Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha én...

Rossz anya vagyok, ha én leteszem 7 hetes babámat az ágyába, hogy aludjon el magától?

Figyelt kérdés
Szokott sírni, de belealszik. Ja és nem keservesen sír, csak olyan figyeljetek ide. De ha foglalkoznék vele akkor nem aludna el, csak nyűgösködne. Így kb 3 hete egyedül alszik el mindig. Van mikor sirdogál van mikor nem. És mér sírrva ébred mindig(3-4 óra alvás után)?
2008. júl. 16. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Én is így csinálom. És ettől miért lennénk rossz anyák? Hiszen nem alszanak el kézben, tehát akkor tennél rosszat, ha nem tennéd le, mert egy idő után túlpörög, és nem tud elaludni. Hidd el, az sokkal rosszabb mindkettőtöknek. (És én így rontottam el az elsőt...) A sírva ébredés valószínűleg azért van, mert a pocija ébreszti. Nálunk legalábbis így volt.
2008. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy vagy ettől rossz anya. Sokkal jobbat teszel vele, minthogy kézben altatod el... bár ezt sokan nem hiszik el. Így később is önállóan fog majd tudni aludni, nem kell mindig a sarkában lenned. Valószínű azért sír ébredés után, mert vagy éhes vagy peluscserére vágyik.
2008. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
szia!Nagyon jól csinálod,hogy magától alszik el a babád!Ha rendszert csinálz belőle nem lesz gondod a ringatással,mert nagyon sok baba így alszik el és annyira megtudják szokni az anyuka azt vaszi észre,hogy a gyerek 1,5éves és még mindig ringtni kell az alváshoz.Ne legyen bűntudatod mert így helyes.Az éjségérzet miatt kell fel sírva!
2008. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

En is igy fogok tenni, szerintem ez a normalis.

Ha nem tudna megnyugodni, simi, gugyoges, de nem fogom kivenni felkapni, de ott leszek mellette amikor csak kell.

2008. júl. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon is jó anya vagy. Én is ezt csinálom mert szeretnék következetes szülő lenni. Ettől még nem vagyunk rosz anyák. És örömmel tölt el, hogy nem vagyok egyedül aki így neveli a babáját, mert én itt folyton csak azt olvasom, hogy nem szabad hagyni sírni a gyereket stb. Én is hagyom sírni mert hiába kicsik a babák, már most nagyon is tudatosak. Az én kislányom már hét hetesen bepróbálkozott, hogy meddig mehet el nálam. Mi a határ? Ezt vagy az elején tudatosítani kell bennük, vagy elrontjuk őket végképp és a fejünkre nőnek. Nem lesz egy szabad másodpercünk sem. Természetesen meg kell és meg is lehet különböztetni a sírásait. Én max. 15 percig hagyom sírni aztán kiveszem, megnyugtatom és visszateszem. Nagyon jó kisbabám van és büszke vagyok rá. De én már megkaptam az ismerősöktől, hogy szívtelen anya vagyok csak mert nem rohangálok be kétpercenként és nem veszem ki folyton az ágyából, de hidd el nem érdekel mások véleménye, mert ez az én gyermekem, és én döntöm el hogy neki mi a jó. Tehát nagyon is jó anya vagy. Csak így tovább! T.
2008. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Csak így tovább! Én is most próbálom leszoktatni arról, hogy állandóan kézben érezze jól magát! A délelőttöt már elég jól bírjuk fekszünk, nézelődünk, cuclizunk, de déltől még vannak problémák. Kitartok, mert szerintem is ez a jó út. 8 hetes kislány anyukája.
2008. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam születése óta magától alszik el,csak így tud elaludni.Kézben se nagyon szeret lenni,nincs rászoktatva.Azért sír inkább,hogy rakjuk le mert aludni akar.Ha nyűgös napközben belerakom a hordozóba és már vigyorog is.

Szerintem ez így jó!!!

11 hetes.

2008. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elottem szólóhoz. Az én fiam /5hónapos/ szuletésétol kezdve maga alszik el éjjel is nappal is.

Az elsonél elrontottam, mert mindig mellette voltam, míg el nem aludt, késobb már ringatni kellett. Most 4 éves, és csak úgy alszik el, ha mellé fekszem.

Biztos vagyok benne, hogy most csinálom jól.

2008. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!