Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mihez kezdjek?

Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Azért írok ebbe a témakörbe, mert valamilyen szinten ide tartozik a téma, de a történet nem teljesen! Szóval, gyermekem édesapjával szétmentünk pár napja. Az volt az oka, hogy le kellett költöznie a kereszt anyjáékhoz vidékre munkaügyben, csakhogy úgy néz ki, hogy ott is marad, mert hosszútávú munka, csakhogy nagyon keveset fizetnek. Párom meg választás elé állított. Vagy leköltözünk oda a gyerekünkkel vagy, ha pedig nem, akkor vége. Mert ő ezt úgy gondolta, hogy 3-an bérelnénk egy lakást, csak kb összesen gyerekkel együtt, aki még pelenkás, kellene kijönnünk összesen 100 ezer ft-ból havonta. Keresztszüleihez nem mehetünk, mert már nincs hely. Csak, hogy az is a probléma, hogy én jövőre be iratom a babámat bölcsibe és lehet, hogy akkor visszamennék dolgozni a munkahelyemre, és az a baj, hogy ott vidéken, ahol semmi sincs, mert inkább tanyának mondanám, mint vidéknek, nem tudnék hol dolgozni, nincs ott semmi játszóház féleség sem, semmi, ahová el lehetne vinni a kislányunkat. Kértem, hogy jöjjön vissza hozzánk és itt is vannak lehetőségek, de nem, ő még csak látni sem akarja a lányát, ha nem költözünk oda le, engem meg nem ért meg. Még csak karácsonykor sem jött haza, nem vett a gyerekünknek semmit. Mi tévő legyek? Én nem akarom, hogy a gyerekemből vidéki ember legyen, ahol nem lesznek majd lehetőségei! Én az ő jövőjét nézem elsősorban!
2013. dec. 27. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tényleg nem akarja látni a lányát amíg nem mentek oda akkor sokat nem gondolkoznék a dolgon... Ha ennyire "fontos" neki a lánya...
2013. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Az a legnagyobb problémád, hogy nem akarod, hogy a gyerekedből vidéki ember legyen?????

Kérdező te hány éves vagy? Mi a végzettséged? Dolgoztál szülés előtt?

2013. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Nekem az a problémám, hogy ez egy olyan hely, ahol gyakorlatilag nincs semmi! Még játszótér sincs! Az utcán csavarognak a gyerekek, tudom, mert voltam már ott évekkel ezelőtt jó párszor! Tele van romákkal és sajnos a legrosszabb fajtából! Igen, dolgoztam előtte és lehet, hogy jövőre vissza is mehetnék és a végzettségemben ott lent, vidéken, soha nem is tudnék dolgozni, ez biztos! A kislányomnak meg nem lennének a későbbiekben lehetőségei! Van ott pár km-re egy kisebb város, konkrétan Kecskemét, ott laknék is velük, de párom oda nem akar menni, mert hogy drága az albérlet! De ott legalább van élet!
2013. dec. 27. 17:27
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Lehet, hogy vidéki emberként különb lenne, mint városiként, főleg ha Pesten élsz.

Az meg nem nagyon valószínű, hogy egy pici babával visszavesznek dolgozni: Kire bízod a babát, ha beteg lesz? A mai munkáltatók nem díjazzák a gyerek miatti hiányzásokat.

Beszéljétek meg a gondjaitokat.

2013. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
A férjed túl messzire ment azzal, hogy karácsonykor nem ment haza a gyerekéhez. Ha ennyire nem hajlandó a kompromisszumra, akkor később is lesznek vele problémáid.
2013. dec. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Kecskemét konkrétan nem kis város. És messze van a vidék-jelzőtől. Környező falvakba pedig jó a közlekedés. Gondolom nem az első 18 évet gondolta ott tölteni a gyerkőc apja, annyira távlatban még nem is kell gondolkozni. Felfogásban te is hibás vagy, és ő is. A jövőjét, ha nézed, akkor van egy apja és egy anyja, aki együtt él, nem pedig külön. Ha rákérdez később, és elmondod neki, hogy mert Te döntöttél így, biztos nem fog megdícsérni a gyerek, hogy ennyin múlt a család. A férjed helyébe én is berágtam volna, pedig nő vagyok, de ha ilyen dumát vágnának hozzám, hogy mert ne legyen a gyerekből vidéki ember, biztos hogy elhagytalak volna. Abba már bele se akarj gondolni, hogy esetleg lesz 1-2 éven belül valahol másik állása, és akkor nem kell ott megöregedni. Néha kerekedik a szemem, hogy gondolkoznak még így emberek...
2013. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
És az valóban durva, hogy nem ment a lánya tájára se Karácsonykor...
2013. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak indokot keresett a párod, hogy lelépjen. Nyilván semmi értelme olyan helyre költöznöd, ahol nem tudsz elhelyezkedni, főleg úgy, hogy ott, ahol most laksz van hova visszamenni dolgozni. Neki kellett volna ott munkát keresni. Az, hogy ti költözzetek oda, csak akkor lenne elvárható, ha neki ott olyan munkája lenne, amiből kényelmesen ellennétek mindhárman, bár akkor is meggondolandó, mert szerintem nem várhatja el, hogy te egész életedben otthon ülj egy olyan helyen, ahol se barátaid, se lehetőségeid, se munkád nincsen. És való igaz, hogy a gyereknek is kevesebb a lehetőség olyan helyen, ahol egy normálisabb iskola (középiskola, egyetem) csak hosszú utazással érhető el.
2013. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Mi a férjemmel összetartozunk, 2 test, 1 lélek vagyunk, soha fel se merülne egyikünkben sem, hogyha az egyikünknek el kellene költöznie valahová, a másikunk ne menne vele, legyen az akár a leglepusztultabb putri, vagy egy lakatlan bozótos erdő.

Hozzáteszem azt is, hogy mi nagyvárosban élünk albérletben és 3-an kisbabával havi 105 ezerből kell kijönnünk.

Szegényen, de boldogan élünk.


Azért írtam a saját példám, hogy ez az igaz szeretet, valódi PÁRkapcsolat.

2013. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Ha valóban lesz---rta a lányát karácsonykor, akkor én is elgondolkodnék, kell-e ilyen apa nekünk. Ugyanakkor az elég fura számomra, ahogy a vidékről írtál és mivel annyira durva módon tetted, elgondolkodtam azon is, hogy vajon mi is a valódi helyzet, lehet, hogy nem is olyan sz---r ember a párod, hanem veled van baj?

Mindenesetre: Kecskemét környéke nem egy cigányputri, ismerem elég jól. Igen, a környező falvak picik, de Kecskemét mindenhonnan könnyen elérhető. És ott van bölcsi is. Meg ott, az általad annyira lesajnált vidéken még akár egy kedves szomszéd nénit is találsz, aki örömmel vigyáz néhány forintért a kislányodra, de olyan is van, aki akár ingyen is.... Ugye nem gondolod, hogy Budapesten kívül nincs élet?

Én mindenesetre sokkal jobban aggódnék a gyerekem jövőjén Pesten, mint vidéken.

2013. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!