Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek jó anya, ha a lányunkk...

Lehetek jó anya, ha a lányunkkal elso pillanattol kezdve a férjem lesz otthon?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz helyzetben vagyok, sikerult elhelyezkednem egy szuper cégnel, 5x tobbet keresek mint a férjem. Ennek viszont az az ára hogy nem maradhatok otthon a babánkkal. Ahogy megtudták a fonokeim, hogy terhes vagyok nagyon nem orultek, azt mondtak ha otthon akarok maradni mar pakolhatok is. Egy honap szulesi szabadsagot kaptam, a ferjem vallalja hogy otthon lesz, de engem gyotor a buntudta, hogy nem leszek jo anyukaja a lanyomnak.

2013. dec. 11. 15:06
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
33%
Ne foglalkozz azokkal akik támadnak,az anyagiak fontosak a mai világban pláne ha nem vesznek vissza,teljesen jó lesz az apjával is a lányotoknak,nem kell bűntudatot kelteni a kérdezőben semmiről nem marad le.
2013. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
48%

Mi a férjem és az én gyedemmel összesen kapunk 150000-et, és most várjuk a 2-ik babánkat.

Ha akarnátok megtudnátok oldani, és nem kell a pénzre fogni, hogy ne maradhass otthon. Te inkább karrierista nő vagy mint anya típus. Én nem hagynám ki ezt a pár évet amit csak velük tölthetek, utána már úgyis mennek a fejük után.

2013. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyit keresnék, és szeretném is a munkámat, akkor simán visszamennék dolgozni. Bár jobb felállás lenne, ha mondjuk a 24 hét tgyásra elengednének, mondjuk úgy, hogy 4 hetet kiveszel szülés előtt, 20 hetet meg utána. Akkor apuka is mehetne gyedre utána. De ha csak 1 hónapot adnak, akkor sajna ennyi. Azért próbálj még meg egyezkedni, hátha. (feltéve ha egyáltalán jogosult vagy a tgyásra és gyedre, mert ahhoz kell 365 nap biztosított idő legalább, és mintha azt írtad volna, hogy fél éve dolgozol, szóval lehet hogy amúgy is csak gyest kapnál)


Egyébként ettől egyáltalán nem leszel rossz anya. A szoptatást mondjuk nehéz lesz megoldani, de nem is biztos hogy lesz tejed, akkor meg amúgy is tápszert kapna. Az jó megoldás lehet, ha apuka be tudná vinni a babát szoptatásokra, ha meg nem akkor lefejed, annyi szünetet kell hogy adjanak.

Az én fiam például a nagymamájához is rettenetesen kötődik, jobban mint az apjához, pedig van hogy két napig nem is látja. Szóval attól még, hogy mondjuk 8 órát távol vagy, utána meg 16 órát együtt vagytok, elég erős kötődés tud kialakulni, ha sokat foglalkozol vele :) Emiatt ne aggódj.

2013. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
55%
#22 - ha nektek rossz,legyen másnak is?
2013. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tudnám megtenni, de nem ítéllek el, mert megpróbáltam beleélni magam a helyzetetekbe... A férjed pedig szerintem is nagyon jó választás volt, nem sokan vállalnák ezt a helyzetet... Az viszont biztos, hogy védelem ide, védelem oda, el tudnak küldeni és a mai világban ilyen munka nem sok van... Kérdés, mennyi a túlóra, hétvégi munka, mert azt már tuti nem vállalnám, hogy ne legyek részese a kislányom életének...
2013. dec. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
50%

Engem komolyan érdekelne,hogy hol fizetnek Magyarországon ennyi pénzt a munkádért!!??

A férjem orvos,és alig hoz haza 500 ezret.

Elárulod mit dolgozol?Csak ha nem titok :)

2013. dec. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
Most vagyok 5 hónapos terhes, megpróbálok még veluk beszélni, hogy legalább azt a fél évet hadd maradhassak otthon, ugy hogy kiveszem az osszes szabadsagomat is stb. utána pedig a férjem mehet gyedre. azért a munkámat nem szeretném otthagyni, mert pályakezdokent egy ilyen munkát kapni szerintem mindenkinek az álma.
2013. dec. 11. 16:14
 28/57 A kérdező kommentje:
Ausztriában dolgozom egy gyogyszergyarto cegnel.
2013. dec. 11. 16:16
 29/57 anonim ***** válasza:
Ha ott is éltek, mármint Ausztriában, akkor ott eleve más szabályok vonatkoznak a gyerek utáni ellátásokra szerintem, szóval lehet hogy apuka is simán mehetne az elejétől valamilyen magasabb összegű ellátásra. Ezt ott kellene megkérdezni.
2013. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
22%

Egyáltalán nem leszel rossz anya!

Ha le tudod tenni a munkát, és otthon csak a kicsivel és a férjeddel foglalkozol, sokkal jobban teszel a családodnak, mint azok az anyák, akik verik a mellüket, hogy ők bizony otthon vannak három évig, közben unatkoznak, gyűlölik az egészet és a férjüknek is csak hisztiznek.

Ebből a pénzből már a bejárónő is röhögve megoldható, úgyhogy a házimunkával sem nagyon kell törődnöd.

Örülj annak, hogy nincsenek és nem is lesznek filléres gondjaitok - az anyaságot pedig megtapasztalod máshogy.


Szoptatni este, reggel, éjjel is lehet, közben pedig fejni, pl. ebédszünetben. Igen, van ilyen is.

2013. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!