Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire befordulva? Már a kislányomra is kihat az én rossz hangulatom, ő is nagyon hisztis lett.

Figyelt kérdés

Annyira büszke voltam magamra, hogy hiába egyedül vagyok a kislányommal minden nap estig /akkor ér haza a férjem/, nem vagyok depressziós, pedig szülés után sokan azok. Most 8 hós a lányom és én egy ideje annyira nem vagyok önmagam, hogy már az fogalom. Mindenen bőgök, anyámmal állandóan veszekszem telefonon, pedig eddig jó volt a kapcsolatom vele.

A férjem állandóan azt sulykolja, hogy nem fogjuk olyan helyre vinni a gyereket ahol nincs mindenki beoltva h1n1 ellen. Na szép eddig legalább hétvégente, hazamentünk a szüleimhez most már nem fogunk, ettől tejesen kivagyok!

A kislányom születése előtt költöztünk új városba, úgyhogy a kutya sem nyitja rám az ajtót, anyám is egyre ritkábban jön. Eddig legalább bevásárolni meg haza elártunk de emiatt a k@va vírus miatt, amit már a könyökömön jön ki, nem fogunk. Ti mit tennétek a helyemben?


2009. nov. 19. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezzel az erővel minden éveben hónapokra bezárkózhattok majd a lakásba,mert minden évben lesz influenza-járvány,rota-járvány,stb...Ha a gyerek nem megy emberek közé,gyerekek közé,többek között az immunrendszere sem fejlődik.

Én sokat sétálnék,mert a friss levegő még senkinek nem ártott meg;):),és keresnék babás programokat,baba-mama klubot,zenebölcsit,játszóházat.Nem lehet egy betegségtől rettegve befalazni magatokat.

2009. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


Ugyanez van nálunk is. 6 hós a babám és sokszor elkap az a fajta hiszti, ami soha nem volt rám jellemző. ilyenkor még a férjemet is provokálom, pedig tanúm az ég, hogy sokszor nem akarom. Ugyanez a bezártság, ez az unalom, ez a "4 fal szindróma". Tanácsom, hogy ne foglalkozz a h1n1-gyel, az idővel, menjetek le sétálni, minél többet,( jó, lehetőleg nagyon forgalmas boltokba nem kell sűrűn) hívd anyudat hetente egyszer el hozzátok. Én rajtam is ez segít, mert már minden gondolatom szinte a kakispelenka-etetés-babaruha körül forog!:)

2009. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
próbáld az aktuális helyzetedben jó érezni magad.Ha folyton azt mondogatod magadnak,hogy egyedül vagyok és befordultam,akkor az is leszel,és aki jó szándékkal közeledik feléd,már le is hurrogod.mert ingerült vagy.én a helyedbe jó nagyokat sátálni a gyerekkel délelőtt 1 órát és délután egy órát.a levegő mindenkinek jót tesz.és próbálj magadnak jó kedvet csinálni.tegyél be egy jó cd-t és táncoljatok a babáddal,neked is jó hangulatod lesz meg neki is.bújócskázzatok,játszatok jó nagyokat.én is egyedül vagyok,de élvezem minden percét az itthonlétnek.sétálunk,csargunk ha nem lehet akkor jó nagyokat játszunk.persze mellette megcsinálom a házimunkát is.de ha ugy érzem hogy kezd rossz hangulatom lenni,akkor inkább olyat csinálok ami felvidít.
2009. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én még csak annyit javasolnék, hogy szedj Omega 3 Halolajat, én szülés utáni depresszióra szedtem és most újra szedem, mert nehezen állok át lelkileg a télre.

Csak jót tudok róla mondani+ még, ha gondolod Sedatif PC, ez homeopátiás készítmény.

Nekem sokat segítenek.

2009. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2009. nov. 19. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem hol laksz?én is hasonló problémával küzdök és nincs egy babás ismerősöm sem a környéken.
2009. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza, most költöztünk ide.
2009. nov. 19. 15:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem van egyetlen egy ismerősöm, de sokszor van a kisfia megfázva, úgyhogy van hogy őket sem látom hetekig.
2009. nov. 19. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!