Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mikortól utánozta a...

Nektek mikortól utánozta a szavakat a gyereketek?

Figyelt kérdés

Pl, ha mondod, hogy elment, akkor ő is, ha mondod, hogy abba, akkor ő is, nem a mama, apa, baba szavakat, hanem már nehezebbeket.

Nekem 15 hósan még semmit. Egyedül, ha lát egy kutyát akkor mondja,hogy vava...


2014. jan. 7. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! egy éves kora óta tudja mondani, ha kérdezem, hogy "hogy csinál a ..?" : kutya, boci, autó, paci, szamár, kávéfőző, szél, bagoly, hal, liba. Magától csak a: baba, papa, pápá szavakat mondja.
2014. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos korban kezdte a lányom szerintem amire gondolsz. Most 21 hónapos és már relatíve sok mindent mond, a legkülönbözőbb dolgokat, néha meglepődök, hogy nem válogat az általam fontosnak vélt dolgok megtanulás és a kevésbé gyakoribb szavak között. Értem ezt úgy, hogy vannak szavak, amiket szinte minden nap hall, és mégsem mondja, és van olyan, hogy egy szót egyetlen egyszer mondunk el neki, pl ilyen volt most a kötél, azt bezzeg csont nélkül mondta elsőre és emlegeti is :)

15-18 hónaposan kuku (kutyus) volt szerintem az egyetlen, amit mondott, meg a cici (amikor a cicát hívtuk magunkhoz), jah, meg a papa az apjára :)

Szóval nálunk a 20. hónap hozta az áttörést, pedig egyfolytában járt a szája előtte is, csak ugyebár babanyelven :)

2014. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
15 hónapos. Bármit mondok neki,mindenre az a válasz,hogy "tá,tátá,te,tete". Mondja,hogy "cissza,kakakó,pápá,appa,baba,vau-vau,mú,ató,kaka..ssss",de ha kérdezem,szinte sosem mondja. Ha egyedül lapozgatja a könyvet,morog a medvénél,sziszeg a kígyónál,de amint kérdezem,hogy "mit csinál a kígyó?" a válasz csak "tá" :D
2014. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!