Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikeszit idegileg, hogy...

Kikeszit idegileg, hogy nyugtassam magam hogy ne kattanjak be?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kislanyom 2 het mulva 1 eves es az elmult hetekben kezdett nagyon bedurvulni. Meg nem is jar, csak kapaszkodik de mar mindent szettort a nappaliban , egyszeruen nem tudok leulni sem vagy elmenni nyugodtan wc-re mert borul minden. Ujabban a TV-t tamadja...

Sajnos nincs most hirtelen ugy penzunk,hogy teljesen atrendezzunk mindent. Mar igyis szinte ures a nappali mert mindent atvittunk a masik szobakba... A telefonom is szettorte, total karossa. A javitas egy vagyonba kerul szoval jelenleg telefonom sincs...

Egyszeruen nem birom mar ezt nyugodtan , gyakran kiabalok es olyan fejfajasok szoktak ramtorni,hogy rendesen szedulok es erzem , hogy megy felfele a vernyomasom...

En alapbol nem vagyok egy ideges tipus, sosem kiabaltam meg a sajat hangom is szokatlan mikor tenyleg ugy kiakadok de mar nem tudom ezt nyugotan kekzelni. Hiperaktiv es soha nincs csondben, soha... negykezlab szalad es ordit mint egy orult. Egesz nap... Neha mar csak zug a fejem es le kell hogy fekudjek vagy uljek. Hogy kezeljem ezt? Nem akarom , hogy igy teljenek a napjaink hogy minden nap csak kiabalok meg idegeskedek mert ez tonkre fog tenni engem is meg ot is. Segitsetek :(



2013. nov. 19. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A lányom is iszonyat pakolós, 2 hét múlva lesz 1 éves.

Mindig azt hiszem, hogy már gyerekbiztos a lakás, aztán mégis talál valamit aminek nem örülök.

Én már az összes virágot behordtam a kisszobába és elbarikádoztam, mert a virágföldet szeretettel dézsmálgatta.

A szekrényeket madzaggal bekötöttem, csak párat hagytam meg amit szabadon rámolhat.

Mindent szétszed, megeszik, ütöget stb., ez az időszak ilyen, én már nem is pakolászok napközben csak ha már nagyon nem férek el.

Néha én is besokallok mikor épp rálépek egy műanyag kockára (vagy az arckrémemre).

A mobilom és a távirányítót mindig a szekrény magasabb polcára teszem, hogy véletlenül se jusson hozzá, mert egyből rárabolna.


Ez egy ilyen időszak, most nem az számít, hogy szép legyen a lakás, hanem, hogy praktikus, biztonságos legyen.

Nekem is hülyén néz ki 1 szobába bezsúfolva a sok virág, a nappaliban meg szinte már semmi sincs, a madzaggal lekötött szekrényekről nem is beszélve, de legalább megspórolok némi bosszúságot.

Kitartás, nem vagy egyedül! :)

Ha ez vigasztal, én is szoktam kiabálni a lányommal. Emberek vagyunk, nem gépek.

2013. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
A kislányod tényleg hiperaktív (orvos állította fel ezt a diagnózist)vagy ezt csak te mondod, mert nagyon aktív. Nem mindegy, mert máshogy kell kezelni egy "rosszcsont" , és máshogy egy hiperaktív gyerkőcöt.
2013. nov. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen korú gyerek így viselkedik!!"Szerencsés" az akinek magában játszó csendes kis gyereke van..(Ilyenkor még meg sem állapítják a hiperaktivítást, pont ezért)

Nekem 2 gyerekem van..a kicsi 1 éves lesz decemberben, a nagy 3 éves lesz januárban.Mind a kettő egy kis rosszcsont.Komolyan anno a lányomnak és most a fiamnak is kis beépített radar volt/van a fejébe..és pl véletlenül rossz helyen hagyok 1 pohár vizet, ő pikk-pakk ott van és már veszi is el/le..!!

Igen..idegtépő!!

De ezt is meg kell tanulni.Mindent amit óvni akarsz,vagy veszélyes azt minimum 1,5 méter magasra kell tenni..vagy elzárni.

Nyáron az erkélyre teregetek, de ilyen hidegben kénytelen vagyok bent..na a szárító mostanában borzasztó érdekes..múltkor az egész a gyerekre dőlt amíg pisiltem.Persze volt kiabálás..érdekes, mert azóta nem olyan érdekes.. :) De még mindig nagy a kísértés.

Kénytelen leszel mindent 60 ezerszer szépen elmondani neki.Pl megy a tv felé, meg mondod hogy nem szabad, és eltereled.

Erről szól az anyaság..Meg kell tanítani a kicsiknek, hogy mit szabad és mit nem..nem megy a dolog magától.

De egy biztos..az 1. szavai között lesz az, hogy NEM!!! :D

2013. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Üdv. a klubban. :)

Nekem is lányom van, és ő is a hónap végén lesz 1 éves.

Egész nap meg sem áll, pakol, rámol, ütöget, tör, zúz...

Ő sem jár még, csak mászik, feláll mindenhol és bútorok mellett kapaszkodva lépeget. Ő is ordít, visít, nyávog egész nap. Nem lehet mellőle elmozdulni, jön, kapaszkodik belém, húzza a nadrágomat, nem tudok elmenni nélküle még a wc-re sem, mert akkor torkaszakadtából üvölt.

A telefon és a távirányító nálunk is sláger, de én most már minden olyat elpakolok, amit nem szeretnék ripityára törve látni.

Sokszor nekem is zúg a fejem, és néha legszívesebben világgá mennék. De kitartás, egyszer vége lesz ennek a korszaknak is! Most pont ennek van itt az ideje. A kislányod nem hiperaktív, csupán egy átlagos 1 éves. Ha teheted, akkor gyakran mozduljatok ki, sokat legyetek friss levegőn, az mindkettőtöknek jót tesz!

2013. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónapos kislányom is nagyon pakolós- immár hónapok óta, mert attól kezdve hogy megtanult mászni, mindent pakol, minden érdekli, és persze főleg az amit nem szabad. Az én megoldásom, bár lehet hogy lepontoznak miatta: amikor valamit meg kell csinálnom, pl főzés, mosogatás, evés, stb, akkor arra az időre berakom a kiságyba vagy a járókába, ahol nem tud problémás dolgokat csinálni, akkor is, ha éppen nem akar ott maradni és sír. Persze mondom neki mindig hogy mit kell megcsinálnom, miért rakom be, próbálok adni valamit ami eltereli a figyelmét. Általában a zenélő játék beválik (van egy zenélő bárány a kiságyára szerelve, azt bekapcsolom, aztá már maga is tudja nyomogatni). És igyekszem negyedóra, max félóra alatt megcsinálni amit szükséges. Utána meg teljesen rá figyelek, és ha percenként kell elhúznom a kályhától vagy elvenni tőle valamit ami nem szabad, akkor sem gond, mert akkor már nincs más dolgom. És nyugi, ahogy nő, ismét egyre kevésbé kell majd rá figyelni hogy ne csináljon veszélyeset. Ezek a legnehezebb hónapok ilyen szempontból.
2013. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
az enyém 17 hónapos,és nekem "rosszabodott" 1 éves kora óta abban az egész,hogy sokkal akaratosabb és rafkósabb lett a kis diktátorom:) reggel hatkor jön és fejbevág mosolyogva a könyvével hogy olvassak.Lépcsőfordulóba lakótelepen nevelgetek fűszernövényeket,paradicsomot,minden másnap locsolgatjuk,ha elhozom onnan mintha nyúznám,szóval az ember a kisujját nyújtja a karod kell,hja telóm kaput,nekünk a tv-nket is tönkrevágta,de végülis örülök az új smart tvnek:D KITARTÁS!nagyon nem vagy egyedül ezzel a "problémával" ,az anyaság nem csak móka és kacagás...
2013. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam épp ma 20 hónapos és én is a kiborulás határán állok. Valami csoda folytán már alszik és végre tudok egy kicsit netezni. De mindjárt ordit, hogy ANYA és oda kell feküdnöm mellé. És 3 hete együtt is alszunk. Pedig 19 hónapig tök jol el volt egyedül. Próbáltam én nem vele aludni de ugy kimerültem a sok éjszakai keléstöl, hogy inkább vele alszok. Az enyém is rámol. A vitrinböl szedte ki a poharakat és mindengyikbe beleköpött egy szölő hélyat. Na akkor ragasztottam le a havanna szalaggal. A lapos tévét is eggyel feljebb raktuk. De az előbb még a vezetékeket huzgálta. majd le boritott itt mindent! Azt a szót meg, hogy nem csak kimondani imádja, érteni még véletlenül sem akarja! olyankor alkalmi süket mikor mondom, hogy nem szabad!
2013. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem próbálj megnyugodni. Attól nem oldódik meg a helyzet és nem lesz jobb ha kiabálsz és kiakadsz. Gondolj bele, ennél mennyivel nagyobb problémák is jöhetnek az életben, mint hogy lerámol valamit, vagy összetöri.?!

Örülj neki, hogy nem beteg, egészséges és csak "ennyi probléma" van Vele. Ajánlom, hogy szedj magnéziumot, sokat segít, hidd el!


A Fiam 13 hónapos, Ő is pakolós, de Én pl. a játékait csak alvás időben pakolom el a nappaliból és az esti lefekvés elött. Napközben kikerülöm, Ő szeret a legnagyobb káoszban játszani, és ilyenen nem éri meg idegeskedni. Virágokat Én is eldugtam, és minden olyan szekrényre/ fiókra zárat raktam amit nem szabad neki. Így sem gyerekbiztos a lakás, de odafigyelek. Vannak olyan dolgok amiket kifejezetten NEM engedek meg neki, akkor odamegyek, rácsapok a fenekére/ kezére és elhozom onnan. Ha nekiáll sírni otthagyom a földön, mivel akkor az csak hiszti!


Neked ajánlanám a járókát olyan esetekre amikor pár percre nem tudsz odafigyelni, vagy ha az nem, akkor az etetőszék.

Ha fel kell mosnom (és a Fiam imád segíteni, ami átöltözéssel jár mindig), akkor berakom addig az etető székbe, és onnan les hogy mit csinálok :) Így pl. wc-re is nyugodtan el tudnál menni. A tv-t rakjátok magasabbra , mindent meg lehet oldani- szerintem!

2013. nov. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
8-as,egy 13 hónapos gyermeknek rácsapsz a fenekére???olvass utána,10-ből 10 szakirodalom nem ajánlja a kézreverést sem,ugyanis sehova nem vezet...
2013. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es!


Igen rácsapok. Nem szakirodalom szerint nevelem a gyerekemet, hanem úgy ahogy jónak látom. Semmi baja nem lesz!

Erről az jutott eszembe amikor egy ismerősöm mesélte, hogy a férje hiszti k9özben vizzel leborította a kisfiúkat (2éves), és jaj szegény kisgyerek lelkivilága. Én meg elmeséltem, hogy annak idején Én is kaptam vizet a nyakamba, mégis felnőttem és normális ember lett belőlem....

2013. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!