Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos anyatejes, tejfehérj...

9 hónapos anyatejes, tejfehérje-érzékeny kisfiamnak pótolnom kell-e a kalciumot?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiam tízóraira, ebédre és uzsonnára szilárdat eszik, már csak reggel, este és éjjel szopizik. A tejtermékeket egy éves koráig egészen biztosan nem vezethetem be, lehet, hogy még azután sem. Így viszont aggódom, hogy vajon elegendő kalciumhoz jut-e a szervezete (az egyetlen tiszta kalciumforrás az anyatej, amiből egyre kevesebbet kér). Vacsorára Sinemil tejpépet eszik, amelyben szintén van kalcium, de vajon elég-e.

Mindenkinek előre köszönöm a válaszát!


2014. jan. 10. 22:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondták, hogy kinőheti, de terhelni még nem szabad ettől, és látod, fenn is áll még az allergia, jól jött volna a terhelés... Ezek szerint ízlések és pofonok, én ettől a vérs széklettől kiborulok, szóval két éves kora előtt nem engednék terhelést, semmiképpen.
2014. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, a véres széklet tényleg nem vicc! Amikor először néhány hónapos korában vért láttam a kakijában, ledermedtem. Csak az volt a durva, hogy a gyerekorvos (azóta váltottunk)semmi rendellenességet nem talált, a tenyésztés nem mutatott ki fertőzést, én pedig hiába mondtam, hogy bár nem vagyok orvos, de van egy ilyen gyanúm, a neten akkor rengeteg oldalt átböngésztem, a doki annyit reagált, hogy a tejfehérje-érzékenység nem okoz vére székletet. Azóta is emlegetjük a férjemmel azt a doktornénit.
2014. jan. 11. 16:28
 13/16 A kérdező kommentje:

A növényi tejeket már próbáltam, szeretjük is azokat, bár a zabtejnek elég kemény íze van. Most a kókusztej a favorit, bár a kisfiam még nem kapott belőle.

Annyiban tudnátok még segíteni, hogy ti melyik növényi tejet ajánlanátok? Főznék, sütnék belőle a babámnak. Valamint van-e olyan növényi joghurt, amit Ő is megehet? Kérdeztem a védőnőmet a tejtermékek növényi alternatíváiról, de teljesen tanácstalan volt. Növényi túró, sajt?

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2014. jan. 11. 16:38
 14/16 anonim ***** válasza:

Azt tudom elmondani, hogy mi mit használunk:


-Tápszer helyett rizstejet (dm, tesco, müller, spar, mi alprot használunk 700 forint 1 liter)

-Tej helyett édességbe mandulatejet (másfél éves kora előtt rizstejet), kókusztejet

-Tejszín helyett krémlevesbe rizstejszínt, mandulatejszínt (dm, kb. 400-600 forint 2 dl), kókusztejszínt, ha édes krémleves

-Sajt helyett tofut (ez szójasajt) dm-ben 800-1000 ft 250 gramm

-Joghurt helyett szójajoghurtokat (alpro, tescoban-sparban 300-400 forint 2 dl)

- Sütni még szoktam kókusztejporral is, ez bizonyos pitéknek jó alapanyaga, bioboltban kapható, 400 gramm kb. 2000 forint, sokig elég.

Tudnod kell, hogy a szója nem ajánlott egy éves kora előtt, mert keresztallergiát válthat ki, a mandulatejszín pedig 18 hónapos kora előtt...


Addig egyszerűen nem kapott olyat, amiben volt tej, vagy tejtermék.



Érdekes, amit az orvosotok mondott, az én férjem neurológus, a véres kaki láttán azonban ő is azonnal az ételérzékenységre gondolt, mivel más baja nem volt a lányunknak. Sőt, a védőnő is rögtön ezt mondta, a háziorvos is, és később, kórházba kerüléskor a gasztrós is. Szóval nálunk más fel sem merült senkiben.

2014. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ. Pont az lett volna a kérdésem, hogy a szójatartalmú dolgok mehetnek-e, mert a szója keresztallergiát okozhat, de meg is válaszoltad a kérdésem.

Egyébként a Gesztenye Marcit szoktad adni a babádnak édesség gyanánt? A Bethesdában a dietetikus javasolta, ha nasizni akar, mi viszont egyáltalán nem szeretnénk, ha nasizna a fiunk.

2014. jan. 11. 17:00
 16/16 anonim ***** válasza:
Nasinak hipp müzliszeleteket vagy kölesgolyót szoktam adni, bár az inkább köztes étkezés ha nem vagyunk épp otthon. Gőőőzöm nincs, hogy mi a gesztenye marci, de natúr gesztenyepürét vagy sült gesztenyét gyakran eszik (rizzsel és kakukkfüves pulykamellel. :-) tengeri kütyüket os sokat kap. :-)
2014. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!