Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért idegesít ilyen szinten...

Miért idegesít ilyen szinten a gyereksírás?

Figyelt kérdés

Bátyámnak most született gyereke, 3 hónapos, folyamatban van a költözésük, de még itt laknak. Állandóan sír a gyerek, de úgy, mint akit kínoznak, és olyan szinten idegesít, hogy teljesen ki tudok tőle borulni. Csak én nem vagyok elég toleráns, vagy van, akit még ennyire idegesít? :)


19/L


2013. nov. 12. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A te korodban ez teljesen normális. 19 évesen engem is idegesített volna. Most 33 évesen a saját gyerekemhez van türelmem, de másokéhoz még most sem mindig.
2013. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Nememlékszem ***** válasza:
100%

Nekem 12 éves a "nagy"lányom, 1 a pici. A nagyot ugyanúgy idegesítette a sírás, mint ahogy te leírod. Pedig közben imádja a hugit. Mi megfejtettük, azér idegesíti, mert úgy gondolja, hogy segíteni kellene rajta, és nem tud...

Elmagyaráztam neki, hogy a babák nem csak akkor sírnak, amikor iszonyú nagy bajuk van, hanem gyakorlatilag mindig, bármit akarnak közölni. Utána is idegesítette, de legalább ésszel megmagyarázza magának, mi miért van. Azóta meg már nőtt a pici is, nem sír mindenért, helyreállt a béke. :)

2013. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem sajnos "negatívan" idegesít. Tudom, hogy nincs baja, és arra gondolok, ha nem hagyja abba, én falnak megyek.
2013. nov. 12. 20:28
 4/15 PrettyVillain válasza:
Részvétem.
2013. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nőként (bár a férfiakra is hasonlóan hat, csak kevésbé) arra vagy beállítva, hogy a gyereksírást az agyad "vészhelyzetként" érzékeli. Nyilván mivel tudod hogy nem az így nem rohansz oda, de attól még az adrenalin, stb tombol benned és ez nálad (meg még sok más embernél is) úgy jön ki, hogy ideges leszel...


Huhh nna most aztán kiokoskodtam magam. ... Nyugi, fuss pár kört a ház körül, a sajátodnál majd hozzászoksz. :)

2013. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

27 éves múltam, van egy 11 hónapos fiam, mégis gyűlölöm én is a gyereksírást.

Az enyém is idegesít, nem csak másoké.

Én amúgy sem szerettem sohasem a gyerekeket, a fiam persze más, de idegen gyerekektől a mai napig nem vagyok elájulva, sőt.

Épp ezért a gyereksírást is csak egy idegtépő nyekergésnek hallom, ilyenkor legszívesebben a falhoz csapnám a kölyköt, hogy kifolyjon az agyveleje, csakhogy végre csend legyen.

Jó, ez persze durva példa, de így tudom érzékeltetni mennyire utálom a gyereksírást, hisztit.

2013. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
igen, ez azért durva hasonlat volt kedves utolsó...
2013. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezt kicsit furcsa volt olvasni azt tekintve, hogy a saját gyerekedről van szó, de kb. én is ezt érzem, amikor bátyám gyereke sír.
2013. nov. 12. 20:59
 9/15 A kérdező kommentje:
Odaírta, hogy így tudja érzékeltetni a súlyosságát annak, mennyire utálja. :)
2013. nov. 12. 21:01
 10/15 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már arra, hogy kimegyek, és megfojtom vagy falhoz vágom, de nem tettem... Ez csak egy érzés.
2013. nov. 12. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!