünk. Örülünk, hogy így alakult. Már levizsgáztam addigra bőven, mielőtt várandós lettem volna, munkám is volt, páromnak is, nem mondom, hogy mindent megengedhetünk magunknak, de elvagyunk. Egyébként ideális kornak tartom, hogy most vállaltunk első babát.

2013. nov. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én 32 a párom 40 éves nekem az első neki már a 3.baba, tervezett volt és szinte azonnal összejött, most 11 hónapos a kislányom. Sztem az ember akkor vállaljon gyereket, amikor úgy érzi, h az életéből már csak egy baba hiányzik és így lesz teljes vele. Igazából ha tehettem volna már 25 évesen szültem volna akkor fiatalabb anyuka lettem volna hozzáteszem most sem vagyok öreg, de akkor még nem ismertem a mostani párom és az elmúlt 7-8 évben annyi minden változott persze pozitív értelembe, hogy a mi életünkből mát csak egy baba hiányzott.
2013. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!