Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosódiót használtok? Bevált?

Mosódiót használtok? Bevált?

Figyelt kérdés

Honnan szerzitek be, mennyibe kerül?

Minden érdekelne ezzel kapcsolatban, mert érzékeny bőrű a babám, lehet kipróbálnám, ha segít.


2013. nov. 22. 15:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én az első vagyok, engem is érdekelne, hogyan tudod hatékonyan használni, ha leírnád megköszönném, mert én sem használtam még el a próba csomagot, jól jönne néhány tanács.

Köszi!

2014. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, leírom. :-)

Mindenekelőtt az első és legfontosabb teendő a mosógép kitakarítása, de úgy istenigazából! A sokévi szintetikus mosószerek, öblítők használatából adódóan rengeteg lerakódás képződik belül, ami hatástalanít mindenféle természetes tisztítószert. (nemhiába térnek vissza sokan a régi (rossz) módszerhez) A mosóporok, öblítők összetevőire nem térnék ki, de bátran állíthatom, aki alaposan utánanéz, rohan, és kidobja az összest... mint én is tettem anno.

A mosógép zsírtalanítása a trisóval a leghatékonyabb, belerakni a fél üveggel, legmagasabb hőfok, és akár pár órára ki is lehet kapcsolni a mosógépet, bennehagyva a trisós forró vizet. Majd indulhat a centrifuga. Javaslom, aki teheti, nézze meg, milyen víz jön ki a gépből, el fog ájulni!!! Aztán meg lehet ismételni még egyszer szükség szerint.. Utána jöhet az ecetes átmosás, egy üveg ecetet beleönteni, és szintén legmagasabb hőfok, pár órás áztatás, centri.

Utána kezdődhet a mosódiós mosás!

A mosódió sem csodaszer a foltok ellen, (bár nekem a szintetikus mosószerek használata mellett is szükség volt előzetes foltkezelésre)

Nekem NAGYON bevált a nátrium-perkarbonát (másik neve aktív oxigénes fehérítő) ez is ÖKO, a környezetben lebomlik, a bőrt nem irritálja. (1075 ft egy kg, és akár egy fél évig is elég) Kenőszappannal vagy bármilyen természetes szappannal, mosószappannal kombinálva MINDEN foltot kiszed, akár többévest is (tapasztalat!) (érdekes, hogy néha a folttisztítás majd mosás után vizesen még látszik a folt, majd miután megszáradt eltűnik...) De néha elég csak beáztatni előző éjszaka a holmit, és másnap kimosni.

A fehér színű ruháknál szoktam egy evőkanállal rakni a mosáshoz is, hogy szép fehérek legyenek. Ja, lehet színes ruhához is használni folttisztításra, nem szedi ki a színeket.

Az öblítéshez pedig két evőkanál ecetet szoktam még rakni a 15-20 csepp mosóparfümhöz. (Csodás illata van, a Cosmeda márkájú vált be, elég sokáig elég)

Tudom, kicsit macerás, nekem is az volt először, sőt, nekem majd' félév kellett, hogy elhiggyem, lehet Ariel és társai nélkül is mosni, és a méregdrága Silan nélkül is lehet illatos a ruha. Semmivel sem könnyebb mosni így, de a tudat, hogy a ruha, amit egész nap viselünk, nem egy csomó irritatív anyaggal lett kimosva, ami mellesleg sokba is került, simán feledteti. :-) Nem beszélve a környezetvédelemről! Az utolsó vizet amit kienged a mosógép, mindig megszedem, a növények locsolására kiválóan alkalmas!

És hab a tortán! Sokkal olcsóbb így mosni. Egy kg mosódióhéj egy évre elegendő (heti 10-szer mosok átlagban), egy 100 ml mosóparfüm 2-3 hónapra elegendő. Összességében 1500 ft a havi mosás költsége. (a vizet nem számolva)

Ha bármi kérdésed van, írj bátran! :-)

2014. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Köszi, ez tényleg kimerítő válasz volt :).

Tényleg kicsit macerásnak hangzik, de azért kipróbálom, úgyis ráfér a mosógépre egy alapos tisztítás :).

2014. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szuper!!! Mindenképpen írd meg a tapasztalataidat! :-)
2014. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát... lányok... én biztosan lusta ember vagyok, de biza jobban szeretek munka után otthon fél órával többet pihenni, amíg az automata mosógépem az ökomosószerrel (nem dió), előzetes áztatás és mosószappannal való dörzsölgetés nélkül, tiszta egyedül kimossa a szennyest...
2014. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Megírnád légyszi milyen mosószert használsz?

És öblítéshez? Te is ecetet, vagy az is van valami spéci?

Köszi!

2014. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!