Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igazam van, vagy szemétség...

Igazam van, vagy szemétség tőlem? 5 hetes a babám, fejem neki a tejet. A közeli látogatók akarják etetni mert hogy üvegből eszik, mire én nemet mondtam.

Figyelt kérdés

Nagyon rossz, hogy nem megy a szoptatás (azért erőltetem) de úgy gondolom, ha nincs szükség másra hagyni a gyereket, akkor az én feladatom az etetés (max apáé) ha SAJNA nem is ciciből. Szerintem a gyereknek fontos az anyával való kapcsolatában amit a szoptatás nyújtana ami helyett nálunk üveg van, de addig is a karomban tartom. Vagy attól még hogy nem szopik már el is mehetek a ...-ba?


Bocsi, ha kicsit kiakadtam, de így is rosszul esik hogy nem szopik, nem hogy még más etesse folyton (mert sűrűn jönnek és akkor "na, add ide majd én etetem ha már így eszik...")

Büfiztetni szívesen átadom másnak, ha akarja.


2009. nov. 19. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen igazad van!Egy ilyen pici babának nagyon fontos az evés VELED! Te vagy az anyukája,fontos a szemkontaktus,akkor is,ha cumisüvegből eszik.Ez egy meghitt,intim idő,amit bizony veled kell eltöltenie.Még az sem szerencsés,ha ilyenkor nyüzsi vagy közönség van.

Aki ezt nem érti meg,arról megvan a véleményem.

Ne hagyd magad,tökéletesen látod ezt a problémát!

2009. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen igazad van!!!!Nekem nem volt ilyen problémám,de teljesen egyetértek veled.Nyugodtan mondd el ezt amit ide leírtál.Aki megérti megérti,aki nem az nem!Mindig azt nézd h neked és a babának mi a jó.Pláne h még csak 5hetes.

Mi 6hétig szinte senkit nem engedtünk be a lakásba!

2009. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen igazad van, én is így csinálnám. Sőt!! Nyugdotan mondd meg mindenkinek, hogy te eteted és kész. Ne add oda. Ha ezen megsértődnek, akkor tehetnek egy szivességet neked :((. Bocs, ha durva vagyok, de elképesztő elvárásaik tudnak lenni a rokonoknak!

Viszont azt nem írtad, hogy miért nem tudsz szoptatni. SZerintem minden etetés előtt próbáld megkínálni a cicivel is. Hátha egyszercsak elfogadja!


Kitartás és szép napokat!

2009. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Nyugi, én sem engedtem másnak etetni :)


Hozzám tartozik én babám. Apuka néha etethette ha láttam, hogy már sóvárog utána. Most jó, mert ha valahova mennem kell ügyet intézni, akkor legalább apával is elvan, és nem idegeskedek, hogy eszik-e vagy csak ordít az éhségtől.


(Bár most fogzunk, és kész kínszenvedés minden etetés)

2009. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Naponta legalább 6-szor Te eteted. Nem lesz kevésbé meghitt a kapcsolatotok, ha egy-egy étkezést átengedsz másnak.

Én átengedtem, bár nem igazán értettem, hogy mit élveznek benne...Volt olyan közeli rokon, aki át is szerette volna pelusozni. Na ezt már végképp nem értettem....

2009. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem érzem magam undok hárpiának, jó hogy van aki egyetért velem.

Nem fogom hagyni. Ha valaki babázni akar akkor büfiztesse vagy pelenkázza.

Köszi mégegyszer hogy megerősítettetek ebben!

Sajna a párom szülei nagyon akaratosak, és sértődősek. De a baba az első!

2009. nov. 19. 15:46
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
másra azt mondanám,hogy nyugodtan hagyd,de az etetésre én is nemet mondanék,sőt mondtam is.igaz én 5 hónapig szoptattam,de nagyon rosszul esett amikor a babám már nem akart többet szopizni,igy maradt az üvegből tápszer.annyira fájt,hogy hetekig nem engedtem senkinek etetni,mert legalább igy hozzám bújhatott.aztán elkezdtük a hozzátáplálást és már nem idegesített,hogy más eteti.sőt már örültem is neki.A te eseted azért más,pert pici még a baba,és nem másra,hanem rád van szüksége,a te érintésedre,a te illatodra.később ez már lehet kicsit lazább.
2009. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Na igen még nagyon picike és szerintem is rám van szüksége. Persze később ha már nagyobb lesz és eszik mást is, etetheti aki akarja. De most nem.
2009. nov. 19. 16:33
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám kezdettől tápszeres volt. Talán 5 hónapos koráig én, apja és az anyukám, esetleg tesóm etettük. Később néha sógornőm, anyósom. Anyukám és tesóm is csak azért, mert néha ők vigyáztak rá. Mindig az apjáé volt az esti etetés, így még mindig tőlem kapta a legtöbb kaját( és ölelést). Én sem szívesen adtam át másnak, főleg az elején. A tied még elég pici. Nyugodtan mond azt, hogy majd ha nagyobb lesz, akkor etethetik, most még azt szeretnéd, hogy a tejcsit anyával kösse össze. Ez a normális.
2009. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Ismerős a dolog..Utáltam a kikapkodást a kezemből:( Annyira fájt az elején, hogy szó nélkül kivették, és meg sem kérdezték, hogy sírtam is emiatt.Szóvá meg nem tettem, mert nem akartam Őket megbántani..Még, hogy etetni is akarták volna!!?Hát én meg is őrülnék..:(

Szerencsére már elvan sokat egyedül is a baba, mert nagyobb, így már jobb a helyzet:)

2009. nov. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!