Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkát használó...

Mosható pelenkát használó anyukák! Lehet pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok, és úgy terveztem, a legtöbbször moshatót fogok használni. Ma jöttek meg a pop-in pelenkáim, ilyen all in one. Öntöttem rá egy kis vizet, igaz, beszívta, de nedves maradt a betét. Kérdésem, hogy nem fogja kicsípni a baba popsiját a pisi? Igaz, nem ázik át a pelus, az biztos. Vagy van még valami extra betét is, ami száraz marad, ha belepisil?

Köszönöm előre is!


2014. jan. 3. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

2 betétet rakj bele, akkor jobban bírja a pisit. Gyakran, kb. 2 óránként kell cserélni.

Belepisil, s majd jelzi a baba hogy pisis, s kikel cserélni hamar, mert akkor kicsípi.

Én nyáron használtam csak a mosható pelust, akkor hamar száradt, most télen nem minden nadrág alá fér el a mosható pelus, mivel nagy, s lassan szárad.

Nekem amiért nem nagyon jött be, hogy a kakitól nagyon csúnyák belül, nem jön ki a kaka folt semmivel, meg nem kellemes mindig a kakit ki szedegetni belőle, s volt hogy napi 5-6 kaka volt.

Bő nadrággal jó csak, s aminek magas a dereka, mert sokat felvesz.

2014. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Milyen fajta pelenkát használtok?

A kaka felfogására én rendeltem papír betétet, állítólag így csak ki kell emelni belőle, és lehúzni a wc-n.

2014. jan. 3. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 db pop-in pelenkánk van, a többi másféle. Nem csípi ki a pisi, csak ha egyébként is van valami gond (pl. most fiamnak az alma savassága miatt piros lett a feneke, most kezdünk hozzátáplálni). Kb. 3 óránként cserélek pelenkát. Van szárazontartó betét, de az műszálas, van olyan baba, akinek nem bírja a bőre. Néhány mosás után jobb lesz a pelenka nedvszívása, szárazabb érzet lesz.

A foltokat én marhaepe szappannal dörzsölöm be, nagyrészt kijön, ha valami olyan marad, fél nap napoztatás után nem látszik. Most meg várom a napos időt. :)

Az én fiam még kicsi, de eddig nem volt nadrág-gondunk, azt leszámítva, hogy a kantáros nadrágokban nehezen mozog (nem is adok rá olyat). Egyébként tényleg célszerű nagyobb ülepű nadrágokat keresni.

2014. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, a kakifogó papíron a szín azért átüt. Én nem használok, csak akkor, ha kenni kell a fenekét. Nekem nem olyan nagy macera kiöblíteni.
2014. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyszer próbáltam ki a mosható pelust, előre szólok, de pont ezt a pop int. a gyerek fél éves volt, de mégis a legnagyobb méretre kellett állítani, nedves maradt, igen ez hosszútávon tuti kicsípi a fenekét, elszorította a gumi, ott maradt a nyoma és utálta, vette volna le magáról. akkora puttonya volt, hogy a bodyja is alig ment rá, kellett volna eggyel nagyobb méret. és akkor még nem beszéltünk arról, milyen büdös, undorító és mennyi a macera vele. ha azt veszed, hogy többfélét kipróbálsz meg h pl ez is.. kamu, hogy jó a pelenkázós kor végéig, akkor máris nem biztos, hogy megéri ez anyagilag.
2014. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!