Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a 2 dolog hogy jön össze?

Ez a 2 dolog hogy jön össze?

Figyelt kérdés
15 hónapos a fiunk, napi 5x eszik egy nap. A reggeli és vacsora tápszer. Délelőtt egy vajas kenyeret szokott enni felvágottal és sajttal. Vagy gyümölcsös bébiételt. Ebédre főzelék, ha olyat főztem akkor levesből zöldségek vagy csirke husi. De legtöbbször üvegeset eszik. Mindig olyat veszek neki amiben van egy kis plusz, pl gyümölcsösből müzliset, főzelékből gesztenyéset, kukoricásat, stb. Viszont a férjem emiatt neheztel rám hogy konzerves kaját eszik. Ő pedig minden nap ad a fiunknak csokit, üdítőt. Nem értem a gondolkodás módját. Szerinte a csokitól meg ezektől a szroktól nem lesz baja, de az üveges kajáz az ördög találta ki. Érti ezt valaki?
2013. dec. 1. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha egy kevés csokit vagy üdítöt kap, attól nem lesz sok baja, ha sokat etet vele, akkor az árt.


De a konzerv attól még nem jobb, hogy a csoki SEM jó!

Ennyi idsö gyereknek sokkal egészségesebb és mindenkinek jobb (neked is), ha a család ételéböl kap, mert kevesebb munka, frissebb és sokkal olcsóbb is.

2013. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha napotna 2-3-szor eszik konzervet, az semmivel sem jobb, mintha egy darab csokit kap naponta egyszer!!!


A bébiételek semmivel sem egészségesebbek, mint ha te fözöd friss alapanyagokból, söt, de gyümölcsöt konzervben adni kimondottan értelmetlen dolog, mert a tárolás soárn a vitaminok nagyrésze eltünik belöle. Vegyél friss gyümölcsöt, vagy esetleg fagyasztottat, azzal sokkal jobbat teszel a gyereknek.

2013. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, nem magamat akarom menteni. Tudom hogy a bébiételnél van megfelelőbb táplálék is. Az a baj hogy magunknak olyanokat főzök, hogy inkább adom a bébiételt, mert még az is egészségesebb. Naponta általában 1x eszik üveges ételt. Nagyon ritkán 2x. Általában késő délután van időm főzni, és ugye akkor már az uzsonna következik a fiamnál..
2013. dec. 1. 11:46
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Én személy szerint a napi szintű csokit és cukros üdítőt sokkal károsabbnak érzem, mint az ellenőrzött, üveges bébiételt.

Mondjuk az is igaz, hogy egy közel másfél éves gyereknek már normális ételek sokaságát is lehet(ne) adni, szóval majdnem mindent, amit ti is esztek, fölösleges üvegesre pénzt költeni.

Viszont a minden napi édességet nagyon nem tartom helyesnek. Árt a fogának, túlsúlyos lehet stb. Heti 1x bőven elég lenne.

2013. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

A férjednek részben igaza van...a csoki meg ilyenek nem ártanak, ha pl. naponta 1 kis szeletet kap.

viszont 15 hónaposan már nem csak üveges izékkel kellene hogy jóllakjon. Minden nap főtt ételt neki, min. délben. Tápszer helyett kipróbálhatnátok a tejet, persze ha bírja.

Egyébként aláírom hogy a csoki sem egészséges, de a gyerekek imádják. Amúgy ha elgondolkodunk, az üvege babakaják is olyanokat tartalmaznak hogy hűha...vajon miért és hogyan áll el a húsos étel hűtés nélkül hónapokig évekig?

Gyümölcsös konzerv helyett vegyél neki almát, banánt, körtét barackot, mandarint narancsot, és vágd neki össze, vagy turmixold bele egy kis natúr joghurtba. Finomabb mint a konzerv és még vitamin is van benne bőven :)

2013. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok...ha nincs időd délre főzni, akkor még az is megoldás lehet hogy késő délután megfőzöl a gyereknek, mondjuk másnapra! vagy egy kicsit változtattok pároddal az étlapotokon és olyat próbálsz főzni amit ehet már a gyerek is :)
2013. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

azért 15 hónaposnak lehet már csokit adni egyszer egyszer, mondjuk cukros üdítőt nem adnék, mint ahogy csokit se minden nap.

de ahogy te táplálod se jó, mert egy 8-10 hónapos étrendjét kapja ami nekem furcsa. ha délután főzöl, miért nem kap rendes vacsorát? mert ennyi idősen már a tápszer előtt kéne kapnia. a gyümölcsös bébiétel is elég erős nekem már majd 1,5 évesnek, add a kezébe a rendes gyümölcsöt és egye meg, ráadásul sokkal egészségesebb mint a felvágott, na meg a 10órai köztes étkezés, nem szénhidráttal kéne kitölteni ezt az időt hanem gyümölccsel, frissel, ami tele van vitaminnal.

szóval ketten együtt jól elrontjátok az étkezését, szerintem mindkettőtöknek változtatni kéne, hogy ne egy étkezészavaros túlsúlyos kisgyereketek legyen :(

2013. dec. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok...csak érdekelne kinek és miért köszönhetem ezt a lelkes lepontozást? :)
2013. dec. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5ös, biztos nagyon haszontalan, hogy adjon a kérdező rendes gyümölcsöt a 1,5 évesének....

pffff én felpontoztalak, én is azt írtam amit te...

2013. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ami a pontozást illeti, eddig nem pontoztam de mindenkinek megy a zöld kéz. 5ös, ne foglalkozz a lepontozókkal, NEKEM hasznos a válaszod.
2013. dec. 2. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!