Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kegyetlenség hagyni hason...

Kegyetlenség hagyni hason sírni, amikor nagyon fáj a hasa?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos babámnak esténként szörnyű hasfájása van. Húzogatja a lábát, és sír mint akit nyúznak. Ilyenkor melegítjük neki, tornáztatjuk, masszírozzuk, de nem segít neki. Egy hete egyik este feladtuk a férjemmel, és hasra tettük. Sírt továbbra is, de kb. 3 perc múlva elkezdett pukizni. Kb. 5 perc alatt távozott minden gáz, majd boldogan feküdt tovább. Azt hittük, hogy egyszeri szerencse, de kipróbáltuk utána nap is, és megint bevált. Azóta mindig ez van, amikor elkezdődik a hasfájás, hasra tesszük, és max. 10 perc alatt kipukizza magából. De olyan szívtelennek érezzük magunkat. Szegény ott szenved, sír rettenetesen. Kegyetlenség? Egyik este pont itt voltak sógoromék, és látták, hogy mit csinálunk, és csak hüledeztek, hogyan bírjuk megállni, hogy ne vegyük fel. De ha felvesszük, akkor szenved akár 2 órán át is, mire végre sikerül egy pukit kinyomnia.
2013. dec. 17. 17:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod, bármennyire fáj is hallgatni a sírását. Ha ülsz közben mellette és simogatod a hátát, akkor nem érzi, hogy magára hagytad.
2013. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
[link] nekünk ez vált be..semmilyen más csepp nem jött be, ez a 2. nap már használt. Gyógyszertártban lehet kapni.. kicsit drága, de szerintem megéri.
2013. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sajnos tápszeres, de már tápszert is váltottunk, az sem hozott eredményt. De amíg szoptattam, addig is ilyenek voltunk az estéink.
2013. dec. 17. 17:37
 14/19 anonim ***** válasza:
Infacol, Espumisan, köményes tea stb... Hébe hóba segitettek csak így mi is ezt csináltuk ha minden kötél szakadt. Kb 2 perc hasonfekvés kellett ahhoz hogy jobban legyen. Sajnáltam én is nagyon de már nem volt más lehetőségünk.
2013. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

infacol nekünk nem volt jó!

Ha a babának jobb lesz tőle, akkor miért lenne kegyetlenség? Hisz ezzel elsősorban neki teszel jót! és inkább hagyd úgy pár percig, minthogy 2-3 óra üvöltés alatt kikészüljön a baba is és te is! Mindenkinek más módszer válik be. az lenne kegyetlen dolog, ha nem tennél ellene semmit.

2013. dec. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én is csináltam ilyent, meg tudom érteni, szerintem nem kegyetlenség, hanem szükség. Túl kell esni valahogy a hasfájós időszakon :(
2013. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
ha mellette vagytok, szerintem nem kegyetlenség, hiszen nem hagyjátok magára. Kitartás, változni fog, aztán egyre jobban tud majd pukizni (nekünk pihenőszékben jöttek a pukik nagyon)
2013. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ja, utolsó vagyok: ilyenkor nagy segítség a szélcső! Én is használtam, nagyon nagy találmány, sokat segít! Később már nem fog kelleni, ha már magától is tud úgy pukizni, hogy nem sír már :))
2013. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem, nem, simogasd a hátát közben beszélj hozzá akkor tudja hogy nincs egyedül :)
2013. dec. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!