Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy nem tud igény...

Baj, hogy nem tud igény szerint aludni a babám?

Figyelt kérdés

3 hónapos. Reggel is ébreszteni kell 6:30kor, mert meg kell etetnem és utána elkészülni, mert visszük a nagyobbik gyerekemet oviba. Délután pedig ugyanígy. Fel kell ébresztenem ha éppen alszik, mert akkor nem tudok időben a lányomért menni. Okoz ez bármiféle gondot neki? Egyébként nem sír ilyenkor, hogy annyira álmos lenne, mindig csak mosolyog a drágám. Csak engem úgy zavar, sajnálom szegénykémet, hogy minden nap megzavarom az alvását. A délutánit nem mindig, de reggel mindig ébresztem. Ma éppen délután is. (Most megyek felébreszteni, és ha megetettem visszanézek, hogy milyen válaszok érkeztek. Éppen 3 órája evett, tehát ha ébren lenne már kérné a kaját, de ha nem kellene mennünk, akkor még aludna 1órát is akár.) Mit gondoltok erről?


Köszönöm.


2013. nov. 15. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván ha csak így tudod megoldani, akkor ez van, nem tudsz mit csinálni.

De szerintem nem teszel vele rosszat, előbb-utóbb pedig alkalmazkodni fog magától is ehhez a napirendhez.

2013. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megszokja szerintem, és beáll ő is erre a ritmusra. :) Ne aggódj.
2013. nov. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem gondoltál még arra, hogy ezekben az időszakokban eleve a babakocsiban, vagy hordozóban altatod? Akkor nem kell ébresztgetni, a bundazsákban pedig már jól elalszik kint is. Csak egy ötlet. Egyébként nem hinném, hogy baja lesz, de tudom mit érzel, én sem szívesen ébresztem, ha valahová időre kell mennünk..
2013. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Alig lehet felébreszteni szegénykémet. Csak szólítgatni szoktam, de beletelik pár percbe, mire felébred. Most is még nem sikerült. De muszáj felébresztenem, mert ha bepróbálkozok azzal, hogy felöltöztessem alvás közben úgy hogy ne ébredjen fel, még ha sikerül is, ha utána felébred éhes lesz, hogy etessem meg? Akkor meg csak ordít. Így muszáj megzavarnom. De ez nem fog neki alvási gondokat, vagy bármit okozni?
2013. nov. 15. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi gond emiatt. Gondolj arra, hogy nagyanyáink is ébresztették a gyerekeket, mielőtt a bölcsibe vitték őket. Sokszor kerékpáron, kánikulában, fagyban. A babák hozzászoknak és átállnak idővel erre az időszakra.
2013. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erre mondják, hogy a második gyerek beleszokik, alkalmazkodik a már meglévő napirendhez.

De azért valamilyen formában te is segíthetsz ebben neki- nem megoldható pl, hogy már este előbb leteszed, így reggel kelne korábban (nem kellene kelteni), és akkor már a délutáni alvása is időbe végződne...

2013. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szió


Nekem van egy 2 hónapos kis fiam, és van egy 6 éves kislányom . Én úgy szoktam megoldani reggel hogy felkell olyan 5:30 körül megszopiztattom és elötte felkeltem a kislányom hogy öltözön , amíg szopik a kicsi addig ő mesét szokott nézni és olyan 6:30 körül szoktunk elindulni az oviba . Tudom ez nagyon korán van viszont a nagyobbik jobban tud alkalmazkodni. Babakocsival szoktunk menni szóval szopi után egész úton alszik mire haza érünk pont felszokott ébredni. Délután úgy szoktam ha pl felkell 14:30 körül vagy 15 óra körül ahogy evett a pici hamarabb megyek a nagyért oviba , és így nem keltem fel a picit. Az elején én is úgy csináltam mint te , de úgy sajnáltam szegénykémet.

2013. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy hozd el hamarabb a nagyobb gyereket, mondjuk ebéd után.
2013. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!