Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan! Egy 2 hetes...

Most komolyan! Egy 2 hetes baba tud hisztizni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kisfia torkaszakadtából sírt, amikor elmentünk hozzájuk, és anyuka szerint hisztizett. Szerintem éhes volt, mert mikor bementünk, és anyja felvette, szopizta az ujját, mint egy kisboci. Az anyja állítása szerint csak hisztis, ilyenkor nem foglalkozik vele. Nekem is kisbabám van (10 hónapos), de ilyen kicsi korában semmi hisztit nem vettem észre...
2013. dec. 30. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

" mert ölben akart aludni, és ez ugyebár senkinek sem jó."

Mi az hogy senkinek nem jó? Neked nem jó max. A babának természetes igénye, hogy testközelségben akar elaludni. A babák/kisgyerekek többségére elmondható, hogy kb 3 éves korig nem tudnak egyedül elaludni, és csak felesleges kárt okozunk neki, ha arra trenírozzuk, hogy keserves sírás árán is egyedül aludjon el.

Én a 2 évesemet is ölben altatom el, és nem látok ebben semmi kivetnivalót. Nem halok bele, hogy esténként egy negyed órára összebújunk, amíg elalszik. Majd kinövi, kétlem, hogy majd 16 évesen is az ölembe bújva akarna elaludni.

2013. dec. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
utolsó: ezt eddig én itt nem mertem megfogalmazni, mer tudtam, hogy leosztanának, de teljesen egyetértek veled. Én is ölben altatok, és szeretem ezt csinálni. 10 hónaposnak még hiába magyarázom, hogy "ott maradsz, és alszol" úgyse érti...Majd ha nagyobbacska lesz, biztosan könnyebben szót értek vele. Sokan manapság már szinte (sarkított példa) azt várják egy 10 hónapos babától, hogy feküdjön le, és aludjon, egyen egyedül, legyen szobatiszta...olyan kicsi még...nem láncolom magamhoz, de reálisan látom, hogy nagyon kicsi, és semmi bajom nem lesz, a lelki békéje érdekében hagyom, hogy a karomban aludjon el.
2013. dec. 31. 11:49
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem babafüggő, hogy melyik baba hogy tud elaludni. Nekem három gyerekem van, és mind a három egészen pici - pár napos, 1-2hetes kora óta egyedül alszik el, és így is maradtak, most 6-4-2évesek. TEsóm gyerekei is. Neki most 10napos a kisebbik fia, este fürdés után megeteti, beteszi a kiságyába és a pici nézelődik kicsit és elalszik. Teljesen csendben van, nem nyöszörög nem sír. Szép nyugodtan bealszik.

De vannak babák, akik a testközelséget igénylik, sőt vannak sírósabb babák is. Az biztos, hogy egy két hetes baba nem hisztizik, valószínű, hogy az anyuka nem tudta még teljesen kiismerni a picit. Nem biztos még magában, és az ösztöneiben, lehet hogy fáradt, vagy kialvatlan, vagy egyéb fájdalma van. Nem kell rögtön elítélni.. még bele kell jönnie az anyukasába. Mert ez is egy kis időt igényel, mire az ember belejön - legalábbis szerintem.


Nincs két egyforma anyuka,

és nincs két egyforma baba sem.

2013. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szegényke! Biztos, hogy nem tud hisztizni. Egyébként azt olvastam, hogy 3 hó kortól kezdenek rájönni, hogy sírással tudják befolyásolni a környezetüket. A két utolsóval értek egyet. Amíg a gyermek nem tudja másképp kifejezni az igényeit mint sírással addig én nem hagynám. Most 3 hónapos a kislányom és volt pár nap mikor egy -egy órát keservesen sírt. Látszólag minden ok nélkül. Azért mondom, hogy látszólag mert evett, volt pelus csere, a hasfájás már elmúlt, kézben volt, ringattam stb. A neten olvastam hasonló cikkeket, hogy hagyjuk sírni a babát mert ha felvesszük akkor igényli, hogy oldjuk meg a problémát és úgysem fogunk tudni semmit csinálni.....De! Ez ne legyen több mint 5 perc! Utána kell egy jelzés nekik, hogy ott vagyunk és nem hagyjuk magára. Tehát az egy óra üvöltést vigigcsináltuk úgy, hogy folyamatosan kézben volt. A doki szerint valószínű a sok inger hatására volt. De most miért hagytam volna magára, hogy egyedül sírjon?????? Azért vagyok én az anyja, mert bevállaltam, hogy az első időszak nem rólam, rólunk szól, hanem arról a kicsi lényről akinek az életéről én döntöttem és számít rám!!!
2013. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

2 hetes biztosan nem hisztizik inkább csak fél vagy éhes vagy ilyesmi.

Húsz hónapos a fiam de még mindig ölben alszik el ő is aztán betesszük a kiságyba. Felváltva altatjuk az apjával, egyik nap ő másik nap én, közben issza a tejét. Eddig nem okozott ez problémát de szerintem később sem fog, nem olyan nehéz ha ülünk.

2013. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!