Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbálkozott valaki azzal,...

Próbálkozott valaki azzal, hogy idegennyelven beszél a babához/kisgyerekhez? Mennyire kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Mindketten magyarok vagyunk a férjemmel, de én anyanyelvi szinten beszélek angolul. Felmerült, hogy én kizárólag angolul beszéljek a pár hónap múlva születendő gyerekhez - így biztosítva egyfajta kétnyelvűséget neki.


Ha anyanyelvem lenne, más kérdés lenne (vagy angol nyelvkörnyezetben élnénk), de a kivitelezéssel kapcsolatban vannak aggályaim. Tudtommal ez a rendszer akkor működőképes, ha a gyerek egy személyhez egy nyelvet köt.

A férjemmel, illetve bárki mással magyarul beszélek, illetve nyilvános helyen is elég bután nézne ki, hogy beszélek a gyerekhez angolul, megcsörren a telefonom, majd magyarra váltok.


Próbálta ezt valaki? Mennyire hatékony módszer?


2014. jan. 1. 09:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Ugyan én nem próbáltam, csak azért írok, mert én is hasonlóképp beszélek angolul, de persze magyarok vagyunk.

A lányom születése előtt azt terveztem, hogy én csak angolul fogok hozzá beszélni, mert látom bátyám gyerekein, hogy milyen jó nekik, 3 nyelvet hallanak születésüktől fogva (magyar, német, angol) és ebből az első kettőt anyanyelvi szinten beszélik a kezdetektől.


Aztán megszületett a lányom és egyszerűen képtelen voltam angolul hozzá szólni, nagyon idegenül hangzott, nem tudtam úgy érzelmeket vinni a mondatokba, mint magyarul.

Most 1 éves, már mesélgetek, énekelek neki angolul, remélem ez is segíti, meg ha nagyobb lesz majd játszok vele angolul is, van sok angol foglalkoztató füzetem kisgyerekeknek.


Viszont ha neked mégis sikerül angolul beszélni hozzá a kezdetektől, az egyáltalán ne érdekeljen, hogy ki mit mond erre körülötted.

Az emberek véleményét le kell sz*rni, mert bármit teszel, mindig lesz valaki, aki okosabbnak gondolja magát nálad, az emberek márcsak ilyenek sajnos.

2014. jan. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 NevoBP válasza:
38%
mi nekunk is hamarosan megszuletik a babank baratnommel, talan mar ma. mi is beszeltunk errol de ugy dontottunk, hogy olyan oviba iratjuk majd ahol angolul tanitjak. eleg lesz nagyon kicsikent egy nyelvet tudnia. oviba meg konnyen elsajatitjak az idegennyelvet. :)
2014. jan. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Csak szólok, hogy ne dobjátok ki feleslegesen a pénzetek az ablakon: az óvodai angol nyelvtanulás értelme egyenlő a nullával.

Sőt, egyáltalán óvodában semmiféle különórára nincs még szüksége egy kisgyereknek.

Az ő legfontosabb dolga most a játék, ez fejleszti, ez köti le őt legjobban.

Nem mellesleg nem attól a heti 1 órától fog megtanulni angolul.

Tapasztalat, anyum oviban dolgozik és nem meglepő, egyik kisgyerek sem úgy megy iskolába, hogy tud angolul, pedig náluk is van angol foglalkozás.

2014. jan. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 NevoBP válasza:
34%
akkor nekunk is mast kell kitalalni :D koszi :)
2014. jan. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
Ne beszélj hozzá angolul,lehet úgy gondolod,jól beszélsz,de magyar vagy. majd az iskolában el kezd nyelvet tanulni,addig is nem baj ha hallgat idegen nyelvű dalokat,de nem szabad összekeverni a gyereket.
2014. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk a férjem anyanyelve angol és pedig jól beszélek. A férjem szinte csak angolul beszél a babához a születésétől, én pedig próbálok mindent mind a két nyelven elmondani. Nem hiszem, hogy összezavarodna, hogy kitől hallja melyik nyelvet. Lényeg, hogy hallja és tanulja. Mivel az érzelmek amúgy is "angolul adottak" a családban, a babával sem nehezebb angolul éreztetni a szeretet, büszkeséget, megértést, stb.
2014. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
De nálatok az apuka angol az más,viszont te maradj a saját anyanyelvednél.
2014. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Ez nálunk is nagy dilemma, 8 évet éltünk Angliában a férjemmel. És bármennyire is praktikusnak tűnik, nem fogunk angolul beszélni a lányunkhoz - ő is bármikor megérkezhet :). Egyrészt nem találnám természetesnek, másrészt tőlem csak akcentussal tud megtanulni angolul - magyar fül számára brit akcentussal beszélünk, egy brit viszont pontosan érzi az akcentusunkat. Azt látom, hogy ott működik jól, ahol az egyik szülőnek az idegen nyelv az anyanyelve. És ott is vannak problémák: egy brit papa - magyar mama házaspár barátunknál a gyerekek kb. 2-3 éves korukban döbbentek rá arra, hogy mindenre 2 szett szó van. Csomó szót viszont csak 1 nyelven használtak. Az is városi legenda, hogy baromi könnyen tanulnak, marhára megdolgoznak ezért a tudásért. A fenti családban mindkét gyerek baromi hálás, ha angolul beszélünk hozzájuk. A kisebbik 4 éves, most kezdett iskolába járni, pár hete találkoztunk velük, utánunk szaladt megköszönni, hogy angolul beszéltünk :).

Az óvodai angoltanárokkal kapcsolatban pedig azt javaslom, hogy keress olyan helyet, ahol angol anyanyelvű tanár van. Aki élt éveket külföldön és tényleg magas szinten (a Rigó utcai felsőfok nem az!) beszél egy nyelvet, az elborzad a nyelvtanárok tudásán, az akcentusukról nem is beszélve.

Nálunk a hatékony módszer az lesz, hogy iskolás korában szeretnénk pár évre visszamenni Angliába, a férjem munkájának köszönhetően ez szerencsére megoldható. Addig maradnak az angol nyelvű mesék, dalok és az angol anyanyelvű tanár.

2014. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Interneten nézz utána nyugodtan, vannak oldalak is amik ezzel foglalkoznak. Nem hiszem hogy menne, hogy mindig angolul beszélj hozzá, de lehet majd vele mondókázni, mesét nézni, illetve mindennap beiktathatnál egy órát a napba, amikor angolul játszotok. Szókártyáztok vagy esetleg kitalálsz egy bábot, aki mindig angolul mesél neki.

Hatalmas előny lenne, ha kapna egy ilyen fajta nevelést, mert hiába írják sokan, hogy majd az iskolában megtanítják, elárulom, hogy egy jónevű gimnáziumba járok, de az osztály 90%a nem mer megszólalni angolul, nincs megfelelő szókincse, pedig angol előkészítő osztály vagyunk. Az ha a gyerek tanulgat angolul kicsi korában, ad neki egy magabiztosságot és könnyebben fogja venni a nyelvvel kapcsolatos akadályokat.

Múltkor olvastam egy anyukának a blogját, Spanyolországban élnek, apuka spanyol,a gyereknél bevezették a spanyol, magyar, angol mellé a 4. nyelvet és a németet és imádja. Kéri hogy beszéljenek németül, emellett már anyanyelvi szinten beszél magyarul és spanyolul is. Egyáltalán nem zavarodik meg és nincs semmi baja.

2014. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

Mi a ferjemmel eppen Angliaba kezdtunk dolgozni,amikor kideult,hogy terhes vagyok. Maradtunk Angliaban,es itt szuletett meg a lanyunk. Otthon magyarul beszeltunk hozza,de ha vendegsegbe mentunk,az angol baratainkhoz,akik mellesleg nem tudtak magyarul,igy hat ok angolul beszeltek hozza. A lanyunk Angliaba jart ilyen ovoda-bolcsode felesegbe,ahol ugyszinten angolul beszeltek hozza. Aztan,amikor hateves lett,hazakoltoztunk. Perfektul beszel mind a ket nyelven:)

Szerintem egyebkent hatekony,es meg jobb is neki,hiszen az angol a vilagnyelv, egy probat szerintem meger:)

2014. jan. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!