Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor gyógyul már meg?

Mikor gyógyul már meg?

Figyelt kérdés
Első baba. Kislányom 4 hónapos 1 hete beteg már és nagyon aggaszt. Igazából nem olyan súlyos, mert nincs láz, se hőemelkedés, de rengeteget tüsszent, előfordul h köhög, és rengeteg váladéka van, nem sárga, nem zöld, inkább színtelen. Mikor beteg lett elvittük orvoshoz, azt mondta egy enyhe vírusos fertőzés, de mikor megvizsgálta semmi komolyat nem látott, azt mondta nem vészes. Mindent úgy teszek ahogy mondta, etetések előtt orrszívó, nasivin csepp, cebion cseppek, sok folyadék, sok alvás. Mégsem javul. Mindig tele a nózi pedig rengeteget szívom, de már azt sem merem, mert ma meg már véres volt a váladéka a sok szívástól. Úgy kétségbe estem. Nagyon jó kedélye van, dumál, kacag, már lassan gurul is mert már csak napok kérdése és átfordul, de ez a nátha nagyon idegesít. Már 1 hete tart, mikor javul már?

2014. jan. 5. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

babám először 6 hósan lett beteg (egészséges rendelésen szereztük be a vírust - először én, aztán ő!)

3 napig hőemelkedése volt, köhögött, tüsszögött, az orra eldugult, a szeme könnyezett, letört, bágyadt volt. aztán jobban lett, de még 1,5 hétig váladékozott az orra - szintelen, nagyon tapadós nyálka volt benne.

én porszívóztam, amikor csak "szörcsögött" a nózi, meg esti fürcsi után mindig, hogy jól tudjon aludni. az orrcseppet is adtam néha, de az nagyon felzaklatta, az azért nem volt minden orrszivás előtt... de sokat szoptattam viszont - az anyatej nyákoldó hatású.

kell azért 1-1,5 hét, mire ez a taknyosság, tüsszögés, köhögés elmúlik, ne aggódj.

csak ne legyen láza, meg legyen jó kedélyű :)

2014. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Jó kedélyű szerencsére,annyit kacag meg magyaráz, nagyon édes, csak megijedtem mert első baba és legalább lenne már kevesebb aza váladék, de nem. Neki is tapadós, szívom én is, remélem nemsokára már meggyógyul.
2014. jan. 5. 11:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ha esetleg elkezd köhögni szerintem vidd vissza. Nálunk is mindig így van az első héten calcimusc, orrcsepp,fenistil, de sajna ezektől nem gyógyul így vissza szoktam vinni, nehogy lerakódjon a váladék és sajnos mindig antibiotikumtól tud teljesen meggyógyulni de így is legalább 3 hét mire teljesen helyre jön, ha úgy látod, hogy nem javul akkor lehet, h jobb lenne megmutatni mégegyszer a dokinak. Így lehet Te is megnyugszol.
2014. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!