Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan! Egy 2 hetes...

Most komolyan! Egy 2 hetes baba tud hisztizni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kisfia torkaszakadtából sírt, amikor elmentünk hozzájuk, és anyuka szerint hisztizett. Szerintem éhes volt, mert mikor bementünk, és anyja felvette, szopizta az ujját, mint egy kisboci. Az anyja állítása szerint csak hisztis, ilyenkor nem foglalkozik vele. Nekem is kisbabám van (10 hónapos), de ilyen kicsi korában semmi hisztit nem vettem észre...
2013. dec. 30. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
NEM!
2013. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is! Egy ilyen kicsi csecsemő még nem tud hisztizni! Egyszerűen csak valamelyik igénye nem volt kielégítve (feltehetően éhes volt, ha szopizta az ujját), ezért jelzett, de úgy tűnik hiába :(
2013. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy hisztizne egy ilyen pici baba, kb 2évesen kezdődik, legalábbis a lányomnál. 2hetesen kezdett el hasfájós lenni, vagy ez lehet vagy éhes tényleg. De ha már a 2hetes babával ilyen nemtörődöm, akkor később mi lesz.
2013. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
idegesít a dolog, talán az anyai ösztönök miatt, de természetesen nem szólok bele, csak azért bánt, hogy üvölt az az apró kis baba, és hagyják, mert "hisztizik"...
2013. dec. 30. 19:38
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen minek szül?????
2013. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszti. Az alap igényei közül valami nem volt kielégítve - evés- alvás - pelus- ölelés. Ezek miatt sír egy ilyen pici baba. A nő pedig, aki hagyja sírni, szívtelen és buta is egyszerre.
2013. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Azért én 2.fiam,oké nem 2 hetes korában,de pár hónapos korában sírással és befeszüléssel nagyon is kifejezte ha valami nem tetszett neki.Tudom,ez nem hiszti még,de látványosan dühöngött.

És ha hiszed,ha nem kérdező,mindkét fiam 10 hónaposan hisztizett!!!Első fiamnál én sem akartam elhinni,de a védőnő mondta,hogy igen,erősebb akaratú gyerekeknél előfordulhat.Most a kisebbik 1 éves,és konkrétan odacsap a nagynak,ha valami nem tetszik neki,levágja magát a földre; ha látja, hogy figyelem mit játszanak akkor olyan műbalhét le tud vágni,ha a bátyja véletlen nem a legóvatosabban nyúl hozzá,hogy nemigaz!!Igen,ő nagyon keményen hisztizik már 1 évesen és nem most kezdte!Lehet ezt így nem hiszitek,ha látnátok fiamat,akkor ti is azt mondanátok,hogy igen,ez egyértelműen hiszti!

2013. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, utolsó, de a kérdés egészen másról szólt, az én 10 hónapos fiam is hisztizik. Nagyon is. De egy 2 hetes baba, aki ránézésre is éhes..? 2 hetes korban biztosan nem hisztiről van szó, hiszen csak úgy kapkod az a kicsike a cumisüveg után... vannak akaratosabb gyerekek, ezt tudom jól, hidd el. De kizártnak tartom, hogy 2 hetes korban a szívszaggató sírást hisztire kell fogni.
2013. dec. 30. 23:52
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen nem tud hisztizni egy ekkora baba. De a csordaszellem nagy úr. Én is rengeteg embertől hallottam, hogy ha pl éjszaka felsír a baba, és nem éhes, tiszta a pelus, nem fázik, nincs melege, nem beteg stb. akkor nem szabad felvenni, megvígasztalni, ringatni, mert azzal "elkapatjuk". És ilyet már akkor mondtak, amikor a babám újszülött volt. Természetesen nem fogadtam meg a tanácsokat, mert az ösztöneim, na meg a józan eszem is azt diktálta, hogy egy ilyen pici magatehetetlen kis lény még nem tud manipulálni, csak a sírással jelzi, hogy valami gondja van. És neki még az is hatalmas gond, ha éppen testközelségre van igénye, és azt nem kapja meg, mert úgy nem érzi magát biztonságban. Így kegyetlenség nem reagálni a jelzéseire, és hagyni, hogy kétségbeesetten üvöltsön egyedül.

Itt is rengeteg kérdésnél találkozni olyannal, hogy az anyukák nagy büszkén elújságolják, hogy milyen szépen megtanították elaludni a babájukat, néhány átüvöltött éjszaka után. A többi anyuka meg bólogat, gratulál és írja, hogy ő is kipróbálja a babáján. Szóval sajnos nem egyedi ez a jelenség. Sok anya sajnos inkább hallgat a többi buta libára, mint a saját anyai ösztöneire, vagy a babájára.

2013. dec. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Off: utolsó, én az anyai ösztönömre hallgatva hagytam sírni a babám, amikor egyéves volt és órákat hisztizett, mert ölben akart aludni, és ez ugyebár senkinek sem jó. És nem okozott neki lelkitörést, öt-tíz perc simi és alszik, nem kell ölben lóbálni, nappal pedig ugyanolyan kis felfedező és anyás váltakozva, mint amilyen az előtt volt.


On: két hetes baba, nem hisztizik, ebben mindenki egyetért. De ezen is túltesz az a nő, aki a mellettem lévő kórházi ágyon hagyta sírni az újszülöttjét, mondván hisztizik a baba. Mellesleg egész nap, egész éjjel a mellén volt a baba, aki 5-10 percenként nyafogni majd sírni kezdett, hiába tette tisztába, masszírozta, tornáztatta, tette hasra, ölelgette, szoptatta, a baba folyamatosan nyűglődött. A nőnek a 3. nap elfogyott a türelme és sírni hagyta a picit hisztisnek címkézve és elment zuhanyozni jó húsz percre... A végén már a csecsemős jött be, hogy mi ez a ricsaj. Olyat kapott az anyuka, hogy csak na... :)

2013. dec. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!