Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám gyakran kel éjjel. Hogy...

Babám gyakran kel éjjel. Hogy tudnám elkerülni, hogy ne ébredjen olyan gyakran?

Figyelt kérdés
6 hónapos. Cicin altatom. Átlagban 5-6x is felébred, de van hogy többször. Vannak olyan estéink, amikor vissza sem tudom tenni az ágyába.
2009. nov. 17. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Ne altassad cicin. Lányom is ezt csinálta, változtattam az alvási,altatási szokásokon és egy hét után végigaludta az éjszakát és nappal is nagyon jól szunyókált. A kismamablog oldalon található könyvet alkalmaztam, nagyon jó. Ha érdekel hogy én hogyan csináltam, írj privit. Szívesen segítek.
2009. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

A cicin altatásról le kell szoktatni, sajnos, ha kell, sok sírás és átvirrasztott éjszakák árán, mert lehet, hogy pont azért ébred és sír, mert a megszokott jó kis helyére (a cicire) akar menni. Akkor cicizzen csak, ha éhes.

Ha felébred, ne vedd ki, próbálj meg vizet, teát edni neki, cumit, ha cumizik és az ágyában megnyugtatni. Ha sír, picit hagyd, persze legyél mellette. Aztán ha 5-10 perc elteltével sem nyugszik meg, vedd ki, nyugtasd meg és tedd vissza, kezd előről az egészet. Barátnőmnél ez bevált. Kb. 3-4 napig nem aludtak, de aztán rájött a picúr, hogy nem érhet el mindent az anyukájánál és most már tényleg csak enni kel azt hiszem egyszer egy éjszaka.


Ezért biztos haragudni fogsz, de nem értem azokat az anyukákat, akik cicin altatják a babájukat. Azt miért jó? Ha az elejétől azt szokja meg, akkor persze, hogy nem megy a kiságyban elalvás. A cici nem arra való, az altatáshoz ott van a cumi, meg esetleg a ringatás. Kislányomat én mindig ébreszgettem, ha el akart aludni szopizás közben, ha meg már végképp azt láttam rajta, hogy nem szopizik, csak aludni akar, akkor könyörtelenül levettem róla. Az elején pár alkalommal nyöszörgött utána, de gyorsan leszokott róla és ezzel nem volt több gondunk.


Tényleg ne haragudj, a Te érdekedben is írtam ezt :-)!

2009. nov. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha egy pici baba cicin alszik el (általában)?

Az én Picim 3 és fél hónapos. Este ált. cicin altatom el.

2009. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mivel en is hasonlo cipoben jartam, ezert mondom, hogy az ejjeli cicizerol szoktasd le. Nalunk apa ment be ejszaka. 2 oran keresztul ment a felvesz-letesz-boges huzavona, majd elaludt. Ezutan nem balhezott tobbet az ejjeli cici miatt. Ettol fuggetlenul felebred ejjel, mert vagy a foga jon, vagy eppen megtanult felulni, felallni, maszni, stb. Es ezt felalomban is remekul eloadja. Ilyenkor felveszem, tartom vagy fel percig, majd visszarakom az agyikojaba, es alszik tovabb. Ez rogton azutan alakult igy, hogy nem kapta tobbet a cicit ejjel.


Annak a valaszolonak, aki nem erti miert jo cicin altatni a babat: en soha nem akartam, de az elet hozta igy. A fiam folyamatosan bealudt a cicin, meg napkozben is. Este pedig furcsi utan, szopi kozben bealudt. Szerintem sokan vannak igy ezzel. Ettol fuggetlenul nem okozott gondot az errol valo leszokas. Most megissza este a tapszeret, megolelgetjuk egymast, es elalszik magatol az agyikojaban minden praktika nelkul.

2009. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen kivártam, és 10 hósan átaludta az éjszakát. Aztán jött a fogzás, de az zselével megoldható volt...

Tudom mennyire fárasztó. Vagy hallgatod, hogy ordít utánad és egy idő után feladja, vagy tovább csinálod.

Ha már mászik, pakolászik, sokat levegőztök, akkor kifárasztják a nappalok és nem fog majd kelni. Nemsokára nyílik a kis elméje is annyit, hogy nem riad fel.

2009. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
10. 01- es nem minden baba fogadja el a cumit es miert lenne jobb a ringatas cici helyett plane ha mar 10 kg pl. a gyerek.
2009. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Remélem nem írok hülyeséget, de nem lehet hogy nem fárad el eléggé napközben?
2009. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Napközben max 2 órát ha alszik :(
2009. nov. 19. 13:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Johet a foga ,mozgasfejlodes,fejlodesi ugras.Eloszor az okat kell kideriteni miert ebred.Lehet fazik,melege van,kenyelmetlenul fekszik,rossz helyen van az agya,szilard etel bevezetese.Sorolhatnam a szamtalan okokat,az enyem is ezt csinalta,de mar egyre kevesebbet van fonn.

Hogy a szoptatast jo e elvenni tole mikor amugy is van valami baja van, attol meg ebredni fog es akkor meg lehet ringatni fel oraig.

6 honapos babanal nem ertek egyet azzal hogy ne szoptassa meg ejjel.

2009. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Elöszöris a 10.01-nek.Nem tudom elkébzelni milyen anya vagy ha szegény gyermek cicin akar elaludni és van szived kiveni a szájábol! A kérdezönek:Szia.Mi is cicin alszunk el és ha nem ringatom,éjjel a fiam is sokszor felkelt és eleinte adtam a cicit,asztán ugy szoktunk le,hogy beadtam a cumit,volt mikor viszaaludt és volt mikor nem,ha nem alszik visza akor kiveszem és elringatom kb.1-2 hét és megszokja.Aszt mondják,hogy éjjel nem éhesek csak milyen jo nekük a cici.Napal mi is cicin alszunk,éjjel a ringatás.9 honapos van mikor most is töbször megébred de van olyan is,hogy csak 6 kor ébred és viszaaltatom 8-ig.remélem segitettem.Sok sikert és kitartást.
2009. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!