Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek bajt jelent, ha 9...

Szerintetek bajt jelent, ha 9 hónapos kisfiam még nem mutogat ujjal dolgokra, nem int pápát, nem ad puszit, nem is tapsol?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, h ezeket már tudnia kéne. Ellenben feláll, és lépked a bútorok mellett, vagy ha fogjuk a kezét. Aggódnom kéne?
2014. jan. 18. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, semmi esetre se aggódj, ezek nincsenek kőbe vésve.
2014. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem se csinált ilyeneket 9 hónaposan...sőt állni sem álltak,"csak" másztak.

Gyorsan fejlődnek ebben az időben,attól hogy most nem csinálja,lehet 1-2 hónap múlva fogja.

Nem kell siettetni a fejlődét,nem tanulhat meg 1 hónap alatt mindent:)

2014. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj!Most a mozgás fontosabb számára,az köti le.Az én babám pont aznap tapsolt,amikor 10 hónapos lett(pár hete) de még mindig nem int pápát,nem ad puszit,és mutogatni is csak most kezdett 2 napja.

tudják ők,mit mikor kell:) ne aggódj!

2014. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Tarts be egy fontos szabályt..illetve kettőt.

1. Sose nézd más gyerekét.

2. Ne olvasgass..ne érdeklődj.

Komolyan..

Nekem 2 gyerekem van.A lányom 3 éves, a fiam 13 hónapos.

A nagy szinte 2 éves koráig megszólalni se akart.Szét aggódtam az agyam..mert ugye a másé már szavakat mond, az internet ezt írja..bla..bla..Na elmondom hogy visszasírom azt az időt, mert most meg be sem áll a kis szája.

A fiam tegnap pápázott nekem először, kb 3-4 napja cuppog és ad puszit.Tapsolni mondjuk már régóta tud, de szerintem az is csak a nővére miatt van..mert ugye utánozza.De pl a lányom ezek közül szinte semmit nem csinált 1 éves kora előtt..hiába tapsikoltam, cuppogtam meg integettem neki eszeveszettül.

Viszont a nagy 10 hónaposan, a kicsi 9 hónaposan már önállóan járt..

A lényeg hogy minden baba máshogy fejlődik..teljesen felesleges ezzel foglalkozni.Ha valamiben bizonytalan vagy, inkább hívd fel a védőnőt, vagy a gyerekorvost! :)

2014. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az elso fiam igy volt, mint a tied. Semmivel sincs elmaradva, ezeket a dolgokat 1 eves korara kell tudnia. A kicsi fiam tudta ezeket, o finom motorikaban fejlettebb volt a szokasosnal, de semmivel sem erosebb most 1,5 evesen, mint a kevesbe fejlett batyja volt ugyanilyen idosen. Sot!!!! Ne aggodj semmin!
2014. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én 1 évesem nem mutogat ujjal, nem int pápát és nem is ad puszit. Tapsolni már tud. Eddig nem jutott eszembe, hogy aggódni kéne.
2014. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én 1évesem sem pápázik, nem számol, és nem beszél, ja és puszit sem dob.Tapsolni mondjuk tud. Hát csak annyi a hátránya, hogy nem tud elköszönni a vendégektől:)
2014. jan. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11 hos a lanyom es tudja ezeket mind, de ha nem tudna se esnek ketsegbe vegkepp. Sot mar onalloan jar is. Kar ezen aggodni, lattam mar annyi fele gyereket akik mind amskepp tanultak meg mindent ha valoban csak maszni tudna se erdekelne mert egeszseges es majd megtanulja.
2014. jan. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sajnos lehetséges, hogy a baba azért nem csinálja ezeket a dolgokat, mert "nem érdekli", "nem tudja mire jó ez". A nagyobbik lányom nem csinálta egyiket sem másfél éves koráig. Engem is lehurrogtak, szabályosan meggyanúsítottak, hogy akkor nekem így nem is jó a gyerek. Nem is figyelt rám, és hiába tanítottam, semmit nem ért, pedig látszott rajta, hogy nem értelmi fogyatékos. Ezek nála (hangsúlyozom, hogy csak a lányomról beszélek) az autizmus korai jelei voltak.

Nem azt mondom, hogy aki nem int pápát meg nem mutogat, 9-10 hónaposan, az tuti autista, más ok nem lehet, de érdemes rá odafigyelni. Egy éves kor után érdemes elmenni a Korai Fejlesztő Központba.

2014. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem, hogy vegul mi hogy alakult veletek? Remelem jol vagytok,
2023. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!