Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek jó anya, ha a lányunkk...

Lehetek jó anya, ha a lányunkkal elso pillanattol kezdve a férjem lesz otthon?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz helyzetben vagyok, sikerult elhelyezkednem egy szuper cégnel, 5x tobbet keresek mint a férjem. Ennek viszont az az ára hogy nem maradhatok otthon a babánkkal. Ahogy megtudták a fonokeim, hogy terhes vagyok nagyon nem orultek, azt mondtak ha otthon akarok maradni mar pakolhatok is. Egy honap szulesi szabadsagot kaptam, a ferjem vallalja hogy otthon lesz, de engem gyotor a buntudta, hogy nem leszek jo anyukaja a lanyomnak.

2013. dec. 11. 15:06
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
49%
Milyen munka ez, olyan kíváncsi vagyok? És nem kell az ész játszás, hogy hűű, ez titok stb...
2013. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
es azt ugy lehet hogy az elso hat honapban kapna gyest, es utana gyedet?
2013. dec. 11. 15:32
 13/57 anonim ***** válasza:
Hat azt látod nem tudom.... Az oepnel es a MAKnal kellene meg érdeklődni.
2013. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
72%
tgyást csak az anya veheti igénybe a gyerek 6hónapos koráig. ezt a munkahelyednek is tudnia kell és az időben nem is mondhat fel. amúgy meg azért nem tetszett nekik hogy terhes vagy mert nem rég mennél oda. gyest a párod csak akkor tudja megigényelni ha te le mondasz mindenről tgyás, gyed és ezt az államkincstár felé kell jelezni.
2013. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
32%
nálunk is én keresek többet és mégis én maradtam itthon a picivel egy anyának ez a dolga hogy otthon maradjon vele és nevelje. mit csinálsz ha lesz tejed és cicizni akar? rá szoktatod a tápszerre?
2013. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 aHermann ***** válasza:
73%

Szia!

Szokatlan felállás a mai világban is még, ha apuka marad otthon a babával.

Tény, hogy sok mindenből te fogsz kimaradni (első mosoly, fordulás, mászás, felülés, állás, szavak, stb.). Ha a megmaradó időben foglalkozol vele a kislányotoknak az lesz természetes, hogy anya megy dolgozni, és apa van otthon vele. Lehet, hogy apához fog jobban bújni (mert ő lesz vele a nehezebb pillanatokban is (oltás, fogzás, betegség), de te is fontos leszel neki. A lányok eleve apásabbak, nálunk is a leányzó tiszta apás, ha anya is ott van, akkor is apa kell.

A pénz nagyúr, és nálatok tényleg nagy különbség van.

Mondjuk azt esetleg megbeszélném a főnökökkel, hogy apa hozhassa be szopizni a babát, v. legalább egy fagyasztós hűtőt szerezzenek be neked, mert a nap végére szétdurransz, ha lesz tejed bőven. Lefejed és beteszed, és másnapra van ellátmány otthonra, ha nem viheti be a férjed a kicsit.

2013. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk is én keresek többet, mégse a férjem maradt itthon. Végül jó döntésnek bizonyult, ma a lányom 7 hónapos és még mindig szopizik. Mondjuk engem simán visszavesznek az is benne van a pakliban. Úgyis a gyerekkel törődünk most, nem zavar ha nem élünk annyira nagy lábon mint azelőtt. Amúgy ha bejelented a terhességet, nem rúghatnak ki, max. amikor visszamész dolgozni akkor rúghatnak ki vmilyen ürüggyel.
2013. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
igen tudom, és ezt kozolték is velem azonnal. hogy tudom-e hogy nem vesznek vissza, ha elmegyekd gyedre
2013. dec. 11. 15:47
 19/57 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen bérrel állati jó lesz a TGYÁS-od is. Nagyon nagy a különbség a keresetetekben, de én a helyedben ezerszer megbánnám később, hogy nem voltam ott a babámmal az első időkben. Ha nem létszükséglet, nem vállalnám.
2013. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
27%
Jó anyuka leszel ne aggódj.
2013. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!