Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van manapság rengeteg...

Miért van manapság rengeteg nagy súlyú baba?

Figyelt kérdés

Ma nem ültem itt egész nap, csak délelőtt pár órát, és most. De csak ma kb 5 olyan kérdést olvastam, ahol a pici baba nagy súlyú. Pl 2 hósan közel 7kg, 6 hósan 11kg, stb.


Mitől van ez, hogy ilyen sok nagy súlyú pici baba van mostanában?


Köszönöm a választ.


2013. dec. 17. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Ha nagy súllyal született, akkor természetes. De a tápszertől is nagyobbak a babák, mint akik anyatejesek.

Az ismerőseim között ezt látom.

2013. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém a másik véglet. 1 évesen 8 kg volt, már 2 éves elmúlt és 10 kg. Közel 4kg-val született.
2013. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon sok kisbabás ismerősöm van és kivétel nélkül a szoptatott babák a nagyobbak. A családban is van 3 ilyen baba. 6 hónaposan az egyik 12 kiló volt, a másik kettő 11 és mindegyik anyatejes. Szerintem néhányan nem tudják mit jelent az igény szerinti szoptatás és éjjel nappal etetik szerencsétlen gyereket.
2013. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó, ebben nagyon nincs igazad!

A lányom 6 hónapig kizárólag anyatejes volt, igény szerint szoptattam, volt, hogy fél óránként mellre tettem, főleg nyáron.

Gyönyörű, csinos teste van, 1 évesen 9 kg volt, 3 kiloval született.

Ez genetika is szerintem, meg függ attól is, hogy mennyire mozgékony a gyerek.

Amúgy én meg pont tápszeres babákat látok nagyon elhízva.

2013. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Csinos teste :-D
2013. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez egyszerű genetika. Az én fiam 6 hós 8 kg.Tápszeres. Az ismerősöm kisfia 7,5 hós 12 kg anyatejes. Barátnőm kislánya anyatejes 5kg 4,5 hósan. Ahogy mi felnőttek nem vagyunk egyformák úgy a gyerekek sem.Szerintem régen is voltak kis,nagy és átlagsúlyú babák ugyanigy csak gyakori nem,így csak a szomszéd gyerek súlyát tudták max :)
2013. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Akkr h ellenpeldat is lass kedves kerdezo. :-). A lanyom 2700 grammal szuletett es most 10 hosan picivel tobb mint 9 kg es tapszeres 2 hos kora ota. :-)

De am sejtem melyik kerdes akasztott ki. Gondolom ahol irta a kerdezo h 6 hosan 11 kg es nem fer a babakocsiba. :-)

De am tenyleg sok a nagy baba. Az okot nem tudom mindenkinel. Lehet tenyleg a sok kajcsi miatt van de lehet genetika is.

Nekem is van egy ismerosom az o fia is 6 hosan tobb mint 10 kg volt, de ott meg is volt az ok h miert. Ott anyuka tehetett 100% -ig a dologrol, felelotlenul tomte mindennel 3 hos kora ota 5 hosan mar kolbasszal tomte szo szerint. Ugyh ott nem volt min meglepodni.

Masik anyukanak meg csak anyatejes volt a babaja de olyan igazi kis husigomboc volt. Nem etette tul soha megis mondtuk h tuti tejszinhab van a melleben azert no ennyire a fia. :-)

2013. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
a tápszernek semmi köze az ''elhízáshoz''.az én babám 8 hónapos 8080g az elejétől fogva tápszeres.átlag testsúlyú baba.ez genetika ki mekkora súlyú
2013. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom mitől lehet ez a nagy súly a babáknál, de bírom, hogy rögtön a tápszerre fogják.

Nekem 3gyerekem van, mind a három születésétől tápszeres volt- mert én sajnos nem tudtam szoptatni, de egyátalán nem volt rajuk még egy hurka sem soha, kicsi baba korukban sem.

Az egyik fiam 3800grammal született, fél évesen 7200gramm, egy évesen 9200gramm volt.

A másik 3050grammal 6hósan 7kg, egy évesen 8,5kg volt.

a legkisebb 2,6kg-mal született, és ő kicsit jobban hízott, fél évesen 7,5kg volt, egy évesen pedig 9,1kg.

Talán a legkisebbnek egy halvány kis hurka volt a combján... de nagyon hamar le is ment.

A mai napig vékonyak, és nagyon csinosak, kockáshasú kisfiu mind a három.

És van két nagyon jó barátnőm- akiknek lányaik vannak, anyatejesek, és szintén kb olyan ütemben nőttek, ahogy az én fiaim. Tök normál testalkatúak, sosem voltak hurkásak.

De mindenre van példa és ellenpélda. Volt olyan ismerősöm is, aki szintén tápos volt, és iszonyú hurkagyurka lett, de a legtöbb anyatejes baba a környezetünkben mind nagyon kis dagika. De csak babakorban- később mind nagyon formás lett. Ugyhogy nem igazán tudom mitől lehet ez...

De nem a tápszertől, az tuti! És szerintem az anyatejtől sem!

2013. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
A mi lányunk tápszeres, 3100 gr-al született és 1 évesen 8 kiló volt, úgyhogy biztos nem a tápszertől.
2013. dec. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!