Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanuljon meg két...

Hogyan tanuljon meg két nyelven beszélni a kisgyerek?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha a kisfiam magyarul és németül is beszélne. Most 10 hónapos, tudom, még egy kicsit korai de szeretném tudni hogy kezdjek majd neki.

Nekem van középfokú német nyelvvizsgám, de a beszéddel sajnos mindig is hadilábon álltam, ráadásul mostanra sokat felejtettem.

Egy kisbabához elég alapszinten kell beszélni. De a gyakorlástól majd fejlődik az én beszédkészségem is?

Hogy tudnám fejleszteni az én tudásomat is és emellett a kisfiamat is tanítani?

Köszönöm!



2013. nov. 19. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő sehogy! Ha nem anyanyelvi szinten beszélnek hozzá, csak kárt teszel a beszédfejlődésben!
2013. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsö és legfontosabb szabály, hogy CSAK olyan valaki tanítsa a gyereket bármilyen nyelvre, ami az illetönek anyanyelve. Különben nincs semmi értelme, mert csak rosszul tanulja meg, és utána kijavítani majdnem lehetetlen, ezert sokkal többet árt, mintha egyáltalán nem tanították volna arra a nyelvre.


A babának NEM elég az alapszinten beszélés, csak akkor teszel neki jót, ha legalább anyanyelvi szinten beszéled!!!!


MEllesleg a két nyelvüséget csak akkor lehet rendesen megvalósítani, ha az egyik szülö az egyik, a másik szülö meg a másik nyelven beszél a kicsihez, különben nem fogja tudni a két nyelvet külön tartani.


Sokkal jobb a gyereknek, ha megtanítod helyesen magyarul, és utána óvodában kezdi a másik nyelvet. Kb. 10 éves kor alatt a gyerek megtanulja a második nyelvet is hibátlanul, FELTÉVE, hogy aki tanítja, az tökéletesen beszéli azt.

2013. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy leírták. Ha nem beszéled tökéletesen a nyelvet, ne próbálkozz, mert csak ártasz vele. Ellenben idegen nyelven lehet nézni a meséket, dalokat. Unokatestvéremék kisfia németül nézte a meséket, 3 éves koráig nem beszélt. Bekerült az óvodába és mondta az óvónő, hogy hablatyol a gyerek. Kiderült, hogy németül beszél magában és a többiekhez. :) :)
2013. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehogy,ha nem kétnyelvű akkor ne tanuljon iskola előtt nyelvet pláne ne tőled!
2013. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, csak anyanyelvi szinten érdemes, de akkor "csodákra" is képesek a gyerekek - pl ismerőséknél anyuka magyarul beszélt a babához, apuka héberül, de anya és apa közös nyelve meg angol volt, szóval 3 nyelven ért a gyerek :)

Szerintem bőven elég, ha veszel 1-2 németül gagyarászó játékot, de majd később, előbb magyarul tanuljon meg számolni meg betűket kiejteni

Én 15 évesen kezdtem angolt tanulni, sokáig kuka voltam belőle, de a munkám miatt ma már folyékonyan beszélek - szerintem nem attól függ, hogy mikor kezdjük, hanem a hogyan és a későbbi gyakorlás

2013. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16 hós babám angol gyerekdalokat néz a neten. Én nem vagyok tökéletes angolból, ezért nem is tanítom az esetleges rosszra. Már vagy 1 éve hallgatja őket, imádja. Így elvileg nem feltétlen fog angolul beszélni, de ha majd tanul, gyorsabban fogja megtanulni.
2013. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaza van 16:43-nak! Szerintem se beszelj hozza a te akcentusoddal! En Angliaban elek 2 kisgyermekkel, a nagyobbik januarban kezdi az ovit. Es azt tanacsoltak az ovonok hogy ne tanitsuk mi mert nem fogja felismerni ugyse azokat a szavakat amiket mi mondunk a mi kiejtesunkkel. Raadasul a kisgyermekek nem megtanuljak az idegen nyelveket hanem elsajatitjak! Nagy kulonbseg!
2013. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!