Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek a hisztit?

Hogy kezelitek a hisztit?

Figyelt kérdés
15 hónaposomnál kb. 2 hete kezdődött olyan igazi hiszti. Képes a földön fetrengeni,vagy ülésből hátravágja magát és jól beüti a fejét,ha mást kell csinálni,mint amit ő akar. Az etetőszékbe alig lehet betenni,mert feszíti magát és torka szakadtából üvölt. Ha sétálunk és nem arra kell menni,amerre ő szeretne,akkor nem hajlandó lábra állni,ha felemelem,hogy elviszem onnan,akkor is feszít és üvölt. Sokszor enni sem hajlandó,mert megsértődik,hogy székben kell ülnie és addig sír,amíg ki nem veszem. Nem tudom,hogy mi lenne a megfelelő módszer ezeknek a kitöréseknek a kezelésére. Ti hogy csináljátok?
2014. jan. 2. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A kicsi fiam volt hasonló temperamentumú. :) Vele azt csináltam, ogy ha elkezdte, akkor egyszerűen otthagytam, és nem figyeltem rá. Kb 1 perc hiszti után jött és bújt az ölembe, hogy vigasztaljam meg. Az etetőszék... hááát. Ott sokszor a mai napig (17 hónapos) le kell kötnöm a figyelmét. Evés közben a bátyó készségfejlesztő füzetkéit nézegeti, és mutogatja benne a dolgokat. Ha pedig szabadban, akkor először leguggolok hozzá, halkan elmagyarázom neki, hogy azért arra megyünk, mert akármi, aztán megpróbálok vele továbbmenni. Most már elsőre működik, de akkor tájt 3-4 alkalommal is újra eljátszottuk ezt. Ha az sem segített, akkor felvettem és vittem.
2014. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Húú.. én is tudnék mesélni! Szintén 15 hónapos. :) Mostanában kezdett olyan dolgoknál hisztizni valami brutál módon ami eddig teljesen természetes volt. Ma pl a pelenkázáson. Rugdalt, csapkodta magát a pelenkázóhoz, stb. Ilyenkor beszoktam rakni a kiságyába, és ott lenyugszik. Bele telik egy kis időbe és borzalmasan, keservesen sír, felhergeli magát, de jobb ötletem nincs. Apánál szokott minden hülyeségen hisztizni, ő meg tutyi mutyi, szóval a gyerek tudja hogy apánál lehet, anyánál semmit nem ér el vele..
2014. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Többféle hiszti van, és különbözőképpen kell kezelni őket. Nagyon tudom ajánlani az Okosan nevelni tudni kell című könyvet!


Ha azért hisztizik, mert pl. csokit akar, vagy ilyesmi, akkor hagyni kell puffogni.

De ha olyanért, ami neki fáj, pl. nem szabad, vagy mennünk kell, add oda a tesódnak, ilyesmi, akkor guggolj le hozzá és halkan, nyugodt hangon magyarázd el, hogy mit miért, és próbáld a nyugalmaddal, a testközelségeddel megnyugtatni.


Elég hihetetlenül hangzik, állati sok türelem kell hozzá, de tényleg működik!


És tulajdonképpen a hiszti a barátunk, mert hozzájárul a gyermek érzelmi (és persze értelmi) fejlődéséhez is. :)

2014. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 3. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!