Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan öt hónapos kisfiam...

Lassan öt hónapos kisfiam velünk alszik egy ágyban. Esténként alvás helyett pedig a tv-t "lesi". Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 21:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
8.30-kor felkel, majd 16-kor alszik, aztán 18-24-ig ébren van? Tényleg kamunak tűnik. Nekem is 5 hónapos a babám, de ha 3 órát van fent, akkor már nagyon nyűgös az álmosságtól. Vagy csak az én babám a kivétel? Végül is egy nap 2 óra alvás az nem kevés egy ekkorsa babának?
2014. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
és nem tudod valahogy átszervezni a napját?mert délelőtt elég sokat van fent,nem tudod korábban letenni,hogy több idő teljen el a délutáni alvás és az esti között,hogy jobban kifáradjon?akkor biztos hamarabb elaludna!
2014. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes! Annak nem vagy híve, hogy külön szobába tedd, mert pici, de annak meg igen, hogy éjfélig tévézzen?????
2014. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

a férjed nézzen tévét (lehetőleg fülhallgatóval) az előszobában vagy a konyhában.

a többit már leírták előttem.

(letakart kiságyrács, hogy legalább ne lásssa csak hallja, a porszívó más, régen nem volt tv, délután hogyhogy csak 4kor alszik el? stb...

több ponton gáz az egész

2014. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes a nézet. A gyerek nem alszik, éjfélig tv-zik, szeretnéd ha aludna de a tv-t nem lehet kikapcsolni, te meg nehogy kimenj vele a nappaliba-konyhába a csöndbe, sötétbe hátha még aludna is.

Én a gyereknek a saját szobájában a helye elv hive vagyok pont az ilyen dolgokért. A nappal a gyereké, az este a szülőké. Tv, net, szex, beszélgetés...

2014. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
86%
Apa mikor fürdik? Hány órakkor? Akkor nem lehetne elaltatni a babát amíg apa fürdik és altatás alatt kikapcsolni a tv-t és ha elaludt a saját ágyába tenni? Esetleg még azt is letakarni egy pléddel?
2014. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly kérdés? Kérlek kérdező, mond hogy nem! Most nem azér de azt hiszem páros lábbal rúgnám ki a szobából a férjemet ha ilyenkor tévézni akarna baba mellett. De téged sem kell ám félteni.. leülsz halál nyugodtan netezni. Mégis milyen választ vársz tőlünk? Lesi a tévét a gyerek? Hát a pofám leszakad.. ki kéne kapcsolni, akkor talán nem nézné!!!
2014. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
velünk is egy szobában aludt a gyerek,sőt egy ágyban is sokszor...de egyikünknek sem jutott volna eszébe tévézni míg ébren volt...nagyon nem tesz jót az idegrendszerének..szóval leírták a megoldást,kapcsoljátok ki a tv-t. férjed addig netezzen,fürödjön,esetleg menjetek át a másik szobába,és beszélgessetek..
2014. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
64%

Ne engedjétek, hogy tv-t nézzen, az ő idegrendszerének még túl sok a hang, villogó fények, állandóan váltakozó képsorok együttese!

Egy gyerek sokszor elég sok lemondással jár, a ti esetetekben a televíziózást kellene hanyagolni egy ideig, biztos kényelmes este a tv előtt pocolni, de ha a kisfiatok nem tud tőle aludni, akkor egy időre intsetek búcsút neki! (mármint nem a babának, hanem a tv nézésnek:D)


Egyébként az én fél éves babám is éjfél körül alszik el, 1 hónapja megy ez, nem tudom mit rontottunk el, előtte 8-9-kor már aludt, most meg a délutáni alvásától kezdve idáig ébren van, pedig igyekszünk minél ingerszegényebb környezetet teremteni estére neki.. szóval a kései alvás nem ok arra, hogy a kérdés "kamu" legyen, mert előfordul az ilyen. Persze változtatni kell rajta, egy kicsinek éjfélkor már a másik oldalára kellene fordulnia:)

2014. jan. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!