Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért emelgeti a fejét? Mi...

Miért emelgeti a fejét? Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Kislányom tegnap lett 4 hónapos. Azt csinálja mostanában egyre többet, hogy fekszik a hátán, és a fejét emelgeti, mint aki fel akar ülni. Már nagyon magasra fel tudja emelni, addig mint én, mint egy felnőtt (próbáld ki, feküdj hanyatt és emeld fel a fejed ameddig bírod. Na addig emeli ő is). És jó pár másodpercig tartja is. Nyilván felülni nem fog ebből, nem is szeretem mikor ezt csinálja. Inkább forogna oldalra, bezzeg azt meg nem csinálja.

Hagyjam ezt neki? Vagyis nem fogom lenyomni ilyenkor a fejét, de nem árt ez? És alakul ebből valami mozgásforma, pl forgás, vagy csak erre rájött és csinálja, aztán meg majd eltűnik úgy ahogy jött?


Köszönöm a véleményeket, tapasztalatokat.


2013. dec. 6. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
ha maga csinalha nem gond. ha sokat van hanyatt akkor lehet majd forgás lesz a vége.
2013. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyan ebben a cipőben járok! Lányom 4 hónaposan forgott oda vissza.

Elvittem konduktorhoz a fiam!

Azt mondta tegyem sokat hasra!

Naponta 10x mindig míg nem sír, majd egyre többet többet..

Most 5 hónapos a fiam, hason elvan 1 órát, négykézlábra áll, s naponta 1x megfordúl:) kúszik hátrafelé.

Szóval tedd hasra hogy ezt ne csinálja:) s minden mozgás a hason fekvésből indúl!

2013. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek pontosan tudja, hogyMIT kell csinálnia. Ezzel erösíti a törzsizmokat, amik kellenek majd neki a forgolódáshoz.

Szóval ne mondj ilyet, hogy "nem szereted, ha ezt csinálja", inkább örülj, hogy rendesen fejlödik a mozgása.


Mellesleg úgysem tudsz semmit tenni ellene, viszont a gyereknek SEMMI SEM árt, amit magától csinál.


Ami árt, ha "tanítani" kezded, felülteted megtámasztva, illetve kesöbb kézen fogva vezetgeted. Ezek azok, amik megzavarják a természetes mozgásfejlödést, és ártanak neki.


Viszont egyetlen baba sem így ül fel - a gyerekek nem FELülnek, hanem LE, azaz negykézlába állnak és utána a sarkuk mellé teszik a popsijukat és ebböl lesz az ülés.

2013. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, amit a gyerek magától csinál az nem rossz! Ellenben az utolsó válaszolóval abban nem értek egyet, hogy egyetlen gyerek sem így ül fel. Ez nem igaz ! Az én kislányom pontosan így, hasizomból húzta fel magát ülő helyzetbe 6 hónaposan is. Az unokatestvérem kisfia szintén fekvésből, hasizomból és szintén 6 hónaposan!Mindketten fejemelgetéssel kezdték.
2013. dec. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondok jobbat. 3 honapos lesz a kislanyom, ha csak minimalisan is dontve van, konkretan fel tud ulni, pl eves kozben, vagy a pihiszekeben. Engem is nagyon aggaszt, hogy nem korai ez meg, dehat en se nyomkodhatom vissza allandoan. Ez van, gondolom tudjak ok mi a jo nekik :-)
2013. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom elmúlt 6 hónapos,és sajnos még nem forog ezért konduktorhoz kellett vinni.Ő már nagyon régóta emelgeti a fejét ahogy a Te babád,sőt egyszerre emeli hozzá a lábait is.Mindig mondom Neki nagyobb hasizma lesz mint R.Rékának :) Nekem erre a mozgásra azt mondta a doktornő,hogy unatkozik a baba.De szerintem ez hülyeség!
2013. dec. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!