Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyermekes anyukák. Melyik a...

2 gyermekes anyukák. Melyik a jobb? Ha a 2 gyermek között 2 év korkülönbség van, vagy ha 3?

Figyelt kérdés

A férjem tegnap este megemlítette,hogy ő jövő év végén szeretne újra teherbe ejteni. :) Májusban lesz 1 éves a kisfiúnk,és így kicsit több mint 2 év lenne közöttük a korkülönbség.

Viszont sajnos a terhességem alatt kirúgott a munkahelyem.Szülés után kaptam a tgyás-t,most már a gyed-et kapom,viszont ha újra terhes leszek még mielőtt vissza mennék dolgozni,akkor a következő szülés után is jogosult leszek a tgyás-ra és a gyed-re?Vagy akkor már csak gyes-t kaphatok?


2013. nov. 30. 12:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miért nem mész akkor dolgozni,amikor 1,5-2 éves lesz? Miért kéne vele otthon lenni 3 évig?Figyelj ha ennyire nem akarsz 4 év korkülönbséget,akkor add be bölcsibe dolgozz egy kicsit majd hozzátok össze a másodikat.
2013. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Azért nem akarom másfél évesen bölcsibe adni, mert szerintem nagyon kicsi lenne akkor még ahhoz, hogy úgymond leválasszam magamról. Még egy 3 évesnek is nehéz ha beadják bölcsibe-oviba,nem még egy olyan kicsi gyereknek. Szerintem még egy másfél évesnek az anyja mellett a helye. Sajnos egy 3 évesre sem figyelnek oda eléggé az óvónők, pedig kellene,ilyen körülmények közé nem adok egy másfél éves gyereket ha nem muszáj.Meg ha a cég nem venne úgy vissza, hogy állandó délelőtt, akkor meg sem tudnám oldani, hogy hozzam-vigyem, mert az anyósomék dolgoznak, a szüleim is, ráadásul 30km-el odébb is laknak, a párom meg 3 m. helyen dolgozik, vagy 12 órában vagy 24ben.
2013. nov. 30. 18:23
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
Ebben nem értünk egyet,de nem is kell szerintem jót tesz egy 1,5-2 évesnek a bölcsim,persze gyerekfüggő de általában egy 2 évesnek már nem elég az anya társasága.Végülis levezetted miért szeretnék kis korkülönbséget,hát akkor válaszd azt.
2013. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,nem értem.

Szeretnél kis korkülönbséget, a pénzre is szükségetek van, ahogy itt levezetted a dolgokat, bölcsibe nem adod,de a rokonokra sem tudod bízni?

Akkor tulajdonképpen mit szeretnél?

Én hasonló cipőben járok, mert kirugtak amint terhes lettem (megtehették,mert olyan volt a szerződésem) m.nélküliről mentem szülni,kapom a gyedet (bár csak minimálbér után, 51.000 ft) most lesz 1 éves a fiam.

Szeretnék majd mégegyet, de mégegyszer 51.000 ft gyedre nem szülnék, bár a férjemnek csak 1,5 munkahelye van.

Ez az én véleményem.

2013. dec. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Persze szükségünk van a pénzre, de nem az életünk múlik rajta. Én is minimálbér után kapom az 50ezer gyedet, és nekünk még is elég a pénz. Semmiben nem szenved hiányt a kisfiúnk.
2013. dec. 2. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!