Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a sírni hagyás definíciója...

Mi a sírni hagyás definíciója nektek? Melyiket alkalmaztátok/alkalmazzátok?

Figyelt kérdés

1. Berakni a kiságyba, ajtót becsukni, majd abbahagyja

2. Berakni kiságyba, kimenni, de adott időnként visszanézni megnyugtatni

3. Berakni kiságyba, ott maradni vele végig, szóval/énekkel nyugtatni, esetleg kivenni, de még ébren visszatenni

4. Berakni kiságyba, síráskor felvenni, visszaaltatni, újra letenni, míg nem sír.

5. Berakni kiságyba, síráskor felvenni, de hiába próbálkozol nem nyugszik meg semmitől, míg álomba nem sírja magát.


2013. dec. 13. 21:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én csak akkor rakom be a kiságyba és hagyom sírni ha már nem birom idegekkel, csapkod, tépi a hajam, arcom. Ez max 2-3 perc amig lenyugszom.

Kisfiam annyira tud sirni h ha 5-10percnél tovább hagynám megfulladna.

Van hogy sirás közben alszik el de akkor a kezemben van. Èn nem látom értelmét a sirni hagyásnak.

2013. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2,3,4 ezeket alkalmaztam a 2.at 6 hónapos kora körül,és 5 perc sírásnál nem volt több,de a 3. nap már nagyon ügyesen aludt, a 3.,4.et kisebb korában,az első,és az 5. második fele jelenti szerintem a sírni hagyást,és azt keverik a 2.-3.-4. variációval
2013. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt nem értem sok anyucika miért érez megnyugvást ha lepontozhatja a sírni nem hagyó, szopis, együtt alvós anyukákat. Remélem más öröme nem sok van :)
2013. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
Talán,mert beszűkült látáskörrel rendelkező,beképzelt tyúkok vagytok akik azt hiszik,nem tudják pontosan mi az,hogy sírni hagyás(a felsoroltakból az egyes az) ugyanis ha a gyerek csak hangot ad ugranak,azt hiszik aki nem 24órában babusgatja agyereket,külön altatja a gyereke elalszik egyedül az rossz anya annak bűntudata van,mert nincs hozzánőve a gyerekhez,nagyban azt szajkózzátok,hogy együtt aludnia gyerek igénye,pedig a szülőé,és ezeket úgy mondom,hogy egy piros kézre nem nyomtam rá.
2013. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%
*akik azt hiszik tudják mit jelent
2013. dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Számomra az is sírni hagyást jelent, ha anyuka ül az üvöltő gyereke mellett, és simogatja, beszél hozzá, stb., de továbbra sem veszi fel megnyugtatni (mert hú, ezzel elrontaná a tréningezést), és csak bámulja, ahogy a gyerek céklavörösen ordít keservesen (van ilyen ismerősöm).

És közben saját bevallása szerint megszakad a szíve, de akkor sem veszi fel, merthát a következetesség ugye...

Én is azt gondolom, hogy az anyának az a dolga, hogy a gyereknek azt nyújtsa, amire szüksége van, ha ölben alvásra, akkor azt. Még akkor is, ha az neki esetleg kényelmetlen.

De ez csak az én véleményem, és senkit nem pontoztam le.

2013. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

[link]

[link]


Hogy ne kelljen végig elolvasni:

"Kutatások bizonyítják – emellett az én tapasztalataim szinte eltörpülnek –, hogy három-négyéves korban azok a gyerekek a kreatívabbak, azok a gyerekek a kevésbé agresszívek, azok a gyerekek vágyódnak kevésbé ölbe, akiket ebben a korai időszakban mindig fölvettek, ha sírtak, amikor ölbe vágytak. Az anyuka megtanul néhány nap alatt különbséget tenni a sírások között, fantasztikus füle van, tudja, hogy mért sír, megismeri a sírást. Az ölbe vágyó gyereket ölbe kell venni! Nincsenek olyan nevelési megfontolások, amelyek alapján azt mondhatnánk, hogy hagyjuk, hadd sírjon. El lehet érni – sajnos, ezt is kipróbálták –, ha a baba üvölt, az anyuka nem reagál, másnap már egy perccel kevesebbet üvölt. Egy hét alatt el lehet érni, hogy többet nem üvölt. Hogy ilyenkor kihúzza-e magát az ember és azt mondja, hogy így kell gyereket nevelni, vagy elsüllyed a szégyentől, hát, ez ízlés dolga. Mert ez a gyerek azt tanulja meg, hogy a világot nem érdemes megszólítani, mert a világ úgyse felel soha. "

Mert nem minden fekete és fehér. 64%-os, lehet másként is :) relax mami!

2013. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
Ezt te mondod??Te kezdted el,hogy ó én szoptatom meg együtt alszom vele milyen szuper vagyok,jaj és sosem sír...tudtam mindig is mikor miért sír a gyerekem,sosem zártam rá az ajtót,hogy sírjon,de nem is álltam ott és kapkodtam ki ha egy hangot adott,mert van bizony aranyközépút is kedves 70%os....
2013. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha te nem pontoztál le senkit, akkor mi a francnak ugrálsz a válaszomon? Valami nem jött össze kedvesem?
2013. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem ugrálok,csak leírtam a véleményem,tudod én nem nyomkodom a kezet,mint te ha nem értek egyet, hanem leírom a véleményem,és nem csípem ha valaki ennyire el van szállva magától,és úgy gondolja,minden úgy jó csak,ahogyan Ő csinálja.Ennyit erről.
2013. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!