Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is bosszant/zavar, ha...

Titeket is bosszant/zavar, ha egy még ülni nem tudó babát ültetnek?

Figyelt kérdés
Én nem tudom,de annyira zavar az ilyen. Tegnap egy ismerősöm kiposztolt egy videót, 3 hónapos babája van és párnával megtámasztva a hátát ültette a kanapén. Egyszerűen látszott,hogy nem kényelmes a gyereknek,forgolódott,gondolom nem akart abban a helyzetben maradni,de az anyja csak visszaültette. Szerintetek akinek nem jut eszébe,hogy rosszat tesz,az miért nem olvas utána? Miért kell egy ilyen pici babát ültetni,miért boldogok így az anyák,hogy görnyed az a szegény baba? A múltkor az orvosi rendelőben is majd' kiugrott a szívem. Egy kisebbségi volt ott a kb.4 hónapos lányával. Fogta a kezét,a baba lábát a hasának támasztotta és így (a levegőben) a gyerek egy háromszöget formált,már teljesen rosszul voltam. Az ilyen nem gondolkodik? Még szerencse,hogy nem lett baj.
2014. jan. 30. 12:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Persze,nem az én dolgom,éppen ezért nem tisztem megmondani senkinek,hogy mit tegyen és mit ne. Nem járunk játszótérre,talán 6 anyukát ismerek,akikkel jóban vagyok. Igen,képzeld,unatkoztam,kész voltam már mindennel,a fiam aludt,gépeztem és megláttam a videót. Gondoltam megkérdezem,hogy mást is bosszant-e,mert én ilyenkor csak szomorúan nézek. Ez az anyuka is mondogatta,hogy "ne akarj felülni,még nem szabad" közben szegény gyerek csak egy normális testhelyzetre vágyott volna,szerintem. Nekem is nagy kedvencem,hogy "ordít/hisztizik,mert ülni akar" persze,biztos azért csinálja.
2014. jan. 30. 20:37
 12/16 anonim ***** válasza:
Ugyan, szerintem túlzol azzal a videóval....!!
2014. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

MIért túlozna?

Nekem is van ismerősöm, aki ugyanezt csinálja.... ülteti és állítgatja már a pár hónapos, fél év alatti babáját is.

Persze "bosszant"- bár nem ez a jó szó, inkább kiakaszt, mert sajnálom a gyereket és persze azt, hogy szegény kicsi nem tud szólni, hogy ez neki nem jó!

Ettől függetlenül én sem szoktam más dolgába beleszólni- mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja és ahogy tudja- de attól még a butaság kiakaszt engem is.

2014. jan. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad előítéletesnek lenni, mert pl. a mi fiúnkat ültetni kell a gyógytornász szerint. Már jópár alkalmon túlvagyunk, amikor megyünk és felülteti mostmár el is engedi, hogy stabilan üljön. 5 hónapos múlt, a dokival és a védőnővel is konzultáltam, hogy ugye a csapból is az folyik hogy nem szabad ültetni, míg magától nem tudja. Erre csak azt a választ kaptam hogy hát a gyógytornász csak tudja mit csinál, Bár ők is néztek nagyokat. Persze, én is örülök annak ha stabilan ül, de kétkedve, és aggódva nézem, hogy ezzel nem ártunk-e?
2014. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? Aggódom a gyerekemert, írtam is, hogy én is ketkedve nezem.. Akkor mi a bajotok a kommentemmel?
2014. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy itt azt KELL írni, hogy: úristen, micsoda felelőtlen anyukának nem nevezhető vmi,...

Saját véleménnyel. Tapasztalattal itt nem rendelkezhetsz....

2014. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!