Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám gyakran kel éjjel. Hogy...

Babám gyakran kel éjjel. Hogy tudnám elkerülni, hogy ne ébredjen olyan gyakran?

Figyelt kérdés
6 hónapos. Cicin altatom. Átlagban 5-6x is felébred, de van hogy többször. Vannak olyan estéink, amikor vissza sem tudom tenni az ágyába.
2009. nov. 17. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Azért nem jó cicin altatni,mert ő ahogy elalszik,szeretne úgy felébredni.Gondolj bele,milyen rossz az,ha elalszol,és valahol teljesen máshol ébredsz.Persze,hogy nem alszik vissza.A kiságyat csak az esti alvásra használd.Napközben ne legyen benne,mert az nem a játék helye,tanulja meg,hogy ott aludni kell.Éjszaka csak teát kapjon ha felébred,vagy cumit.Ha beteszed a kiságyba,nem baj ha nem alszik,menj ki a szobából,tanulja meg,hogy egyedül kell elaludnia.Nagyon nehéz lesz egy pár napig,de rá lehet szoktatni.Én két hónapos koráig altattam kézben a lányom,mire váltottam.Azóta maga egyedül elalszik,átalussza az éjszakát.Rögtön fürdés után megy aludni,fürdés előtt nem is alszik.Ezt nagyon jól meg lehet velük taníttatni,csak kitartás kell.Sikerülni fog!
2009. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A gyerekek 2-3 eves korra ernek meg arra hogy egyedul elaludjanak.

7-8 honaposan jon majd a szeparacios szorongas ami eltarthat 18 hoig.Ilyenkor mindig a szulo kozeleben szeretne lenni a gyerkoc.Sokszor elo fog meg fordulni hogy nem akar egyedul elaludni,visszaaludni,barmilyen modszert is valasztasz ne renduljon meg a gyerek bizalma benned.

2009. nov. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Fél éves kor után gyakran még a korábban jól alvó babák alvása is elromlik. Az elsődleges ok a fogzás, de ennél sokkal nehezebben megfogható a mozgásfejlődés miatti éjszakai felkelések, amik általában a mászás megjelenésével jelentkeznek.


Mi szülők hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a babának nagyon jó a dolga, nincs semmi gondja a világon, egész nap játszhat kedvére, mindenki szereti. Pedig a kicsi számára az egész világ egy nagy ismeretlen, tele ijesztő dolgokkal, hangokkal, zajokkal, látvánnyal, amiről nem tudja, hogy micsoda, hogyan működik. Mindez szorongást válthat ki benne.


A szorongás másik oka az új nagymozgások megjelenése. Képzeld el, hogy eddig csak egyhelyben ültél vagy feküdtél, és ha el akartál menni valahová, akkor nem tudtad megtenni, most meg hirtelen mindenhova elmehetsz csak úgy magadtól. Ez hihetetlen élmény a babának, és mindemellett félelmet is kelt benne.


Gyakran még álmában is gyakorolja az új mozdulatokat: forog, félálomban feláll, elmászik az ágyban, lerúgja a takarót.


Ha jobban megfigyeled: az éjszaka felkelések az új mozgásforma megjelenésekor jelentkeznek és ezután 3-4 hétig tartanak, egészen addig, amíg a kicsi nem fejleszti tökélyre az adott mozgást.


A felállás épp olyan nagy sokkot okoz a kicsinek, mint a mászás élménye. Egy egészen új dimenzióval ismerkedik meg a baba, felülről kezdi látni a világot és ezt nehéz feldolgoznia.


A járástanulás időszaka hasonlóan nehéz lehet, de néhány hét alatt ismét visszatér a baba jobbik alvókája, csak türelmesen ki kell várni.

2009. nov. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
18:41-esnek írnám, hogy köszi, szerintem jó anya vagyok. Kislányom 14 hónapos, boldog, kiegyensúlyozott baba. Habár mint írtam, pár hetes korában ő is bepróbálkozott a cicin alvással, én nem hagytam és érdekes módon szinte egyből megértette a dolgot és elvolt anélkül is tökéletesen. Nem kínoztam ezzel, jót tettem neki, mert lehet, hogy ha később próbálom leszoktatni erről (miután már hónapokon keresztül azt szokja meg, hogy cicin alszik el), akkor sokkal nagyobb traumát okozok neki!
2009. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsoA cicin elalvas a legjobb dolog a babanak,nekem ez a szemelyes tapasztalatom.Az anya illata,finom meleg tej ami fajdalomcsillapito,altato hatasu.

Az 5x6x keles sok ezert kellene kideriteni az okot.

Szopis szempontbol sok hiba volt a modszeredben,de ugylatszik a babad jol toleralta,meddig szoptattal?Nem lett cumizavaros?Szopi sztrajk volt?

A babakat kell hagyni hogy komfortszopizzanak,lelkileg fontos,serkenti a tejtermelest.

Cumit nem jo adni szopizos babanak.

Teat vizet poharbol.

Azt javaslom a kedves kerdezonek hogy kerjen segitseget szoptatasi tanacsadotol (az a biztos)


[link]

2009. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem a szoptatással vannak problémáim, hanem azzal, hogy a babám gyakran ébred. Ahogy az előtte levő válaszodban írtad, az okára kell rájönnöm az ébredéseknek.
2009. nov. 20. 15:56
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
12:26-os! Most nem teljesen értettem, hogy az előtted válaszolótól (vagyis tőlem) vagy a kérdezőtől kérdezted a fentieket, de azért válaszolok. 9 hónapos koráig szopizott a kislányom. Azt nem tudom, hogy mi az, hogy cumizavaros? Egyébként kb. 2 hetes kora óta cumizik, de most már csak, ha nagyon nyűgös, főleg elalvás előtt. A szopizásával sosem volt gond, mindig szépen evett és fejlődött és az elválasztás is teljesen normálisan ment. Egyre csökkent a szopik száma, míg végül elapadt a tejem és akkor az utolsót is kiváltottuk.
2009. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!