Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Harmadik gyermek vállalása...

Harmadik gyermek vállalása hogyan alakult nálatok?

Figyelt kérdés
Hogy jött a gondolat, mikor érett meg benned a vágy egy 3. után? Nem voltak kétségeid/félelmeid előtte? Mekkora a korkülönbség köztük? Mennyivel nehezebb azóta a 2-höz képest?
2013. dec. 10. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig is 3 gyermeket szerettünk volna, de mivel most leszek 38 éves már, így nem akartunk nagy korkülönbséget a két kicsi között. Most ott tartok, hogy van egy 3 éves fiam, egy 8 hónapos lányom és 11 hetes terhes vagyok a 3. gyermekkel. Hát, biztos nem lesz könnyű, de még senki nem halt bele, remélem én sem. A fiam már januárba megy oviba, talán ez egy kicsit könnyítés lesz. Segítségem nincs, nagyszülők egy kicsit messze laknak, párom sajnos sokat dolgozik és nekem még itt van a nagy ház is amit rendbe kell tartani, mellette mosni, főzni, vasalni, stb. Még nem vagyok rá felkészülve, nem is akarok. Majd jön magától. Szerencsém volt eddig mind a 2 gyereknél, hogy egyik sem volt hasfájós, és az éjszakát is a 2. hét után átaludták.
2013. dec. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez szimpatikus hozzáállás, és gratulálok!:)


Mész automatikusan majd amniocentézisre a korod miatt? (én is hasonló korú vagyok, szóval nem bántásból írom!). Vagy ilyenek miatt nem aggodalmaskodsz?

2013. dec. 10. 08:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyfiam 7 éves volt, a lányom pedig 4 , mikor érkezett a pici. Szerintem az egyről- kettőre váltás sokkal nehezebb, mint kettőről- háromra.
2013. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bennem meg sem érett, csak jött a 3. :) Egy gyerek volt, amjd ikrekkel lettem terhes. Nem érzem még így sem megterhelőnek, igaz nincs mindig patika tisztaság és van mikor a vasalnivaló hegyekben áll, mióta megszülettek (15 hónaposak) nincs olyan a szennyestartó ne lenne tele, főleg télen mikor nehezebben szárad a ruha. Párom nekem is sokat dolgozik, ha nagy baj van anyukám tud jönni, de még ő is dolgozik, tehát tényleg csak akkor riasztom, ha orvoshoz kell menni. Nekem is olyan a hozzáállásom mint az első válaszolóé. míg terhes voltam sem paráztam, majd lesz ahogy lesz. A lényeg nekem az, hogy aránylag rend legyen, legyen mit enni és legyen mit felvenni. Ja és azért mióta a nagy szeptemberől oviban van egy kicsit azért könnyebb. A korkülönbség köztük 26 hónap
2013. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én eddig az 2 gyereknél csak dawn-kór szűrésen voltam, ami a 12.heti genetikai, mert azt 35 év felett kötelező is. Nem volt szükség az amnio-ra, remélem most sem kell mennem. Vagyis bízom benne. Fő a pozitív hozzáállás.
2013. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem 7 éves, 4 éves és 11 hónapos fiaim vannak. Igazából mindig gondolkodtam 3. gyermeken, de direktben nem próbálkoztunk, mert csak akkor szerettem volna szülni, ha a 2. már óvodás. Aztán kiderült, hogy nem veszik fel oviba mert elutasítottak, így nem tudtam GYES után visszamenni dolgozni. Ezért pont jókor jelentkezett a 3. baba :) Mostanában sokat gondolkodom, hogy jó lenne egy kislány is, de már bizonytalanabb vagyok. Így is egyedül vagyok a 3 gyerkőccel, mert apuka külföldön dolgozik és csak 3-4 napot van itthon havonta. Minden elismerésem az első válaszolóé. Most biztos beparáznék, ha kiderülne, hogy megint babás vagyok. Persze nem vetetném el
2013. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 3 évesem, meg egy másfél évesem. Nagyon vágyom még egy babára, férjem már kevésbé az anyagiak miatt, meg hogy hogyan bírjuk energiával. Én is egyedül vagyok a gyerekekkel, férjem rengeteget dolgozik, szinte csak aludni jár haza. Puhítom a férjem folyamatosan, éppen ma már azt mondta, hogy meglátjuk nem zárkózik el előle:))) Ez már valami!

Azért várok még egy kicsit, mert a két meglévő is nagyon pici még, szeretnék velük lenni, kicsit többet kapjanak anyából, mert ha most lenne még egy újszülött akkor sokkal kevesebb idő jutna rájuk. A kicsi így is nagyon anyás, nagyon megszenvedné. A nagy nem annyira anyás, őt nem érintette annyira érzékenyen mikor megjött a kistesó.

2013. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!