Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is keveset eszik...

Szerintetek is keveset eszik a kisfiam?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint kevés az, amit egész nap megeszik az 1 éves kisfiam, adjak neki többet (??). Ezt nem tudom, hogy gondolta, mert ha a fiam csak 1 almát eszik meg, és nem kér többet, akkor nem tudom beletömni.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. A mai napunk pl. így nézett ki:

reggeli 170 ml tápszer

tízórai fél banán zabpehellyel (kb. 130 g volt összesen)

ebédre kb. 120 grammnyi husis-zöldséges főtt étel

uzsonna 130 g krémtúró + 1 babapiskóta

vacsira evett 5-6 falatka vajas kenyeret kevéske sajttal

Az előbb aludt el, előtte 200 ml tápszert megivott.

Napközben elrágcsált 3-4 szem kölesgolyót.

Minden napunk nagyjából hasonlóan néz ki, mármint a mennyiségeket tekintve.

Ez tényleg olyan kevés lenne? Védőnő azt szajkózza, hogy már mindenből meg kellene ennie legalább 200-220 grammot. Hízni hízik, azzal nincs gond (az utóbbi hónapokban havi 300-500 g között), mondjuk nem nagy gyerek, 9300 g (3 kg-val született).


2014. jan. 7. 19:25
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Az én fiamnak is vannak időszakai, amikor még ennyit sem eszik. Akkor biztosan tudom, hogy fogacska készülődik. Ilyenkor van pár hét, hogy szinte csak a tápszer csúszik, akár 700 ml-t is megiszik egy nap és mellette tényleg csak csipeget pár falatot, van, hogy annyit sem kér. Szerencsére ezek átmeneti időszakok, ha kibújik az a fránya fog, akkor máris elkezd jobban enni.

De fogzás nélkül is vannak néha rosszabb napjai, amikor pl. nem hajlandó ebédelni vagy uzsonnázni és csak a tápszerért sír. Ilyen is előfordul olykor-olykor.

Köszönöm szépen nektek, megnyugtattatok a válaszokkal.

2014. jan. 7. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!