Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes 20. 000, - Ft felett...

Érdemes 20. 000, - Ft felett hordozókendőt venni?

Figyelt kérdés

A legjobbat szeretném, de mint általában, sosem a legdrágább a legjobb.

Mit gondoltok a Caboo hordozókendőről?

[link]


Engem nem nagyon izgat, ha 1 perccel több időt kell rá áldozni, viszont a párom eléggé időspóroló, és biztos, hogy majd rá is fogom kötni a babánkat.


Még nem született meg, csak próbálok egy viszonylagos költségvetést készíteni. Ha nem muszáj, nem spórolok rajta, csak nem tudom, tényleg érdemes-e ennyi pénzt kidobni rá.


Köszönöm előre is a véleményeket!


2014. jan. 1. 17:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

Legyen a legjobb példa rá a kislányom akit sosem vittem babakocsiban, csakis kendőben és mei taiban.

7,5 hónaposan állt fel és ma már 13 hónaposan szalad, tökéletes a testtartása.

Sőt, bátyám 3 gyereke (tőle vettem a jó példát) is mind kendőben volt hordozva kicsiként, ma már mindegyik iskolás.

Mind a 3 gyereknek nagyon gyors volt a mozgásfejlődése és hibátlan a testtartása, se gerincferdülés, se lúdtalp nincs náluk.

Akkor az afrikai népek is mind gerincbántalmaktól szenvednek szerinted?


Arról pedig már ne is beszéljünk, mert oldalakat töltene meg, hogy a hordozás milyen plusz töltetet ad babának, anyának egyaránt érzelmileg.

2014. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

[link]

Itt sok mindent találsz a hordozásról. Aki a hordozás egészségtelenségéről írt, az először tájékozódjon... nekünk a gyógytornász és az ortopéd szakorvos kifejezetten javasolta az enyhén kötött csípő miatt, 1 hónap után minden ok volt!

2014. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
37%
Még annyit: 18 hónapos a fiam, esténkét csatos Gremese hordozóval járunk sétálni, mert így nem kell a babakocsira figyelnem és tudok utána szaladni, élvezi még mindig a gyí pacizást :)
2014. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
A tüdó szellőzése kifejezetten csökken a rossz testhelyzet miatt.
2014. jan. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

a 65%-os olyan ostoba és tàjékozatlan,h.arra szavak sincsenek. milyen rossz testhelyzet? meg,h.nem szabad ültetni? a kendõben nem ül a baba! mincs terhelês a medencéjén ês a gerincén!

milyen szakmàd van,h.szakmabelinek tartod magad?

stabil, egyenes alàtàmasztàs a baba gerincênek? a mêhben volt? êlettani görbületrõl hallottàl màr,kedves "szakmabeli"? hogy a gerinc felnõttkori ívei a mozgàsfejlõdês soràn alakulnak ki? a nyaki ív a fej emelêsekor 1-2-3 hónaposan, a hàti a màszàs tanulàsa kõzben,a csípõtàjêki pedig jàràstanulàskor.

remélem a hozzàd hasonló tudatlan,nyitni nem kêpes,beszûkült làtàsmódú,tàjékozatlan "szakmabeliket" mindenki messze elkerüli!

2014. jan. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

A 65%-os "szakmabeli" szerintem kórházban dolgozik. Takarítóként...

Ilyen ésszel más munkát nem merek elképzelni a betegek érdekében.

Én gyógymasszőr vagyok, mégsem reklámozom úton-útfélen, pedig ezerszer inkább megtehetném, mint a 65%-os, mert nekem legalább tudás is van a szavaim mögött.

6,9 és 11-es voltam

2014. jan. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy a szakmabeliek sincsenek mindenből felkészülve, és tényleges szakmabeli választ nem fognak tudni adni, pont azért, mert van aki a régi rendszerbe tanult stb.

Én rákérdeztem édesanyámnál, aki már nyugdíjas, de gyógytornász volt több mint 40 évig.

Őt ezzel a kérdéssel akkoriban sose keresték meg, és ő se olvasott utána, így nem alkotott véleményt. Azt mondta, ha nagyon akarom végig gondolja, utánajár, számba vesz minden lehetőséget, de ő sem tartotta magát mindentudónak.

Azért mert szakmabeli...

Ő ebből a 40 évből kb. 37-et öregek, balesetet szenvedettek, és testi fogyatékosok kezelésével töltött, és a maradék kb. 3 évben a kismamatornákkal, és a mi (a gyerekei) tornáztatásunkkal töltötte az időt.

Akkoriban pedig nem volt divat (sajnos) a hordozókendő, így szerintem egy 45-65 év közötti szakmabeli csak akkor tud tényleg szakmai választ adni, ha tanulmányozta a kérdést, elolvasott minden érvet.

Pedig anyukám tényleg jó szakember, és legjobb gyógytornásznak tartom a régióban. Nem véletlen nála gyakorlatoztak rengetegen, és még hozzá kérték magukat sokan.

De erről a témáról nem sokat tud, hiába jó szakember. Ennyit róluk.

2014. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

Na rákérdeztem már megint, hogy elgondolkodott-e azóta ezen, és azt mondta igen.

Szerinte azok a legjobb módszerek, amik évezredek óta megállják a helyüket, biztosítják a rendes lábtartást (és nem lóg a gyerek lába), illetve mivel az S tartás csak a járással alakul ki, így a babának ekkor még nincs szüksége egyenes háttartásra egészen kicsiként. Miután meg járni kezd, utána meg ez a kérdés lényegtelen, mivel ülni már tud, tartani tudja a hátát miközben hordozzák.

2014. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok választ. A kendőbe vetett hitem egy cseppet sem halványodott, sőt most még erősödött is. A bensőséges kapcsolat kialakításának legkézenfekvőbb eszköze. Remélem, bírni fogja a hátam, derekam, mert bár még fiatal vagyok, de komoly gerincferdülésem van, és sajnos gyakran fájogat. Ezért is vettünk babakocsit. Azért én mindent megteszek, hogy sokat tudjam hordozni, mert nem csak Neki, de nekem is szükségem lesz ezekre a pillanatokra. :)


Viszont nyári baba lesz, Ti tudtátok akkor hordozni a piciket?


Még valami, ami mostanában szembetűnt. Egyre többen kérdezik, hogy használni fogok-e kendőt, és a válaszom az, hogy mindenképpen szeretnék. Erre a reakció általában magyarázkodás, hogy ő ezért és ezért tartotta rossz ötletnek, és hogy ez mindenki maga döntse el, de ő nem használt. Olyan érzésem van, mintha ezért ősanya volnék, aki mindent feláldoz, magát is beleértve a gyermekéért, és csak őérte él (mostanában gyakran szokás ezt a kifejezést használni, bocsánat, most nem jut más az eszembe). Büszkék, hogy az ő babájuk hogy elvolt a babakocsiban, és hogy a hordozással el lehet kapatni a gyereket.


Mintha úgy gondolnák, hogy túllihegem az anyaságot. Elég fura érzés. Ismerős valakinek?

2014. jan. 2. 14:39
 20/24 anonim ***** válasza:
Én csak a legutolsó kérdésedre tudok válaszolni: nyári babám van, én szeptembertől hordoztam rugalmas kendőben. Szerettem nagyon, ő is élvezte, hatalmasakat aludt, fülét-farkát elengedte séta közben, tündéri volt. Egy nagy hátránya akadt a dolognak: iszonyatosan összeizzadtunk minden alkalommal, a séták végére csurom víz voltam én is és ő is. Én ősszel szerettem a legjobban hordozni, az öltözködéssel sem volt probléma, nem is izzadtunk össze, nagyon jó volt :)
2014. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!