Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is keveset eszik...

Szerintetek is keveset eszik a kisfiam?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint kevés az, amit egész nap megeszik az 1 éves kisfiam, adjak neki többet (??). Ezt nem tudom, hogy gondolta, mert ha a fiam csak 1 almát eszik meg, és nem kér többet, akkor nem tudom beletömni.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. A mai napunk pl. így nézett ki:

reggeli 170 ml tápszer

tízórai fél banán zabpehellyel (kb. 130 g volt összesen)

ebédre kb. 120 grammnyi husis-zöldséges főtt étel

uzsonna 130 g krémtúró + 1 babapiskóta

vacsira evett 5-6 falatka vajas kenyeret kevéske sajttal

Az előbb aludt el, előtte 200 ml tápszert megivott.

Napközben elrágcsált 3-4 szem kölesgolyót.

Minden napunk nagyjából hasonlóan néz ki, mármint a mennyiségeket tekintve.

Ez tényleg olyan kevés lenne? Védőnő azt szajkózza, hogy már mindenből meg kellene ennie legalább 200-220 grammot. Hízni hízik, azzal nincs gond (az utóbbi hónapokban havi 300-500 g között), mondjuk nem nagy gyerek, 9300 g (3 kg-val született).


2014. jan. 7. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy csak a védőnő mondja, hogy ez gáz?

Akkor egyik füleden be, másikon ki :)

Gondolom kínálod, de megtömni nem lehet (és szerintem nem is szabad) egy gyereket.


A kétévesem se eszik sokkal többet egyébként, pedig 5 kilóval azért már ő több.

2014. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy a kisfiam már kisebb korában simán megette a nagyobb adag főzeléket, tápszert vagy gyümölcsmennyiséget, de ha egyszer ennyit igényel a kisfiad, akkor mit csinálj, tömd belé? Próbálhatod még kínálni, de gondolom azért adsz neki ennyit, mert többet nem eszik meg.

Amúgy majd mikor lesz 2-3 éves, akkor meg majd azt és annyit fog enni, amennyit akar és ezt meg is fogja majd mondani.:) Nem olyan kevés a súlya, egyáltalán nem sovány, hízik is, tehát nem értem a védőnőt.

Amúgy ha a gyerekorvos szerint minden oké, akkor a védőnővel ilyenkor nem kell foglalkozni.

2014. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

A gyerekorvos még nem akadékoskodott emiatt.

Természetesen nem pont 120 g főzeléket vagy egyebet készítek neki, hanem többet, de ő mindig meghagy belőle, nem eszik többet akkor se, ha még van a tányérban. Hiába kínálgatom.

2014. jan. 7. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe nem jutot egyik gyerekemnél sem méregetni a szilárd ételüket grammra. Nem is kérte rajtam számon semelyik védőnő, sem a gyerekorvos.


Ennyi idős korban meg már igenis kijönnek az egyéni különbségek, vannak jó és rossz evő gyerekek. Szerintem ne foglalkozz a védőnővel, és a legfontosabb, hogy ne görcsölj rá a témára, mert azt egyből megérzi a kisfiad.


Annyit azért megpróbálhatsz, hogy megkínálod a Ti kajátokból. A kisebbik lányom 11 hónapos korától nem volt hajlandó megenni semmilyen külön neki készített ennivalót, sem kész bébiételt, csak a "felnőtt" fűszeresebb, ízesebb ennivalókat. Azt viszont olyan mennyiségben, hogy túltett a 3 évvel idősebb nővérén. (Ma már 4 éves nagylány, egészséges, semmi baja nem lett a felnőtt menütől)

2014. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam már elmúlt 2 éves, de 220 grammnyi főzeléket még soha nem evett meg, 200-at talán életében 3-szor.

Szerintem egyáltalán nem eszik keveset, és ha hízik is, nem tudom mi baja van vele.

És valóban, ha egyszer nem éhes, nem lehet megtömni.

Nekem 1 évesen még rengeteget szopott, alig akart enni, kétségbe is voltam esve (bár hízott ő is szépen), és a védőnő akkor azt mondta, nem baj, nem kell ráparázni, majd fog enni, és valóban lassan kialakult az evés.

Szerintem védőnője válogatja, hogy mit tartanak jónak, némelyik csak a tankönyvi értékeket szajkózza, és ahhoz ragaszkodik.

Szerintem úgy csináld, ahogy te megfelelőnek találod, erőltetni fölösleges.

2014. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem sovány egyáltalán, az én fiam ennyi idősen 8,7 kg volt, 78 cm-hez, 3.2-vel született. Szerintem a gyereket kell figyelni, hogy mennyire aktív, nem fárad-e el gyorsan, stb., ami gyengeségre utalhat, vagy hogy éhes, csak valamiért nem eszik. Ne aggódj, nincs ott semmi gáz.
2014. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14 hónapos lányom ennyi szilárdat sem eszik, viszont még napközben is igényli a tápszert. A védőnőt/orvost többször kérdeztem, mindketten azt mondták, ne izguljak, majd kialakul
2014. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam 15 hónapos, 3100 g-al született, most 9600 g. Kb. ezer foga jön egyszerre, van kistestvére, 2 hétig ünnepi nagyroham volt a rokonoknál, nem megyünk sokat levegőre. Csak az okokat írtam, hogy miért nem eszik a gyerek rendesen. Az én fiam még annyit sem eszik mint a tiéd. A mi védőnőnk azt javasolta, hogy vigyem el pszichológushoz vagy nevelési tanácsadóba.

Én nem próbálom tömni, mert ha látom hogy már nem kívánja, a köv. kanállal jön ki a többi is belőle.

Viszont a lakásban ezerrel futkározik, egész nap meg nem áll - lehet, ha csokival tömném és odaszíjaznám a tv elé talán ragadna rá pár kg.

2014. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Te jó ég, azért kellene pszichológushoz vinni a 15 hónapos gyereket, mert keveset eszik?? Ezt a védőnőtök sem gondolhatja komolyan. Agyrém...

Olyan "okosak" tudnak sokszor lenni. A miénk pl. huszonöt körül van és még gyereke sincs... Kíváncsi lennék, hogy a sajátját is a tankönyv szerint etetné / nevelné-e?

2014. jan. 7. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:
A vicc az, hogy eü-s létemre el is gondolkodtam rajta, hogy tényleg ekkora-e a probléma, hogy pszichológushoz kell vinni a gyereket. Köszi, hogy feltetted a kérdésedet, mert engem is megnyugtattak a válaszok.
2014. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!